Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Čekání je u konce, tento pátek 19. června se opět budete moci uvelebit na lavicích letního kina v Mostkovicích. To si i pro letošek nachystalo bohatý program. Již tradičně sestává hlavně z českých filmů, zejména komedií. Není to však pravidlem. V Mostkovicích totiž letos vsadili hned na dvě novinky, v jednom případě se jedná dokonce o charitativní počin. S jednou, pro některé možná nepříjemnou zprávou, se ale budou muset filmoví fanoušci smířit. Letní program se totiž bude muset obejít bez Bohemian Rhapsody.


Prvním představením bude komedie Ženská na vrcholu, které začne tento pátek v tradičních 21.30 hodin. Den nato ve stejný čas bude následovat akční sranda Jumanji: Další level, tedy pokračování veleúspěšného, nyní již přes dvacet let starého amerického filmu. „Z osmdesáti procent budeme dávat české filmy a také snímky divácky úspěšné,“ uvádí k výběru kina provozovatel Pavel Ošlejšek. „Budeme zde mít koncert Michala Davida a dále také sedmého července dokument o Jízdě králů. Výtěžek z tohoto představení půjde na charitu. Pro mě osobně bude zajímavé sledovat, zda se lidi přijdou zastavit a budou je zajímat věci, které pomalu mizí – tedy zvyky a obyčeje,“ poznamenal Ošlejšek.
V programu na léto 2020 pak nechybí ani pohádky. Třeba Hodinářův učeň nebo Zakleté pírko. Nicméně diváci v něm jinak nenajdou příliš snímků zabývajících se třeba podstatou člověka, společnosti nebo celkově závažnějších témat. „Hlavní je, aby sem lidi přišli, odpočinuli si a odreagovali. A taky aby si užili pěkný večer u piva. K tomu úplně těžší témata příliš vhodná nejsou,“ objasnil strategii Pavel Ošlejšek.
Kino tentokrát bude fungovat naplno, například ve druhém červencovém týdnu plánuje hned šest představení. Program pak končí poslední červencový den, vstupné zůstává na 80 korunách.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-