Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Nehezké a v dnešní společnosti všudypřítomné téma přinesl pátý díl LiStOVáNí. Na programu totiž byla knížka Špeky od autora Červeného trpaslíka Roba Granta.

A i když se jednalo o vážnou věc, koneckonců jedna z hrdinek díla zvažovala sebevraždu, lidé nakonec vesměs odcházeli s úsměvem od ucha k uchu. Hodinové vystouopení totiž v přednáškovém sále Národního domu pojali i při vážnosti témat Pavel Oubram a Věra Hollá neskutečně zábavně.

Diváci měli možnost obdivovat jednak samo dílo, druhak ale výkony herců, ti se museli během LiStOVáNí vžít do celé řady rolí. To vše bez rekvizit, pouze s knížkou Špeky. Například Pavel Oubram si vyzkoušel roli sociologa, výživového poradce, starostlivého otce, ještě starostlivější matky, hudební celebrity a kuchaře Grenwilla. „Já mám samozřejmě nejradši právě Grenwilla. Protože to je cholerický tlouštík a je radost ho hrát,“ usmíval se po představení Oubram.
Celá hra se pak točí kolem vnímání vlastního těla a tloušťky. V hlavních rolích tak nemohl chybět mohutnější kuchař, anorektická slečna, ale také člověk, který obhajuje koncept fitfarem měnících se však po návštěvě v děsivé místo, ne nepodobné věznici. Herci vše odehráli s gustem, dokázali se dobře vpravit do rolí. A lidem od začátku cukaly koutky. „Mě to baví kompletně celé. Třeba ty části, kdy jsem s Grenwillem a přihrávám mu. Ale každá role má své kouzlo, je to zajímavé, poznamenala Věra Hollá, pro kterou to byla premiéra. „Byla tam i nervozita, vždyť jsem tam měla přeřeky,“ vyjádřila se.
Nakonec mohli být v divadle spokojeni. A to jak s úrovní představení, tak s obecenstvem. „Byli jsme nesmírně spokojeni s obecenstvem, byl to pěkný večer. Diváci pak také přišli osobně, že se hodně těšili. Byli zkrátka naladění na divadlo,“ uvedla ředitelka divadla Jana Maršálková. Paradoxně mohla do určité míry pomoci také koronavirová krize. „Bezprostřední kontakt mezi publikem a herci se zkrátka nahradit nedá,“ poznamenala Maršálková k LiStOVáNí.
Další je naplánované na 31. srpen, tentokrát to bude kniha Bitevní pole od Jérome Colina.

 

 

 

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-