Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

1. poslední ročník Zimní olympijjády v Nezamyslicích
Nezamysličtí mažoreti uvádí 1. poslední Zimní olympijjády, která se bude konat 26. června od 15:55 hodin ve výšce 8 000 mm. nad mořem na Mount Nezamyslu. Na programu budou tři disciplíny: biatlon, hod berlou Mrazilkou a sjezd. Z důvodu koronavirové situace je letos hlavním hygienikem povolena účast pouze českých výprav. Povinnou výbavou zůstává zimní oblečení a sportovní vybavení. Zajištěno bude občerstvení, zdravotní služba i půjčovna lyží. Akci žádným způsobem nedotuje Čína.

Hanácký divadelní máj
Po celý týden bude v kině Oko v Němčicích nad Hanou probíhat postupová divadelní přehlídka Hanácký divadelní máj, která byla zahájena v neděli 21. června. Na diváky postupně čeká dalších sedm představení, z toho tři budou určena zejména dětem. Vše zakončí v pátek 26. června od 19:30 představením divadelních ochotníků z Hvozdné Odpusť Natašo!

Sraz BMW ve Žraloku
Setkání všech typů bavoráků se bude konat od pátku 26. do neděle 28. června v plumlovském autokempu Žralok. Brány kempu se účastníkům otevřou už v pátek od 9:00 hodin, hlavní program však bude probíhat v sobotu 27. června. Od 11:00 hodin si účastníci mimo jiné budou moci zasoutěžit v RC Trial pod taktovkou Petra Koukala, v 16:00 vozy vyrazí na spanilou jízdu, o dvě hodiny později budou vyhlášeni vítězové jednotlivých soutěží.

Repechy run
V neděli 28. června v 9:00 hodin odstartuje z parkoviště před sportovní halou DDM Prostějov 9. ročník Repechy run. Na účastníky čeká 22 km běhu v krásné přírodě. Trasa povede kolem Hloučely, plumlovské přehrady až do Repešského žlebu a cíle u penzionu Lada v Repechách. Jedná se o volný a neorganizovaný běh, startovné se neplatí, lidé však mohou dobrovolně přispět na chod klubu.

Klavírní koncert na zámku
Klavírní koncert Barbory Dostalíkové se bude konat nadcházející sobotu 27. června od 18:00 hodin v obřadní síni vysokého zámku. Zazní klasické, populární i romantické melodie.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-