Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vladimír Franz přijíždí do Prostějova! Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor, který na sebe upozornil i jako kandidát na prezidenta ČR, se zde představí v obou polohách své umělecké činnosti. Lidé budou moci zavítat do OC Zlatá brána na výstavu jeho velkoformátových obrazů Má vlast stejně jako na jeho varhanní koncert v hlavním prostějovském kostele.

Vladimír Franz ve své tvorbě se již více jak deset let intenzivně zabývá českou krajinou, nelze se tedy divit, že jeho výstava nese název Má vlast. Před dvěma lety vydal stejnojmennou knihu obsahující kromě obrazů i jeho úvahy či básně v próze. „Stalo se tradicí, že jednou ročně pořádám velkou výstavu výrazné umělecké osobnosti. Poprvé mám však premiéru také jako pořadatel hudebního vystoupení. Koncert na varhany v podání profesora Vladimíra Franze bude jistě velký zážitek pro celou prostějovskou veřejnost,“ upozornil galerista Jindřich Skácel, který vše pořádá ve spolupráci s prostějovskou farností a OC Zlatá brána.
„Do Prostějova se těším. Byla dubnová noc na počátku osmdesátých let minulého století, když jsem tam dojel poprvé,“ zavzpomínal Vladimír Franz v exkluzivním rozhovoru pro minulé vydání Večerníku, který si můžete přečíst i teď a to na www.vecernikpv.cz. „Zahraji skladbu z cyklu chorálních fantazií pro varhany nazvaného Poutní místa. Tím rozumím bod, odkud je možno dovolat se do nebe – spojení je zkrátka snazší. Třeba si však uvědomit, že poutní místo může být rovněž i zátkou na otvoru vedoucím přímo do pekla,“ láká návštěvníky všestranný všeuměl.
Vše bude koncentrováno do jednoho dne. „Zhruba hodinový koncert se bude konat ve středu 24. června od 16.00 hodin v kostele Povýšení sv. Kříže v Prostějově, na něj pak ve stejný den naváže vernisáž výstavy obrazů. Ta proběhne zhruba v 17:00 hodin ve druhém patře obchodního centra Zlatá brána. Výstavu zahájí profesor Ivo Barteček,“ prozradil Skácel.
Na obě akce je vstup pro veřejnost zdarma, záštitu nad nimi převzal prostějovský primátor František Jura.

 

KDY: STŘEDA 24. ČERVNA, 16:00 a 17.00 HODIN
KDE: KOSTEL POVÝŠENÍ SV. KŘÍŽE, FILIPCOVO NÁM.
a OC ZLATÁ BRÁNA, DUKELSKÁ BRÁNA 25, PROSTĚJOV

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-