Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V čítárně, v přízemí budovy, si můžete zdarma a v pohodlí prolistovat a přečíst vše, co vás zajímá. Výběr je opravdu široký - 105 titulů novin a časopisů. Pokračuje ředitel knihovny Aleš Procházka.

Noviny a časopisy čteme nejen proto, abychom měli přehled o současném dění a našli v nich potřebné informace, ale samozřejmě také kvůli zábavě a relaxaci. Tištěná média, především noviny, nabízejí stále jistou záruku kvality poskytovaných informací, a tak bychom je ani v dnešní virtuální době neměli přehlížet.

Další výhodou je také to, že čtení tištěného textu nezatěžuje naše oči tolik jako obrazovka. Bohužel, pravidelné kupování novin a časopisů je poměrně drahá záležitost. A tady vám přichází na pomoc knihovna. V čítárně, v přízemí budovy, si totiž můžete zdarma a v pohodlí prolistovat a přečíst vše, co vás zajímá. Výběr je opravdu široký – k dispozici máte 105 titulů novin a časopisů. Aktuální výtisk je možné si prohlédnout pouze v knihovně, starší čísla časopisů si můžete vypůjčit domů, a to na 14 dnů.

Ať už hledáte časopis pro relaxaci, chcete být informováni o aktuálním dění, zajímá vás cestování nebo hledáte radu či inspiraci pro svůj koníček, určitě si vyberete. V čítárně samozřejmě půjčujeme také odborné časopisy. Můžete je využít pro studium nebo pracovní vzdělávání. Najdete zde i regionální periodika a také tiskoviny, které jsou pro vás připraveny k rozebrání zdarma.

Přijďte si vybrat, těšíme se na vaši návštěvu.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-