Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pro milovníky filmů mají nově v Malém Hradisku dobrou zprávu. Pokud doteď museli za zážitky do kina dojíždět, nyní už to nebude nutné! Obec totiž obnovila promítání v kulturním domě. Počínaje minulým pátkem se v nepravidelných intervalech budou znovu promítat filmy, a to klidně až pro dvě stě lidí. Promítání začalo českou komedií Přes prsty.


Do nové technologie obec dala 160 000 korun, z toho zhruba třetinu získala z peněz Olomouckého kraje. „Jde mi hlavně o to, aby se lidé scházeli i jinde než v obchodě nebo na poště. Aby netrčeli pořád jen na internetu,“ poznamenal k tomu starosta obce Marian Fiedler. Zároveň tak navázal na tradici, která už v obci historicky byla, do akce se rovněž vrátil někdejší promítač.
Starosta rovněž Večerníku prozradil, jak si provoz kina představuje: „Budeme promítat nárazově, jak bude možnost. Chceme zde také představení pro děti ze škol stejně tak pro seniory. A je možné se taky domluvit s nějakým spolkem, který by něco chtěl promítat,“ vzkazuje.
Běžné vstupné odhadl na částku okolo 70 až 80 korun. „Pokud bychom nasadili ceny běžné v multikině, nikdo nepřijde. Popravdě ani nečekáme a nechceme na téhle novince vydělávat. Budeme rádi, když skončíme na nule,“ poznamenal Marian Fiedler s tím, že i zapůjčení jednotlivých filmů a provoz něco stojí.

V Mostkovicích tři filmy za víkend

Pátečním večerem bude provázet další snímek v letním kině v Mostkovicích. Tentokrát se diváci mohou těšit na Hynka Čermáka v hlavní roli ve filmu Národní třída. V sobotu pak zase na komedii Špindl 2, v neděli se bude pokračovat filmem Zdeňka Trošky Zakleté pírko. Všechny tři filmy budou začínat o půl desáté. Vstupné bude klasických 80 korun a páteční promítání bude dětem nepřípustné.

„Letňák“ bude i v Otaslavicích
Páteční večer by měl patřit letnímu kinu také v Otaslavicích v areálu koupaliště. Promítat by se měl film Mamma Mia 2, který byl v plánu již minulý týden. Kvůli počasí ale byla akce přeložena na tento pátek od jednadvaceti hodin.

 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-