Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovské Divadlo Point je vždycky jistota dobré zábavy a nápaditého ztvárnění her, především pak komedií. Představení jako Baskervillská bestie nebo Testosteron už jsou klasikami repertoáru tohoto divadla. Brzy k nim má ale přibýt další kousek. Jak informoval Facebook divadla, Poinťáci už zkouší novou hru. Novou doslova, jedná se o dílo, které rozhodně ještě není zapadané prachem.


„Hra je v režii Kuby Hindricha, dramaturgem je Víťa Lužný. Hra je pak od současného autora Petra Kolečka, který je známý třeba tím, že z jeho dílny pochází například seriály Okresní přeboru nebo Most,“ prozradil ředitel divadla Aleš Procházka.
Jak vlastně Point ke hře přišel? „Petr Kolečko nám dal možnost ji zinscenovat, bylo to takové kamarádské gesto. A nic po nás nechtěl, přenechal nám ji zadarmo,“ usmál se Procházka. Dílo označil za poměrně drsnou komedii, zatím však nechtěl uveřejnit název komedie. „Určitě ji uvedeme až na podzim. Ještě potřebujeme na její nácvik čas,“ vyjádřil se principál.
Navíc nejmladší divadelníci, kteří jsou taktéž součástí Pointu, nezůstávají pozadu. „Těšíme se na to, co nazkouší náš divadelní potěr, naši pointíci. Už nyní prozradím, že to bude až duchařská komedie,“ informoval s úsměvem Aleš Procházka o činnosti divadla, které nyní sídlí na Husově náměstí v budově školy.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-