Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podivná doba přinutila diváky sledovat koncertní vystoupení pouze na malých či velkých obrazovkách. Kulturní aktivity přerušeny nebyly, přesunuly se do online režimu a paleta nabízených záznamů koncertních výjimečných událostí byla pestrá. Avšak zážitek z živého vystoupení nenahradí nic! Městské divadlo v Prostějově „využilo“ nucené pauzy k výběru nádherných perel a křišťálových skvostů vážné hudby.

V září se uskuteční poslední abonentní koncert sezóny 2019/2020. Náhradním titulem za ŠANSON V GALA bude LOBKOWICZ TRIO, které tvoří Lukáš KLÁNSKÝ – klavír, Jan MRÁČEK – housle a Ivan VOKÁČ – violoncello. Všichni tři členové jsou uznávání sólisté a komorní hráči. Soubor na mezinárodní soutěži Johannese Brahmse v rakouském Pörtschachu získal v roce 2014 první cenu a cenu publika a je také laureátem Dvořákovy mezinárodní soutěže.

Vánoční čas je doba stvořená k rozjímání a nostalgii. Obé najdeme v připravovaných vánočních koncertech.

Program LA BÚSQUEDA – „HLEDÁNÍ“ obsahuje díla skladatelů, kteří se intenzivně zabývali hudebními kořeny jejich národů, ale zároveň uctívali západoevropskou hudební tradici. Skladby Miguela Llobeta, AgustinaBarriose,Isaaca Albénize a samozřejmě vánoční písně zazní v podání kytaristy Michala SVOBODY a mezzosopranistky Radky RUBEŠOVÉ ve středu2. prosince 2020.

ORCHESTR VÁCLAVA MARKA je exkluzivní taneční orchestr moderního stylu řadící se mezi soubory typu Orchestr Václava Hybše, Karla Vlacha či Ladislava Štaidla. Do Prostějova přijíždí v pondělí 7. prosince 2020. Ve VÁNOČNÍM KONCERTU 2020 ORCHESTRU VÁCLAVA MARKA vystoupí jako hlavní host Leona MACHÁLKOVÁ.

Nová sezóna Abonentních koncertů začne v lednu 2021a přivede do Prostějova ve třech mimořádných koncertech tři velké hvězdy koncertních pódií – Ivo Kahánka, Viléma Veverku a Jaroslava Svěceného.

Ivo KAHÁNEK je klavírista nevšední emocionální síly a hloubky a získal si pověst jednoho z nejpůsobivějších umělců své generace. Jeho album klavírního koncertu A. Dvořáka g moll a B. Martinů č. 4 Inkantance získalo ocenění Nejlepší nahrávka roku BBC Music Magazine.

Hobojista Vilém VEVERKA ve svém zcela unikátním multižánrovém projektu /BA/ROCK GOES TO HOLLYWOOD inspirovaném skladateli jako je E. Morricone, M. Varga, M. Žbirka či Led Zeppelin představí svůj Ultimate W Band zaměřující se na crossover, tedy žánrovou fúzi.

Také houslový Mistr Jaroslav SVĚCENÝ propojuje klasickou hudbu,šanson a poezii v pořadu NEJEN ŠANSON V GALA.

 

Prodej předplatného pro abonentní koncerty 2021 začne 1. října 2020.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-