Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Koronavirus a s ním spojená opatření zmrazily veškeré akce i koncerty, což se týkalo pochopitelně také Prostějovska. Nyní se ale vše rozvolňuje a zelenou dostávají koncerty pod širým nebem. Z tohoto důvodu se pořadatelé zrušených koncertů ve městě spojili a dohodli se na šňůře pěti akcí. Co čtrnáct dnů tak umožní občanům města kulturní a hudební zážitky. Akce nejen pobaví, strávený čas bude možné vyplnit dobrým jídlem a pitím. Zvolený program si užijí všechny generace.


Ojedinělý festival odstartuje v sobotu 4. července na prostranství vedle OC Albert v Plumlovské ulici od patnácté hodiny. První hudební sobotu vystoupí kapely Zelenina, ATMO music a Nebe. Skupina Zelenina vznikla v roce 2012 v okolí Čechtic ve středních Čechách, stejně jako seskupení ATMO music, jež se původně skládalo ze dvou členů. Jedná se o kapelu, která má na kontě dvanáct singlů, dvě desky, 80 milionů zhlédnutí na YouTube a přes 135 tisíc odběratelů. Pětičlenná divize nebeských jezdců, jak si sami říkají, si místo na „Zemi“ našla v roce 2005. V roce 2019 kapela Nebe zrušila všechny letní koncerty na dobu neurčitou, nyní se ale znovu objevuje.
Na co vše se tedy v sobotu těšit? „Primárně se bude jednat o hudební akci, ale nad tento rámec bude dostatek čepovaného piva několika druhů a bohatého občerstvení. Nebude chybět nabídka koktejlů, vína a nealkoholických nápojů,“ prozradila Petra Jílková, zástupce pořadatelského týmu. „Dále se návštěvníci mohou těšit na různé atrakce jako skákací hrad, virtuální realitu, fotokoutek a další. Akce se ale bohužel neobejde ani bez opatření, a to hlavně v počtu návštěvníků. Zúčastnit se bude moci jeden tisíc osob. Dobrou zprávou je, že nebudou povinné roušky,“ zdůraznila Jílková s tím, že 500 lístků je v předprodeji na internetu a zbylých 500 k dostání na místě. A 180 korun bude vzhledem k situaci příjemná cena.
Exkluzivní rozhovor s pozvánkou na všechny prázdninové akce vedle OC Albert najdete ve speciální příloze BÁJEČNÉ LÉTO, která je součástí dnešního vydání. Mediálním partnerem celého festivalu je PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

 

 

KDY: SOBOTA 4. ČERVENCE 2020, 15:00 HODIN
KDE: AREÁL VEDLE OC ALBERT, PLUMLOVSKÁ UL., PROSTĚJOV

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-