Dobré ráno, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Super zážitky, spoustu smíchu a náhled do současných i starších her. To nabízí mnohé ochotnické spolky Prostějovska. Herci v nich jsou různí: studenti, maminky, zaměstnanci i podnikatelé. Všichni mají ale jedno společné, a sice nadšení. Členkou jednoho z divadelních spolků je také Pavla Bukvová, která účinkuje hned v několika spolcích. „Působím krátce v Mém divadle v Prostějově. Vypadla jim jedna ochotnická herečka, tam jsem loni zaskočila. Teď od začátku zkouším další hru s názvem Sex na vlnách,“ uvedla s tím, že je pro ni čest, jak ji noví kolegové mezi sebe vzali. „Hrozně mě ta práce baví,“ vzkázala jim na dálku.

S hraním ale Pavla Bukvová začala už jako malá. „Vlastně už ve školce. Tam byl menší dramaťák, vedla ho Gabina Jančíková. Dramaťák zůstal při ZUŠce, tam jsem během základky chodila,“ zavzpomínala si.

Mladá herečka-amatérka pak také prozradila, co ji vedlo k tomu, že se rozhodla naplnit svůj volný čas hraním. „Bavilo mě mluvit před lidmi, učit se texty a hrát si na něco jiného,“ poznamenala. V současnosti tak působí nejen v Mém divadle, ale také ve spolku, který funguje při plumlovské základní umělecké škole. „Už se pět šest let scházíme. A jsem za to moc ráda. Vídáme se jednou týdně, před představením zkoušíme víc nebo si uděláme generálku. Když ale hrajeme v okolí, tak zkoušíme předtím skrze kostýmy a je to trochu složitější,“ uvedla.
Spolek totiž nehraje pouze v Plumlově, ale také v okolních vesnicích. O diváky podle ní není nouze. Důvod? Ne všude se co chvíli konají akce. Navíc herci spolu s Pavlou Bukvovou dokáží obecenstvo vtáhnout do hry a pobavit. „Lidi jsou rádi, hlavně na menších dědinkách nás vřele vítají, máme štěstí na super lidi, jsou většinou nadšení. To je, proč to děláme, je to úplně perfektní,“ zaklepala na stůl s tím, aby to tak v budoucnu také zůstalo. Dosud měla možnost si odehrát řadu rolí, naposledy třeba madame Carnot ve hře Uděláte mně to znova?. Zde dvacetiletá Pavla Bukvová hrála dvakrát tak starší ženu. Do role se ale skvěle vpravila. „Prostě nasadím paruku, zestárnu a moc se mi líbí, že je taková proříznutá, klepna, hlavně kam přijde, tam se lidi smějí. Navíc to není úplný svatoušek, to mě taky baví,“ směje se mladá herečka. Ta nyní studuje na zdravotní sestru. Jak totiž sama říká, hereckým „profíkem“ by být nechtěla. „Já bych to profesionálně dělat nemohla. Mám to ráda takto, že se divadlu věnuji, když chci, protože mě to baví. Kdybych to měla dělat proto, že to musím… To bych se do toho i musela nutit třeba. Je to dřina, je to náročné, obdivuji lidi, co se tomu věnují,“ smekla mladá žena před herci-profesionály.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-