Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Novou radnici, kostel Povýšení svatého Kříže i historické centrum. Tyto možnosti mají při zájmu o prohlídku Prostějova turisté. Do terénu je berou studentky a studenti SOŠPO, kteří se specializují na průvodcovskou činnost.


A pro jednu z těchto prohlídek se rozhodl asi tucet lidí během uplynulé neděle. Vybrali si prohlídku středu města a k hloučku se pak připojil také kolega studentky-průvodkyně Terezy Kaštylové, který se naopak návštěvníků radnice nedočkal. „V Prostějově trefím. Ale očekávám, že se dozvím něco nového. Zjistila jsem například, že tohle byla Živnobanka. Ani můj muž to nevěděl, jsme vděční za obohacující informace,“ poznamenala paní Ludmila, jedna z účastnic.
Během prohlídky centra si zájemci střihli kolečko okolo zámku, dále Kravařovu ulici, zajímavosti se dozvěděli také na náměstí. A právě tam u sochy prvního československého prezidenta prohlídka začala. Mladá průvodkyně nejprve v krátkosti vylíčila historii města a zabrousila krátce do jeho současnosti. Následovalo už povídání o nové a staré radnici, padala jména jako Kepka a Nedělník. Sympatické pak bylo, že ve známých rodácích z Prostějova neopomněla i jiná jména. „Z města pochází například známí herci Milena Dvorská a Ladislav Županič, či olympionička Věra Chytilová,“ zanotovala Tereza Kaštylová. Paní Ludmila ani jiní účastníci pak určitě nebyli zklamaní, během půlhodinové prohlídky se dozvěděli zajímavostí a perliček dost a dost. A to nejen o architektuře.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-