Příjemnou noc, dnes je pondělí 28.9.2020
svátek slaví Václav,
zítra Michal
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Organizátoři v pořadí již třináctého ročníku ROCK MEMORY OF to neměli letos vůbec jednoduché. Do poslední chvíle se majiteli pořádající agentury HIT TRADE Petru Zlámalovi honily hlavou myšlenky na přeložení akce do sálu Společenského domu v Prostějově. Předpovědi počasí totiž nebyly vůbec příznivé. Nakonec ale zvítězil selský rozum a rockeři se po roce opět sešli na pódiu U Vrbiček na plumlovské přehradě. Přestože vystoupení rockových kapel několikrát zkropil déšť, tedy lépe řečeno návštěvníky této oblíbené akce, všichni si sobotní večer u přehrady pochvalovali.

 

Tradiční festival je znám tím, že na něm vystupují dnes již legendární prostějovské rockové kapely. Jako první v rámci třináctého ročníku ROCK MEMORY OF vystoupila v sobotu po půl šesté večer coby zvláštní host skupina Majestico muzikus. „Co se týče této kapely, není co dodat! Myslím si, že je to hudební uskupení skvěle fungující s úžasnými muzikanty a neskutečně skvělým zpěvákem a výborným člověkem Oldřichem Vidmuchem. Plánujeme už do budoucna další a další spolupráci. Za mě jasná jednička s hvězdičkou,“ komentoval první hodinový blok písniček Petr Zlámal, majitel pořádající agentury HIT TRADE.
Už na konci prvního hodinového koncertu se z oblohy začaly snášet první kapky deště a během následujícího vystoupení skupiny ATD návštěvníci pořádně promokli. A U Vrbiček se jich sešlo na osm stovek! „Tak jako každý rok se nám bohužel počasí nepřiklání na naši stranu a vždy je pěkně až druhý den. Holt neporučíme větru dešti, to bylo kdysi za komunistů. Rozhodování je komplikované, sledujete weby s počasím, prognózy a tak dále. Proběhla samozřejmě jednání s panem Peštukou o možnosti konání akce ve Společenském domě a můžu jen konstatovat a poděkovat pánům Průšovi a Peštukovi za vstřícný přístup k této možnosti, které jsme nakonec nevyužili. Rozhodla o tom páteční polední předpověď, která byla úplně jiná jak sobotní skutečnost, a anketa mezi potenciálními návštěvníky, kteří rozhodli, že raději k této akci, i když s možností přeháněk, volí Vrbičky,“ sdělil Petr Zlámal. „Nakonec jsme větru a dešti tak trochu poručili,“ dodal s úsměvem hlavní organizátor.
Po již zmíněných dvou kapelách představily své rockové pecky další skupiny, které se na pódiu U Vrbiček střídaly po hodině až do sobotní půlnoci. Kapely Quercus, Plus a Kontakt předvedly parádní vystoupení, kterými rozehřály zmoklé publikum. „Vždyť já na ty kluky chodila už na zábavy v osmdesátých letech minulého století, takže si jejich koncerty nemohu nechat ujít ani dnes! Jsem ráda, že takový festival vůbec existuje,“ řekla Večerníku přímo na pláži U Vrbiček Jana Ohlídalová z Prostějova. „Letos bohužel nevystupovala prostějovská kapela KEKS, a to z důvodu nemoci jednoho člena kapely,“ připomněl ještě organizátor akce Petr Zlámal, který byl s úrovní akce velice spokojen. „Akce proběhla bez problému až do konce, a věřím, že ke spokojenosti všech návštěvníků. Samozřejmě musím poděkovat i Radkovi Kocourkovi za vzorně připravené občerstvení a zajištění stanu a přístřešků pro případ deště, což určitě bylo ku prospěchu akce,“ poznamenal Petr Zlámal, jenž byl rád i za osobní návštěvu jednatele Domovní správy Prostějov Vladimíra Průši s chotí.
Festival rockových kapel ROCK MEMORY OF se tradičně koná také jako vzpomínka na zesnulé prostějovské muzikanty. Letošní ročník byl ale ještě mnohem smutnější než kdykoliv při vzpomínkách na rockové bardy, kteří už nejsou mezi námi. Den před touto akcí totiž zemřel basista, skvělý muzikant a člověk s obrovským nadáním a citem pro muziku, člen kapely Plus Zdeněk Všetička! „Vlastně byl u zrodu prvního ročníku ROCK MEMORY OF v roce 2008. Bohužel věděl, co jej čeká, ale věřil, že za námi ještě v sobotu na chvíli přijede. Ale to už se nestalo, v pátek v podvečer nás opustil. Moc na něho budeme vzpomínat a vystoupení kapely Plus bylo v sobotu U Vrbiček věnováno právě jemu,“ uzavřel smutně Petr Zlámal.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-