Příjemnou noc, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Krásné prostředí, dobré jídlo, pohodová atmosféra, a navíc kvalitní country muzika. To je vizitka vojtěchovského Country festu. Zejména letos bylo čekání předlouhé. Ale lidé se přeci jen dočkali, v sobotu tak s úderem čtrnácté hodiny začal už 21. ročník festivalu, který v regionu nemá obdoby. Festivalu plného ostřílených muzikantů a zpěváků i mladých talentů, kteří ale mají jedno společné, perfektně se hodí k Vojtěchovu, místu plnému luk, koní a temných lesů.

 

Klobouk, vysoké boty, oblečení do saloonu. A jde se! Tato výstroj nebyla v sobotu ve Vojtěchově nutná, byla však častá. Jakby ne, po roce se vrátil Country fest, akce, nad jejíž hudbou zaplesá srdce nejen country nadšence. Zaznělo totiž mnohé: country, folk, ale také třeba rock. Hudebníci ukázali nejen sílu svých nástrojů a hlasivek, ale také to, že mají velký rozsah činnosti. Příkladem budiž třeba zpěvačka a kytaristka Sabina Uxová. Jak obecenstvu prozradila, vyrůstala na rocku, který ji poznamenal. Nicméně během jejího vystoupení doprovázeného potleskem a spokojeností zazněl třeba také Karel Kryl a jeho Ukolébavka nebo Maškary. „Slečna zde hraje už dlouho, hraje ale moc dobře. Ale Taverna je Taverna,“ poznamenala Eva, jedna z divaček. Na festival jezdí nepřetržitě od roku 2013.
Ji i další stovky lidí, kteří si přes nevyzpytatelné počasí našli do Vojtěchova cestu, ale vesměs potěšili všichni interpreti. Festival si stále drží vysokou laťku, a navíc regionální charakter, a to ať už právě zmíněná kapela Taverna, nebo Tres Soldanos vystupující po klubech a hospůdkách na Prostějovsku, jsou původně právě z Prostějova. Navíc dohromady nabízí jak energickou hudbu, tak i zkušenosti. Kupříkladu Taverna vznikla už v roce 1993. Jak se přitom ukázalo, na festival už mnozí posluchači jeli najisto a za konkrétní skupinou či muzikantem. „Sváťa Kotas, na toho jsme přijeli. A byl super. My sem jezdíme každý rok, jsme mnohaletí návštěvníci,“ usmála se Magda Bábková. Příjemné pak bylo, že mezi vesměs čtyřicátníky a padesátníky se pohybovalo i několik dětí. Country tak bude mít nepochybně příznivce i v budoucnu.
K festivalu tradičně patřilo dobré jídlo a pití. Pivo, limonáda? Žádný problém. A kdo měl hlad, mohl vzít zavděk kuřecími steaky, makrelami nebo třeba živáňskou pečení připravovanou U Posledního mohykána. Na své si ale v případě zájmu přišli také vegetariáni. Jen ne příznivci teplého a suchého počasí. Jak se ukázalo, „poručíme větru, dešti“ stále neplatí. A tak se po prvních kapkách doslova protrhla oblaka a okolo osmé hodiny večerní dostal festival pořádnou sprchu. Interprety ani diváky to ale nevyvedlo z míry. A dál užívali večera plnými doušky. Takže letošní country fest? To byla zhmotněná pohoda.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-