Dobré ráno, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Sobotní večer patřil v Plumlově houslovému virtuosovi Pavlu Šporclovi. Od sedmé hodiny večerní odehrál v sále vysokého zámku koncert s názvem Pocta Paganinimu. Jako milý host se představila také jeho manželka Barbora Kodetová Šporclová a společně diváky rozhodně nenudili.

Od začátku koncertu kromě svého mistrovského umění předával lidem také pozitivní energii a krátkými historkami ze života dalších houslových velikánů nejednou rozesmál přítomné publikum. Přeplněný koncertní sál plumlovského zámku byl svědky nevídaného umu tohoto umělce.

. Jelikož se akce konala ve vnitřních prostorách zámku, všichni zúčastnění diváci museli mít zakrytá ústa a je nutno podoktnout, že roušky měli opravdu všichni. Na tohle téma zavtipkoval i sám virtuos Pavel Šporcl, že když se dozvěděl, že všichni budou muset mít roušky, vzal si alespoň šátek, aby bylo vidět, že v tom publikum nenechá.
Zásluhou hlavního protagonisty se vystoupení neslo na pohodové vlně, dobrou atmosféru všichni návštěvníci s povděkem kvitovali. Na závěr nechyběl ani ohlušující potlesk ve stoje. Pavel Šporcl tak ukázal, že i vážná hudba se dá představit způsobem, který dokáže zaujmout i hudebně jinak orientované obecenstvo.

 

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-