Příjemnou noc, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Stavební investice se kvůli nedostatku peněz odkládají, to však neznamená, že umění bude strádat. Natož městská galerie... Právě do ní zakoupili prostějovští radní další obrazy od různých malířů, které mají nějakou spojitost s naším regionem.

Radní se na nákupu nových uměleckých děl shodli při svém posledním jednání a schválili nákup obrazů. „Zaujala nás díla několika autorů, která stojí za to zachovat pro budoucí generace. Lidé je jistě uvidí v zámecké galerii, kde díla městských sbírek také vystavujeme,“ uvedl primátor František Jura.
Jeho slova pak doplnila náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová, která popsala konkrétní zakoupené obrazy. „Lidé se například mohou těšit na akvarel Aljo Berana – Kravařova ulice a další Beranův obraz Prostějov, což je olej na plátně. Dále se nám líbil olej na plátně Miroslava Šmída – Vánoce na Hané. Vystaven bude i pastel Františka Sysla – Autoportrét a Richarda Nováka – Národní dům v Prostějově,“ uvedla Sokolová.
Nákup radním doporučila Komise pro nákup uměleckých děl, konšelé ale ceny za nákupy nezveřejnili... 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-