Dobré ráno, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Léto s hvězdami má za sebou druhé pokračování. V sobotu 25. července do areálu za OC Albert v Plumlovské ulici tentokrát dorazila velmi úspěšná a populární česká kapela Argema, kterou jako předkapela doprovodila konická rodačka Gabriela V.G. Fanoušci dobré hudby se tak měli na co těšit. A obě kapely obecenstvo rozhodně nezklamaly, ba naopak. Kromě skvělé hudby vyšlo také krásné počasí, nechybělo ani občerstvení a sobotní letní odpoledne s hvězdami tak stálo opravdu za to.

Brány areálu se otevřely před pátou hodinou odpolední a již v tu chvíli čekali u vstupu první návštěvníci. Ti, co přišli dříve, rozhodně nelitovali. Kromě piva a dobrot z udírny si mohli poslechnout zvukovou zkoušku obou kapel, při kterých zbyl čas také na autogramiádu a focení. „Je vidět, že Argema má v Prostějově hlubokou a neotřesitelnou tradici,“ uvědomovala si jedna z hlavních organizátorek Petra Jílková.

Brány areálu se otevřely před pátou hodinou odpolední a již v tu chvíli čekali u vstupu první návštěvníci. Ti, co přišli dříve, rozhodně nelitovali. Kromě piva a dobrot z udírny si mohli poslechnout zvukovou zkoušku obou kapel, při kterých zbyl čas také na autogramiádu a focení. „Je vidět, že Argema má v Prostějově hlubokou a neotřesitelnou tradici,“ uvědomovala si jedna z hlavních organizátorek Petra Jílková.
V sedm hodin již na pódium přišla Gabriela V.G. Ta si pro fanoušky připravila krásný více než hodinový koncert, kdy svým nenapodobitelným hlasem a krásnou show přiváděla diváky do varu. V repertoáru nechyběla žádná z úspěšných písniček a fanoušci se za to odvděčovali velkým potleskem. Kromě přídavku na závěr nechybělo ani selfie, které si s fanoušky Gabriela udělala.
Zlatý hřeb večera měl ale teprve přijít. Fanoušci již netrpělivě před půl devátou vyvolávali na pódium své oblíbence z Argemy, na které se těšili. Když za potlesku obecenstva kapela dorazila na pódium a spustila skladbu Špinavá záda, fanoušci se okamžitě přidali a finále krásného odpoledne začalo ve velkém stylu. Během celého vystoupení Argema skvěle spolupracovala s publikem a také publikum s kapelou. Drtivá většina návštěvníků se přidala nejen tanečně, ale také pěvecky. Výsledkem tak byla velkolepá show, jakou si akce takového stylu opravdu zasloužila. „Argema nezklame, kluci vždycky předvedou skvělou show a dokáží dostat publikum do varu. Ale i Gabča byla jako předkapela výbornou volbou,“ shodovali se nadšení účastnici koncertu, kteří si obě části znamenitě užívali.
I u organizátorského týmu byla vidět spokojenost, i když ještě ve čtvrtek nebylo jisté, zda koncert bude moci proběhnout. „Upřímně děkujeme všem návštěvníkům, že se nedali zastrašit tím, co se děje ve světě, a dorazili a akce proběhla bez jakéhokoliv incidentu. Co je ovšem věc jiná, vyšel o tom i krásný článek na kultuře.cz, organizování takových akcí je dnes pohyb na velice tenkém ledě. Ještě ve čtvrtek jsme nevěděli, zda vůbec bude možné akci udělat. Čekali jsme netrpělivě tiskovku MZČR,“ a dostali jsme desítky zpráv, zda musí mít návštěvníci roušky, zda budou rozestupy, zda mohou i starší a podobně. Je jasné, že jsou to vše nesmysly, ale tato situace se hluboce vryla do povědomí lidí a na kultuře je to vidět nejvíce,“ přiznává paní Jílková.
Kromě velmi vydařeného koncertu ale také přišla řeč na další plánované akce. Již nyní je bohužel jasné, že původně plánovaný srpnový program je zrušen. „I v tomto případě padaly dotazy na roušky, rozestupy, apod. Jak už jsem uvedla, na kultuře je to vidět nejvíce, žít v takovéto nejistotě odmítáme, obzvláště za situace, kdy zase roste počet nakažených. Je jen otázkou, kdy vláda udělá to či ono opatření. Právě z těchto důvodů jsme se rozhodli srpnový program zrušit a jednoduše počkat, až a zda vůbec se situace přežene,“ prozradila dále Petra Jílková.
Na dnešní akci se měla představit ještě kapela Reflexy, po domluvě s manažerem kapely se ale organizátoři rozhodli pro přesunutí jejich koncertu na pivní slavnosti, takže fanoušci kapely nemusí smutnit, jen je uvidí na živo později.
„Ještě jednou velké díky všem, kteří si skvěle užili Argemu. A na tomto místě zveme všechny na zářiový jediný open air koncert slovenské mega-star SIMY v ČR a také na Hanácké pivní slavnosti v jejich náhradním termínu 5. září i v čele s kapelou Mňága a Ždorp,“ zakončila organizátorka akce Petra Jílková.

 

 

 

 

 

 

 

 

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-