Dobré odpoledne, dnes je pátek 18.9.2020
svátek slaví Kryštof,
zítra Zita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Pivínské divadlo PiDi slaví rok své existence. A daří se mu. Nejenže se jeho první představení setkalo s úspěchem, aktuálně lidé mohou na samostatné výstavě nakouknout pod pokličku vzniku divadelní podoby pohádky Princezna ze mlejna.

 

Regionální muzeum v Dobromilicích znovu ožilo, když si ve spolupráci s pivínským divadlem PIDI připravilo výstavu Z pohádky do pohádky. Interaktivní podívaná je zaměřena především na rodiny s dětmi. K vidění jsou repliky předmětů i kostýmů, ve kterých děti z pivínského divadla hrají pohádku Princezna ze mlejna a S čerty nejsou žerty.

Výstava byla slavnostně zahájena v neděli 19. července starostou Dobromilic Stanislavem Mrňkou. Slavnostní vernisáže se zúčastnilo několik stovek návštěvníků, mezi hosty nechyběl ani starosta Pivína Kamil Štětař. Celou akci připravili ochotníci z obce Pivín, kteří si už rok říkají PiDi (Pivínské divadlo). Na zahájení dorazila přibližně šedesátka návštěvníků. Nechyběli hlavní protagonisté souboru, kterými jsou děti z Pivína, ale také jejich rodiny a přátelé. „Díky spolupráci s divadlem PIDI jsme mohli nabídnout veřejnosti tuto krásnou výstavu, která jistě potěší nejen děti, ale také rodiče. Pivínské divadlo PIDI je seskupení mladých lidí, tří zakladatelů manželů Hany a Zdeňka Svozilových a Jana Nedbala, kteří dali dohromady dětský soubor složený z pivínských dětí. Divadlo v loňském roce odehrálo pohádku Princezna ze mlejna a letos má v plánu nazkoušet pohádku S čerty nejsou žerty,“ prozradila Večerníku ředitelka regionálního muzea Denisa Zatloukalová.
Na výstavě je možné zhlédnout kulisy, rekvizity a kostýmy všech hlavních postav obou pohádek, dále také všechny kulisy, které mladí herci při hraní používají. K pohádce S čerty nejsou žerty dokonce nechybí ani pravá pekelná váha, která dokáže určit, zda i vaše dítě nepatří do pekla. Dále zde nechybí ani koutek pro děti, kde si mohou poskládat puzzle, vymalovat si některou z postaviček nebo například rozluštit některou z hádanek. V neposlední řadě nechybí ani pohled do krátké historie divadelního sboru. „Divadelní pohádku Princezna ze mlýna jsme odehráli celkem dvanáctkrát,“ pousmál se principál souboru Jan Nedbal. Důležitou součástí výstavy jsou také fotografie z představení, ze zkoušek a dalších akcí PiDi. „Předpokládaný termín premiéry pohádky S čerty nejsou žerty je 14. listopadu na Obecním sále v Pivíně. Tímto jste všichni zváni,“ vzkazuje Nedbal.
Výstava Z pohádky do pohádky v Dobromilicích potrvá do neděle 9. srpna. Její návštěvníci v přízemí muzea mohou rovněž zhlédnout stálou expozici Naše Haná před 100 lety. A dorazit mohou v úterý mezi 9.00 a 12.00 hodin, případně ve čtvrtek nebo neděli od 15.00 do 18.00 hodin.

 

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-