Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na přírodním koupališti v Otaslavicích se můžete kromě osvěžení těšit každých čtrnáct dnů na páteční promítání letního kina. Uplynulý pátek 31. července se organizátoři rozhodli diváky osvěžit filmem se zimní tematikou Šťastný nový rok. Diváků se po horkém dni sešlo více než dost a film celkově slavil úspěch. Kromě letního kina poslední dny také hodně potěšily milovníky osvěžení, biotop byl od pondělí hojně navštěvovaný.

 

V areálu koupaliště se promítá pravidelně v pátek jednou za čtrnáct dnů. Přes léto se organizátoři zaměřili především na české komedie, odvysílali již filmy jako Vlastníci nebo Poslední aristokratka. V plánu jsou další dva filmové večery. V pátek 14. srpna by to měla být česká klasika Slunce, seno, jahody a na závěr prázdnin je naplánovaná komedie 3Bobule. Tím ale zdaleka v otaslavickém kině s promítáním nekončí.

„Po ukončení sezóny na koupališti máme v plánu kino přemístit do prostoru sokolovny. Po loňském úspěšném promítání jsme se rozhodli pořídit si vlastní promítací soupravu a nyní jsme už oficiálně registrovaným kinem. Podařilo se nám tak po třiceti letech vrátit kino do Otaslavic,“ prozradil novinku místostarosta obce Mojmír Sokol, který má zároveň biotop na starost. „Jsem rád, že pan Sokol přišel s tímto nápadem na koupi vlastního kina. Ušetří nám to peníze a investice se brzy vrátí, také si cením toho, že i zastupitelé tuto koupi jednohlasně schválili. Pro naše obyvatele to tak představuje další kulturní akce, na které mohou zajít v průběhu celého roku,“ říkal spokojeně starosta obce Marek Hýbl.
Vedle promítání je biotop samozřejmě všem k dispozici každý den od deseti dopoledne do osmi večer. I když letošní počasí dlouho nebylo nakloněno provozování venkovních koupališť, poslední týden si provozovatelé nemohou stěžovat. „První týdny prázdnin to počasí ideální nebylo, teď se nám ale ukázalo léto v plné kráse. Od pondělí zde máme spoustu návštěvníků, za což jsme moc rádi. Minulé úterý jsme přesáhli hranici sedmi set lidí, což byla zatím nejvyšší návštěva celého léta,“ doplnil dále Mojmír Sokol.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-