Dobré ráno, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tohle tady ještě nebylo! Vůbec poprvé vzlétne devatero horkovzdušných balónů nad hladinu Podhradského rybníka a plumlovské přehrady. Chystá se tak mimořádná podívaná, u které byste rozhodně neměli chybět.


Tímto dochází k přesunu festivalového setkání Balóny nad Bouzovem. Tradiční akce, na niž každoročně míří až 10 tisíc diváků, musela být pro letošek v souvislosti s opatřeními proti koronaviru zrušena. „Chceme to tentokrát udělat v komornějším duchu. Zatímco nad Bouzovem se sešly až tři desítky balónů, nyní jich bude o poznání méně. I tak se jistě bude jednat o atraktivní podívanou,“ vysvětlil za organizátory Svatopluk Kuča.
Balóny vzlétnou z prostoru autokempu Žralok. „Kontaktoval nás jeho správce Petr Piňos a my jsme na jeho nabídku kývli. Původně jsme počítali už se čtvrtečním termínem, ale ten je kvůli počasí v ohrožení. První start tedy nyní plánujeme až na páteční ráno, v sobotu poletíme ráno i večer a poslední start proběhne v neděli ráno,“ nastínil Kuča s tím, že definitivní harmonogram se ještě může změnit. Znám by měl být teprve na začátku tohoto týdne. „Jisté je, že budeme startovat postupně po třech balónech. První trojice by měla vzlétnout asi v 6:30 hodin ráno a poslední v 18:30 hodin večer. Všechny balóny chceme dostat do vzduchu zhruba do hodiny od startu prvního z nich,“ popsal Svatopluk Kuča s tím, že koše s hořáky budou k vidění i během krátké ohňové show, jež se stane součástí pátečního koncertu Karla Kahovce a Viktora Sodomy v autokempu Žralok. Akce se koná za podpory Olomouckého kraje.

 

 

KDY: PÁTEK 7. AŽ NEDĚLE 9. SRPNA, 6:30-18:30 HODIN
KDE: AUTOKEMP ŽRALOK, PLUMLOV

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-