Dobré dopoledne, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Tečka! Vyvrcholením osmatřicátých Hanáckých slavností v Prostějově (čtěte na dvoustraně 52-53) byl nedělní koncert famózní slovenské zpěvačky Kataríny Knechtové. Rodačka z Prešova už dávno není součástí kapely Peha, do Prostějova dorazila s novými muzikanty. Bezmála dvouhodinové představení nadchlo slušně zaplněné „koronavirové“ boxy v hledišti. A když zazněl i největší Knechtové hit Spomal, posluchači šíleli...

 

Ještě během dne bujely spekulace, zda hvězda slovenské poprockové scény do Prostějova dorazí, neboť obavy z nákazy COVID-19 panují ve velkém i u našich východních sousedů.

„Kapela je už tady, tak snad dorazí i Katarína,“ hlásila Večerníku těsně před sedmnáctou hodinou Pavla Vašková, šéfka Kulturního klubu Duha. A skutečně za dvě hodiny už zpěvačka s nezaměnitelným hlasem vystoupila na pódium a přivítala se s diváky. „Je tu niekto? Tak ruky hore a ideme,“ pronesla Katarína Knechtová a vzápětí spustila hned od začátku palbu svých největších hitů. Jakmile přišel na řadu ten největší Spomal, z dob její největší slávy se skupinou Peha, diváci okamžitě zareagovali a celou písničku zpívali se slovenskou hvězdou.
Katarína Knechtová si většinu písniček skládá sama a možná i díky tomu do každého songu viditelně dávala své srdce. „Takový hlas jako ona nemá žádná ze současných zpěvaček v Čechách ani na Slovensku. Byl jsem na ní před léty v Žilině a tam dorazilo na koncert přes deset tisíc diváků. Koncert v Prostějově jsem si nemohl nechat ujít,“ svěřil se Večerníku Petr Vaněk z Prostějova.
Katarína Knechtová zapojila do zpívání i své taneční umění a dokázala se společně s muzikanty na pódiu opravdu vyřádit. A svým vystoupením samozřejmě strhla i prostějovské publikum. Její koncert na úplný závěr Hanáckých slavností neměl prostě chybu.

 

 

 

 

 

 

Podrobné reportáže z hodů najdete jen v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 14. září

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-