Dobré ráno, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 cechy_p_kosDalší ze série divácky atraktivních akcí připravilo Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem. O víkendu se tak již potřetí bude v zámeckém parku odehrávat jedinečné divadlo, odkazující na období před bitvou tří císařů u Slavkova. Letos si na své přijdou zejména milovníci dělostřelectva.

Diváci, kteří o víkendu zavítají do zámeckého parku v Čechách pod Kosířem, se po roce opět mohou těšit na dusot kopyt, do daleka se rozléhající výstřely, hustý dým stoupající z hlavní pušek i těžkých děl, stejně jako na jezdce na koních, oblečené do historických uniforem rakousko-uherské, francouzské a ruské armády.

„Akce bude letos věnována zejména dělostřelcům a také jezdcům, kteří milují své koně a bývají štítem malých či velkých bitev. Scéna bojiště bude doplněna dobovými předměty, koly, vozy, muničními sklady. Vše bude vypadat jako za dávných časů. Střet vojsk bude doplněn scénickou hudbou,“ navnadil všechny případné návštěvníky Václav Obr, majitel pořádajícího Muzea kočárů.

Dvoudenní přátelské setkání v Čechách pod Kosířem začíná již v sobotu 23. listopadu 2013 v 17.30 hodin a to večerním pochodem obcí a výstřelem z děl pod úpatím Kosíře. Hlavní program pak bude zaměřen na následující neděli, kdy proběhne samotná bitva. Lidé budou moci vojáky sledovat již od 10.00 hodin, hlavní střet vojsk v zámeckém parku proběhne od 11.00 hodin.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments