Příjemnou noc, dnes je středa 20.2.2019
svátek slaví Oldřich,
zítra Lenka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 klarinetyV přímém přenosu TV Publikum se před zraky návštěvníků Městského divadla v Prostějově změnily všechny zbraně vojenského oddílu Slováckého divadla v hudební nástroje a ti s nimi pak předvedli skvělou show na motivy slavného televizního muzikálu plného hvězd. Večerník byl u toho!

Známý český muzikál z roku 1965, kdy se ze zbraní vojáků staly v přímém přenosu hudební nástroje, ožil na jevišti prostějovského divadla. Plejádu známých herců a zpěváků, kteří se v populárním hudebním filmu, dle námětu a scénáře Jiřího Suchého objevili, zastoupili protentokrát herci Slováckého divadla, kteří navázali na původní divadelní zpracování z roku 1958. Herci se pochopitelně nevyhnuli srovnání s jejich o poznání slavnějšími kolegy, Janou Brejchovou, Waldemarem Matuškou, Evou Pilarovou a dalšími hvězdami českého pěveckého a hereckého nebe.

„Představení se mi líbilo, obávala jsem se, aby to nebyl jen název ‚Kdyby tisíc klarinetů‘ a hra by byla jen na motiv toho muzikálu. Ale naštěstí se to povedlo. Jen nám tam docela chyběli pan Matuška s paní Pilarovou a ostatní zpěváci. Těm jejich hlasům se prostě nejde vyrovnat,“ hodnotil s úsměvem páteční divadelní vystoupení sympatický manželský pár, kterého se Večerník v publiku zeptal.

Celou dobu jsem si myslela, že tu reportérku hraje paní Fialová ze zpráv (TV Nova – pozn.red.). Ale tady kolegyně mi řekla, že to ona určitě nebude,“ smála se Věra Valentová s kamarádkou v odpověď na otázku, co se jí na představení nejvíc líbilo.

Známé šlágry šedesátých let a vystoupení kapely Třaskavý šrapnel naživo ocenilo publikum na závěr vydatným potleskem. S hudebními nástroji je koneckonců stále větší legrace než se zbraněmi...

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments