Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 klarinetyV přímém přenosu TV Publikum se před zraky návštěvníků Městského divadla v Prostějově změnily všechny zbraně vojenského oddílu Slováckého divadla v hudební nástroje a ti s nimi pak předvedli skvělou show na motivy slavného televizního muzikálu plného hvězd. Večerník byl u toho!

Známý český muzikál z roku 1965, kdy se ze zbraní vojáků staly v přímém přenosu hudební nástroje, ožil na jevišti prostějovského divadla. Plejádu známých herců a zpěváků, kteří se v populárním hudebním filmu, dle námětu a scénáře Jiřího Suchého objevili, zastoupili protentokrát herci Slováckého divadla, kteří navázali na původní divadelní zpracování z roku 1958. Herci se pochopitelně nevyhnuli srovnání s jejich o poznání slavnějšími kolegy, Janou Brejchovou, Waldemarem Matuškou, Evou Pilarovou a dalšími hvězdami českého pěveckého a hereckého nebe.

„Představení se mi líbilo, obávala jsem se, aby to nebyl jen název ‚Kdyby tisíc klarinetů‘ a hra by byla jen na motiv toho muzikálu. Ale naštěstí se to povedlo. Jen nám tam docela chyběli pan Matuška s paní Pilarovou a ostatní zpěváci. Těm jejich hlasům se prostě nejde vyrovnat,“ hodnotil s úsměvem páteční divadelní vystoupení sympatický manželský pár, kterého se Večerník v publiku zeptal.

Celou dobu jsem si myslela, že tu reportérku hraje paní Fialová ze zpráv (TV Nova – pozn.red.). Ale tady kolegyně mi řekla, že to ona určitě nebude,“ smála se Věra Valentová s kamarádkou v odpověď na otázku, co se jí na představení nejvíc líbilo.

Známé šlágry šedesátých let a vystoupení kapely Třaskavý šrapnel naživo ocenilo publikum na závěr vydatným potleskem. S hudebními nástroji je koneckonců stále větší legrace než se zbraněmi...

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments