Další soupeř prostějovských Jestřábů si může s hrdostí připsat označení „neoblíbený“. Prostějov totiž v pátek sehrál s Kolínem utkání, které nepatřilo k nejšťastnějším. Kolín šel brzy do vedení a v průběhu utkání skóre už jen navyšoval. Jestřábi naopak na soupeřovu obranu recept nenašli. A potřetí v sezóně nevstřelili sokovi ani gól.

Utkání nezačalo pro Prostějov dobře. Už ve 3. minutě se Jan Veselý málem prosadil při přečíslení. Nedal, během minuty ale otevřel účet zápasu Martin Štohanzl povedenou tečí nahození – 0:1. Jestřábi se snažili odpovědět, dobré šance si vytvářel zejména Beránek. Jenže bez úspěchu. Pak navíc přišly okamžiky hostí: na Bláhu ve skvělé pozici nevyzrál Pajer, ve 13. minutě se musel Bláha činit proti někdejšímu Jestřábovi Ouřadovi. Konec třetiny byl naopak prostějovský. Novák neproměnil brejk, Beránek zase skvělou nahrávku Jáchyma. A nepřesný byl se střelou Vala. V samém závěru pořádně zahrozil ještě Šafránek, ale minul.

Ani vstup do druhé části nebyl ze strany Jestřábů ideální. Už zkraje třetiny šli Jestřábi do čtyř. Největší hrozbou byl ale v dalších dvou minutách Švec, který se dostal do úniku, ale neproměnil. Hned poté hledal další někdejší hráč Prostějova, Myškář, Sílu. Nahrávka měla sílu, nicméně právě Síla ve vysoké rychlosti netrefil. Za Prostějov zkoušeli střelecké štěstí Havlík nebo Krejčí. Nicméně udeřil znovu Kolín. Ve 35. minutě zachytil Veselý v mezikruží sražený puk a nemýlil se – 0:2. Po zbytek třetiny byli aktivnější Jestřábi. Nicméně Rudovský trefil brankáře a Mrázek nevtěsnal střelu mezi tři tyče.

Třetí třetina byla zprvu o útocích a protiútocích. Aktivní byl v tomhle směru zejména Mrázek. Na straně hostí vyslali nebezpečné střely zejména Ouřada a Čáp – další dva borci, co hrávali za Prostějov. Bláha si ale s pukem vždy poradil. Od 45. minuty začala převaha Prostějova, který se tlačil neustále dopředu. Hodně při tom pomáhali i obránci, třeba Krejčí a Klimíček. Leč, bez efektivity. Týmy si vyzkoušely i po jedné přesilové hře. Jenže nejblíže ke vstřelení branky byl ve vlastním oslabení Ouřada. A Jestřábi si situaci komplikovali pootevřenými vrátky v obraně. Piegl a Veselý měli na holích gól, nakonec ale padl až v 56. minutě, tehdy pálil Zdeněk Král z kruhu a upravil na 0:3. Jestřábi to nakonec zkusili v 5 proti 4. Nicméně Po pádu jednoho z domácích dovezl puk do brány Martin Štohanzl. Jestřábi tak s kozli padli podruhé v řadě.

Chance liga mužů ČR 2021/2022 – 38. kolo

LHK Jestřábi Prostějov – SC Kolín  0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Štohanzl (Síla, Pajer), 35. Jan Veselý, 56. Z. Král (Jan Veselý). Rozhodčí: Cabák, Ondráček – Maštalíř, Kleprlík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 23:26. Diváci: 859.

Sestava Prostějova: Bláha – Husák, Klimíček, Staněk, Vala, Zajíc, P. Krejčí, A. Havlík – P. Beránek, T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák, J. Kloz, M. Švec – Jiránek, Račuk, Mrázek – T. Koblížek, Janeček, Š. Jelínek. Trenér: Totter.

Sestava Kolína: G. Kuzněcov – Piegl, Kukla, Pinkas, Niko, Čáp, V. Čížek, Zorko – Jankovský, David Šafránek, Z. Král – J. Sklenář, Miškář, Jan Veselý – L. Krejčík, Štohanzl, Ouřada – Síla, Morong, Pajer. Trenér: Martínek.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Aleš TOTTER, trenér LHK Jestřábi Prostějov

„Nejhorší výkon v sezóně. Stydíme se za něj. Zaměříme se na ty věci, kvůli kterým nám to dnes nešlo. Všude jsme byli druzí. Klobouk dolů před diváky, že vydrželi až do konce zápasu.“

Petr MARTÍNEK, trenér SC Kolín

„My jsme tady dnes odehráli fantastické utkání s nulou. Vezeme domů tři body, po výsledku 4:0, což je skvělé. Myslím si, že je to naprosto zasloužené. Byli jsme obětavější, důraznější a chtěli jsme více vyhrát. Řekl bych, že toto vše se jen potvrdilo.“

CHANCE LIGA

Další dohrávky 39. kola: Vrchlabí – Jihlava 2:3 PP (0:0, 1:0, 1:2 – 0:1). Branky: 25. Koffer (Linhart, Lytvynov), 57. Lytvynov (Kusý) – 46. Zadražil (Kowalczyk, Harkabus), 53. Kowalczyk (Seman, Havránek), 61. Zadražil (Mareš, Helt) * Třebíč – Kolín 1:3 (0:1, 0:2, 1:0). Branky: 48. Střondala (Bittner) – 10. Ouřada, 27. Jankovský (Šafránek, Král), 39. Veselý (Král, Šafránek)

Dohrávka 38. kola: Vsetín – Poruba 2:5 (1:0, 1:2, 0:3). Branky: 5. Kucharczyk (Gago, Hryciow), 35. Pšurný (Štach, Rob) – 25. Vachovec (Gřeš, Jenyš), 35. Bitten z trestného střílení, 44. Korkiakoski (Carter, Špaček), 45. Toman (Hrníčko, Urbanec), 59. Jenyš (Urbanec, Guman)

Předehrávka 40. kola: Jihlava – Litoměřice 7:1 (1:1, 2:0, 4:0). Branky: 12. Skořepa (Mareš, Čachotský), 21. Skořepa (Čachotský, Kowalczyk), 27. Cachnín (Brož, Kachyňa), 42. Cachnín (Juda), 43. Illéš (Skořepa, Kowalczyk), 46. Havránek (Seman), 58. Skořepa (Harkabus, Čachotský) – 1. Přikryl (Sihvonen, Válek).

Předehrávka 41. kola: Sokolov – Šumperk 3:2 (1:1, 0:1, 2:0). Branky: 3. T. Jandus (Jurčík, Novák), 52. Tomi (T. Rohan, Kadeřávek), 57. Kverka (Konečný, Klejna) – 10. P. Kratochvíl (Vildumetz, Pěnčík), 35. Žálčík (Kindl, Vildumetz)

Dohrávka 39. kola: Ústí nad Labem – Havířov 4:3 (2:1, 1:1, 1:1). Branky: 13. Trávníček (Vrdlovec, Drtina), 20. Milfait (Tůma), 24. Urban (Mareš), 42. Bláha (Urban) – 7. Dostálek (Hudeček, Doktor), 22. Bednář, 51. Tjurin

Dohrávka 37. kola: Sokolov – Havířov 4:1 (2:0, 1:0, 1:1). Branky: 13. Pohl (Klejna), 15. Vracovský (Rohan), 35. Tomi (Kadeřávek, Rohan), 51. Sloboda (T. Jandus) – 53. Chroboček.

Dohrávka 38. kola: Benátky nad Jizerou – Třebíč 1:3 (0:1, 1:1, 0:1). Branky: 33. Klapka (Čermák, Dušek) – 7. Střondala (Forman, Dočekal), 34. Dočekal (Střondala, Vodný), 45. Šťovíček (Tureček, D. Sklenář) * Šumperk – Litoměřice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0). Branky: 6. Šilhavý (Šuhaj), 7. Žálčík (Kindl, Vildumetz), 26. P. Kratochvíl (Kindl, Žálčík), 48. Šuhaj (Kindl, Vildumetz), 57. Vachutka (Vildumetz).

Dohrávka 39. kola: Přerov – Vsetín 4:1 (1:0, 2:0, 1:1). Branky: 11. T. Šoustal, 33. Jakub Svoboda (Kubeš, M. Kratochvíl), 37. Süss, 57. Jan Svoboda – 50. Berger (Ondračka, Zeman).

Dohrávka 39. kola: Slavia Praha – Šumperk 2:1 SN (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0). Branky: 38. T. Knotek (Kružík, Hovorka), rozh. nájezd Vlček – 55. Pěnčík (Vachutka, Kohút).

Dohrávka 34. kola: Frýdek-Místek – Vrchlabí 1:3 (0:0, 1:2, 0:1). Branky: 25. Šedivý (Lyszczarczyk, Klimša) – 21. Linhart (Kusý, Mrňa), 34. Urban (Zeman), 60. Kusý (Mrňa).

PRŮBĚŽNÁ TABULKA

1. Litoměřice             42        29        3          1          9          157:109          94

2. Třebíč                     42        24        6          3          9          126:83            87

3. Vsetín                     41        25        1          3          12        148:101          80

4. Jihlava                    42        24        3          2          13        153:116           80

5. Sokolov                  40        21        4          2          13        130:100          73

6. Kolín                      43        20        3          2          18        126:125          68

7. Prostějov               41        19        3          4          15        136:118          67

8. Slavia Praha           43        17        6          3          17        138:127          66

9. Vrchlabí                 41        15        8          4          14        117:111           65

10. Přerov                   40        16        6          4          14        117:90             64

11. Frýdek-Místek     42        18        2          6          16        129:128          64

12. Šumperk               43        15        5          8          15        143:128          63

13. Poruba                  41        15        5          7          14        131:119           62

14. Ústí n. L.              42        15        5          7          15        120:133          62

15. Benátky n. J.        41        14        0          2          25        98:120            44

16. Havířov    42        7          3          5          27        95:143             32

17. Kadaň       48        0          0          0          48        26:239             0

KAM PŘÍŠTĚ:

Dohrávka 39. kola, pondělí 14. února 18.00 hodin: Sokolov – Benátky nad Jizerou.

Dohrávky 40. kola, pondělí 14. února 17.30 hodin: Vsetín – Vrchlabí, Poruba – Přerov.

46. kolo, středa 16. února 18.00 hodin: Jihlava – Havířov (17.30), Vsetín – Ústí nad Labem (17.30), Poruba – Prostějov (17.30), Litoměřice – Slavia Praha (17.30), Šumperk – Benátky nad Jizerou, Kadaň – Frýdek-Místek nehráno, Přerov – Sokolov, Vrchlabí – Třebíč.

47. kolo, sobota 19. února 17.00 hodin: Třebíč – Litoměřice (17.30), Ústí nad Labem – Poruba (16.30), Sokolov – Vrchlabí, Prostějov – Přerov, Havířov – Vsetín, Frýdek-Místek – Jihlava, Benátky nad Jizerou – Kadaň nehráno, Kolín – Šumperk.