Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Jen málokdy se stane, aby na akci dorazilo víc lidí, než žije ve městě či obci, kde se koná. Tento husarský kousek se podařil ve Vřesovicích, které mají 531 stálých obyvatel. Na sobotní koncert kapely Čechomor do místního zámeckého parku přitom dorazilo ještě o čtyřiatřicet lidí více... Mezi návštěvníky nechyběl ani PROSTĚJOVSKÝ Večerník, který mediálním partnerem akce.

Nositele řady hudebních cen Anděl pozvali místní nadšenci, kteří se ve Vřesovicích starají o to, aby to v obci skutečně žilo. „Jejich hudbu prostě milujeme. A chtěli jsme si zkusit, jestli organizaci podobně velkého koncertu dáme,“ vysvětlila Magda Kořínková, šéfka kulturního spolku Máj, který ve Vřesovicích už pětadvacet let pořádá oblíbenou Dožatou, stavění a kácení máje či retro plesy. „Vše děláme dobrovolně a o svém volném čase. Koncert Čechomoru je ovšem za celé čtvrtstoletí naší nepochybně největší akcí,“ přidala Kořínková, která si koncert stejně jako stovky posluchačů náramně užívala. A to navzdory pochopitelné únavě, která se po zápřahu s přípravou „monstr koncertu“, dostavovala. Díky tomu si však mohly stovky lidí naživo ve Vřesovicích vychutnat jak největší hity Čechomoru jako třeba Velické zvony, či méně známé skladby, mezi něž patřila třeba píseň Nevěra, která muže nabádá „nezavírejte dívenky do komory, utečou stejně potvory“. „Podobně velkou akci si asi pro příště rozmyslíme. Po pravdě řečeno ani nevím, koho jiného bychom k nám pozvali. Čechomoři jsou pro nás prostě nej. Ale až se z toho všeho otřepeme, tak nás určitě zase něco napadne,“ uzavřela sympatická Magda Kořínková.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments