Dobrý večer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Jen málokdy se stane, aby na akci dorazilo víc lidí, než žije ve městě či obci, kde se koná. Tento husarský kousek se podařil ve Vřesovicích, které mají 531 stálých obyvatel. Na sobotní koncert kapely Čechomor do místního zámeckého parku přitom dorazilo ještě o čtyřiatřicet lidí více... Mezi návštěvníky nechyběl ani PROSTĚJOVSKÝ Večerník, který mediálním partnerem akce.

Nositele řady hudebních cen Anděl pozvali místní nadšenci, kteří se ve Vřesovicích starají o to, aby to v obci skutečně žilo. „Jejich hudbu prostě milujeme. A chtěli jsme si zkusit, jestli organizaci podobně velkého koncertu dáme,“ vysvětlila Magda Kořínková, šéfka kulturního spolku Máj, který ve Vřesovicích už pětadvacet let pořádá oblíbenou Dožatou, stavění a kácení máje či retro plesy. „Vše děláme dobrovolně a o svém volném čase. Koncert Čechomoru je ovšem za celé čtvrtstoletí naší nepochybně největší akcí,“ přidala Kořínková, která si koncert stejně jako stovky posluchačů náramně užívala. A to navzdory pochopitelné únavě, která se po zápřahu s přípravou „monstr koncertu“, dostavovala. Díky tomu si však mohly stovky lidí naživo ve Vřesovicích vychutnat jak největší hity Čechomoru jako třeba Velické zvony, či méně známé skladby, mezi něž patřila třeba píseň Nevěra, která muže nabádá „nezavírejte dívenky do komory, utečou stejně potvory“. „Podobně velkou akci si asi pro příště rozmyslíme. Po pravdě řečeno ani nevím, koho jiného bychom k nám pozvali. Čechomoři jsou pro nás prostě nej. Ale až se z toho všeho otřepeme, tak nás určitě zase něco napadne,“ uzavřela sympatická Magda Kořínková.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments