Dobré odpoledne, dnes je pondělí 19.11.2018
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Jen málokdy se stane, aby na akci dorazilo víc lidí, než žije ve městě či obci, kde se koná. Tento husarský kousek se podařil ve Vřesovicích, které mají 531 stálých obyvatel. Na sobotní koncert kapely Čechomor do místního zámeckého parku přitom dorazilo ještě o čtyřiatřicet lidí více... Mezi návštěvníky nechyběl ani PROSTĚJOVSKÝ Večerník, který mediálním partnerem akce.

Nositele řady hudebních cen Anděl pozvali místní nadšenci, kteří se ve Vřesovicích starají o to, aby to v obci skutečně žilo. „Jejich hudbu prostě milujeme. A chtěli jsme si zkusit, jestli organizaci podobně velkého koncertu dáme,“ vysvětlila Magda Kořínková, šéfka kulturního spolku Máj, který ve Vřesovicích už pětadvacet let pořádá oblíbenou Dožatou, stavění a kácení máje či retro plesy. „Vše děláme dobrovolně a o svém volném čase. Koncert Čechomoru je ovšem za celé čtvrtstoletí naší nepochybně největší akcí,“ přidala Kořínková, která si koncert stejně jako stovky posluchačů náramně užívala. A to navzdory pochopitelné únavě, která se po zápřahu s přípravou „monstr koncertu“, dostavovala. Díky tomu si však mohly stovky lidí naživo ve Vřesovicích vychutnat jak největší hity Čechomoru jako třeba Velické zvony, či méně známé skladby, mezi něž patřila třeba píseň Nevěra, která muže nabádá „nezavírejte dívenky do komory, utečou stejně potvory“. „Podobně velkou akci si asi pro příště rozmyslíme. Po pravdě řečeno ani nevím, koho jiného bychom k nám pozvali. Čechomoři jsou pro nás prostě nej. Ale až se z toho všeho otřepeme, tak nás určitě zase něco napadne,“ uzavřela sympatická Magda Kořínková.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments