Dobrý podvečer, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Oblíbené noční kostýmované prohlídky jsou již několik let jednoznačně hlavním důvodem, proč se vypravit do útrob plumlovského zámku. Kromě tradičních jarních ukázek zaměřených na děti a těch podzimních věnovaných historii zámku se zde o uplynulém víkendu objevila novinka v podobě prohlídek s podtitulem „Putování adventem“. A ukázalo se, že i před Vánoci v Plumlově ví, jak návštěvníky zaujmout.

Věděli jste, že svatou Barboru nechal popravit její vlastní otec? Nebo to, že svatá Lucie odmítla ruku bohatého aristokrata, protože si chtěla uchovat své panenství? A když zjistila, že ji její nápadník miluje pro její krásné oči, tak si je nechala vyloupnout a šlechtici bulvy poslala?

To a mnoho dalšího jste se mohli dozvědět na premiérovém Putování adventem, které uplynulou sobotu a neděli oživilo prostory zámku v Plumlově. Parta nadšenců v kostýmech tu o víkendu hodinu co hodinu návštěvníkům zámku sehrávala dramatické příběhy ze života svatých mučedníků, zajímavým způsobem představovala tradiční vánoční zvyky a především návštěvníky vtahovala do neopakovatelné atmosféry našich Vánoc. Na přípravě adventních prohlídek se tentokrát podílelo o něco méně lidí, než bývá obvyklé. Vše i tak bylo velmi dobře promyšleno, solidně sehráno a navíc netradičně obohaceno také o hudební a pěvecké vystoupení.

„Vánoční prohlídky zaujaly nejen mě. Dokonce ani děti během nich nestihly vůbec zlobit. Ta hodinka nám v Plumlově utekla, ani jsme nevěděli jak. Nejvíc nás zaujaly asi příběhy mučedníků. Potemnělý zámek ozářený svíčkami pro podobné, takřka horové příběhy tvoří výbornou kulisu. Sice jsme tu už několikrát byli, ale dokud se jim tu bude dařit přicházet pořád s něčím novým, tak si sem cestu určitě rádi najdeme. Tentokrát tu měli hezkou vánoční výzdobu a hlavně nám chutnal ten perník, co jsme hned na záčátku dostali,“ pochvaloval si krátce po skončení prohlídek Pavel, jeden ze spokojených návštěvníků.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-