Dobré odpoledne, dnes je pátek 20.9.2019
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Oblíbené noční kostýmované prohlídky jsou již několik let jednoznačně hlavním důvodem, proč se vypravit do útrob plumlovského zámku. Kromě tradičních jarních ukázek zaměřených na děti a těch podzimních věnovaných historii zámku se zde o uplynulém víkendu objevila novinka v podobě prohlídek s podtitulem „Putování adventem“. A ukázalo se, že i před Vánoci v Plumlově ví, jak návštěvníky zaujmout.

Věděli jste, že svatou Barboru nechal popravit její vlastní otec? Nebo to, že svatá Lucie odmítla ruku bohatého aristokrata, protože si chtěla uchovat své panenství? A když zjistila, že ji její nápadník miluje pro její krásné oči, tak si je nechala vyloupnout a šlechtici bulvy poslala?

To a mnoho dalšího jste se mohli dozvědět na premiérovém Putování adventem, které uplynulou sobotu a neděli oživilo prostory zámku v Plumlově. Parta nadšenců v kostýmech tu o víkendu hodinu co hodinu návštěvníkům zámku sehrávala dramatické příběhy ze života svatých mučedníků, zajímavým způsobem představovala tradiční vánoční zvyky a především návštěvníky vtahovala do neopakovatelné atmosféry našich Vánoc. Na přípravě adventních prohlídek se tentokrát podílelo o něco méně lidí, než bývá obvyklé. Vše i tak bylo velmi dobře promyšleno, solidně sehráno a navíc netradičně obohaceno také o hudební a pěvecké vystoupení.

„Vánoční prohlídky zaujaly nejen mě. Dokonce ani děti během nich nestihly vůbec zlobit. Ta hodinka nám v Plumlově utekla, ani jsme nevěděli jak. Nejvíc nás zaujaly asi příběhy mučedníků. Potemnělý zámek ozářený svíčkami pro podobné, takřka horové příběhy tvoří výbornou kulisu. Sice jsme tu už několikrát byli, ale dokud se jim tu bude dařit přicházet pořád s něčím novým, tak si sem cestu určitě rádi najdeme. Tentokrát tu měli hezkou vánoční výzdobu a hlavně nám chutnal ten perník, co jsme hned na záčátku dostali,“ pochvaloval si krátce po skončení prohlídek Pavel, jeden ze spokojených návštěvníků.

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments