Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Oblíbené noční kostýmované prohlídky jsou již několik let jednoznačně hlavním důvodem, proč se vypravit do útrob plumlovského zámku. Kromě tradičních jarních ukázek zaměřených na děti a těch podzimních věnovaných historii zámku se zde o uplynulém víkendu objevila novinka v podobě prohlídek s podtitulem „Putování adventem“. A ukázalo se, že i před Vánoci v Plumlově ví, jak návštěvníky zaujmout.

Věděli jste, že svatou Barboru nechal popravit její vlastní otec? Nebo to, že svatá Lucie odmítla ruku bohatého aristokrata, protože si chtěla uchovat své panenství? A když zjistila, že ji její nápadník miluje pro její krásné oči, tak si je nechala vyloupnout a šlechtici bulvy poslala?

To a mnoho dalšího jste se mohli dozvědět na premiérovém Putování adventem, které uplynulou sobotu a neděli oživilo prostory zámku v Plumlově. Parta nadšenců v kostýmech tu o víkendu hodinu co hodinu návštěvníkům zámku sehrávala dramatické příběhy ze života svatých mučedníků, zajímavým způsobem představovala tradiční vánoční zvyky a především návštěvníky vtahovala do neopakovatelné atmosféry našich Vánoc. Na přípravě adventních prohlídek se tentokrát podílelo o něco méně lidí, než bývá obvyklé. Vše i tak bylo velmi dobře promyšleno, solidně sehráno a navíc netradičně obohaceno také o hudební a pěvecké vystoupení.

„Vánoční prohlídky zaujaly nejen mě. Dokonce ani děti během nich nestihly vůbec zlobit. Ta hodinka nám v Plumlově utekla, ani jsme nevěděli jak. Nejvíc nás zaujaly asi příběhy mučedníků. Potemnělý zámek ozářený svíčkami pro podobné, takřka horové příběhy tvoří výbornou kulisu. Sice jsme tu už několikrát byli, ale dokud se jim tu bude dařit přicházet pořád s něčím novým, tak si sem cestu určitě rádi najdeme. Tentokrát tu měli hezkou vánoční výzdobu a hlavně nám chutnal ten perník, co jsme hned na záčátku dostali,“ pochvaloval si krátce po skončení prohlídek Pavel, jeden ze spokojených návštěvníků.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments