Dobrý podvečer, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Oblíbené noční kostýmované prohlídky jsou již několik let jednoznačně hlavním důvodem, proč se vypravit do útrob plumlovského zámku. Kromě tradičních jarních ukázek zaměřených na děti a těch podzimních věnovaných historii zámku se zde o uplynulém víkendu objevila novinka v podobě prohlídek s podtitulem „Putování adventem“. A ukázalo se, že i před Vánoci v Plumlově ví, jak návštěvníky zaujmout.

Věděli jste, že svatou Barboru nechal popravit její vlastní otec? Nebo to, že svatá Lucie odmítla ruku bohatého aristokrata, protože si chtěla uchovat své panenství? A když zjistila, že ji její nápadník miluje pro její krásné oči, tak si je nechala vyloupnout a šlechtici bulvy poslala?

To a mnoho dalšího jste se mohli dozvědět na premiérovém Putování adventem, které uplynulou sobotu a neděli oživilo prostory zámku v Plumlově. Parta nadšenců v kostýmech tu o víkendu hodinu co hodinu návštěvníkům zámku sehrávala dramatické příběhy ze života svatých mučedníků, zajímavým způsobem představovala tradiční vánoční zvyky a především návštěvníky vtahovala do neopakovatelné atmosféry našich Vánoc. Na přípravě adventních prohlídek se tentokrát podílelo o něco méně lidí, než bývá obvyklé. Vše i tak bylo velmi dobře promyšleno, solidně sehráno a navíc netradičně obohaceno také o hudební a pěvecké vystoupení.

„Vánoční prohlídky zaujaly nejen mě. Dokonce ani děti během nich nestihly vůbec zlobit. Ta hodinka nám v Plumlově utekla, ani jsme nevěděli jak. Nejvíc nás zaujaly asi příběhy mučedníků. Potemnělý zámek ozářený svíčkami pro podobné, takřka horové příběhy tvoří výbornou kulisu. Sice jsme tu už několikrát byli, ale dokud se jim tu bude dařit přicházet pořád s něčím novým, tak si sem cestu určitě rádi najdeme. Tentokrát tu měli hezkou vánoční výzdobu a hlavně nám chutnal ten perník, co jsme hned na záčátku dostali,“ pochvaloval si krátce po skončení prohlídek Pavel, jeden ze spokojených návštěvníků.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments