Příjemnou noc, dnes je sobota 15.6.2019
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

ples2Uplynulou sobotu se napříč celým regionem konalo velké množství plesů. Tradiční bál pro své členy i pro všechny místní uspořádali druhou sobotu v roce také sokolové ze Smržic. Týden po plese v sokolovně se bude v městském kulturním domě konat premiérový „Obecní ples“. Dvě akce následující těsně za sebou ve dvou různých budovách nepůsobí právě šťastně...

Kdysi hojně navštěvované country bály už letos ve Smržicích nebudou. Na rozdíl třeba od Němčic jejich návštěvnost postupně klesala, a proto se pořadatelé rozhodli se do nich tento rok nepouštět. Místní sokolové se naštěstí myšlenky na pořádání plesu nevzdali. Změnili však datum.

Zatímco tradičně ples pořádali vždy poslední sobotu v lednu, letos termín posunuli. Důvodem by dle  organizátorů mělo být to, že živá kapela Spektrum II, která na plese hrála, neměla v jiný termín čas. Někteří z místních ve změně termínu vidí „konkurenční” plesový boj. 

Smržická radnice totiž letos v místním Kulturním domě pořádá premiérový ročník Obecního plesu. Jeho termín byl vzhledem k sokolským plesům zvolen nepříliš šťastně. Koná se totiž předposlední lednový víkend. I to někteří z místních považují za důvod, proč sokolové termín plesu posunuli.

Dva plesy konané ve Smržicích krátce po sobě však v obci, která se jinak jeví jako vzor soudržnosti, nepůsobí právě šťastně. Nejenže se tím tříští pozornost lidí, navíc málokdo z obce je ochotný vyrazit krátce po sobě hned na dvě obdobné akce.  

Nezaujatému divákovi se může zdát tento boj poněkud úsměvný. Pokud bychom měli pak srovnávat, tak velkou devízou sobotního sokolského plesu byla živá kapela, na druhou stranu bylo patrné, že budova sokolovny už by opravu skutečně potřebovala. O pár metrů dále ve Smržicích přitom stojí krásný obecní Kulturní dům, kde bude pořádat ples místní radnice. A pak si vyberte...

Přitom vedení smržické radnice je známo tím, že umí sehnat peníze na nejrůznější projekty vedoucí k rozvoji obce. Mohlo by tedy například sokolům poradit při shánění dotace na opravu sokolovny.  Sokolové ze Smržic zase v obci pořádají oblíbené a po organizační stránce dobře zvládnuté akce, mezi něž patří například Pohádkové údolí, Drakiáda a řada dalších.

Nebylo by tedy lepší, kdyby představitelé obce i Sokola tančili ve stejném rytmu?


Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments