Dobrý podvečer, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Mladičká, teprve devatenáctiletá Julie Svěcená si před nastávajícím obdobím maturitních zkoušek našla čas, aby potěšila publikum několika klasickými skladbami hudebních velikánů... 

Nevšední hudební zážitek si pro všechny příznivce klasické hudby připravilo MěKS Konice a Kruh přátel hudby. Hlediště koncertní sálu konického zámku bylo do posledního místečka obsazeno, důvodem byl exkluzivní houslový recitál půvabné Julie Svěcené, dcery slavného houslového virtuosa Jaroslava Svěceného, s klavírním doprovodem Václava Máchy.

04 housleV úvodu koncertu předvedla hrátky s černými a bílými klapkami piana Terezka Labounková, žačka ZUŠ Konice,  která publikum příjemně překvapila svým Tanečkem Popelky. Pak už si ale milovníci klasické hudby mohli v honosném prostředí konického zámku vychutnat skladby Johanna Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena či Antonína Dvořáka v podání křehké houslistky. „Jsem nadšená, slečna Svěcená je prostě celá po tatínkovi, moc talentovaná...“ nešetřila chválou pravidelná návštěvnice zdejších koncertních večerů Vlasta Kličová.

Obecenstvo se talentovaná houslistka a její klavírní doprovod odměnilo za výjimečný výkon hromovým potleskem a odměnou jim byl slib, že se slečna Svěcená do Konice vrátí po úspěšném složení maturitních zkoušek, a to spolu s tatínke...

 

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments