Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 navratilovaJak Večerník již informoval, od 1. února tohoto roku stane v čele MěKS v Konici Milena Navrátilová, která v předchozích pěti letech pracovala ve sdružení jako ekonomka. Navrátilová ve vedoucí funkci nahradí Jiřího Palána, který odešel na vlastní žádost. Novou ředitelku Městského kulturního střediska požádal Večerník v uplynulém týdnu o krátký rozhovor...

Jaké máte představy o budoucím fungování konického kulturního střediska?

„Chtěla bych pokračovat ve směru, který nastavil předchozí ředitel. Věřím, že se nám podaří zachovat rozsah i kvalitu nabízených služeb. Týká se to jak námi připravovaných akcí, mezi něž patří například Žváčkův festival či oblíbené Vánoční trhy, tak i provozu zámku, knihovny i informačního střediska . Vše se ovšem bude odvíjet od financí.”

Konické zastupitelstvo bude o rozpočtu na tento rok teprve jednat. S jakou částkou se v něm pro konické kulturní středisko počítá?

„V návrhu je částka přibližně milion šest set tisíc korun. Tato částka by nám měla zajistit bezproblémové fungování ve stávajícím režimu, i při vědomí, že peněz na kulturu stále spíše ubývá... Nějaké velké rozšiřování našich služeb se proto zatím čekat nedá.“

Zkuste si představit, že byste měla k dispozici desetinásobek uvedené částky. Do čeho byste se pustila?

„O tom jsem zatím nepřemýšlela, vše je pro mě zatím hodně čerstvé. V tuto chvíli se soustředím hlavně na převod administrativy a účetnictví.“

V konickém zámku působíte v podstatě od samého počátku s odstupujícím ředitelem a po celou dobu jste úzce spolupracovali. V čem vám bude nejvíce chybět?

„Jiří Palán má určitě organizační talent, což se pro podobnou funkci určitě hodilo. Jeho velkou výhodou bylo i to, že je muž. Jinak jsme tu totiž zaměstnané samé ženy, takže nám pravidelně pomáhal s různými technickými záležitostmi. A hlavně určil strategii, které bychom se rádi drželi a rozvíjeli ji.“

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments