Dobré odpoledne, dnes je středa 18.9.2019
svátek slaví Kryštof,
zítra Zita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na středu uplynulého týdne letos připadla takzvaná „popeleční středa“, kterou by měl začínat čtyřicetidenní půst trvající až do Velikonoc. Přesto si v řadě obcí uspořádaly ostatkové veselice až o následujícím víkendu. Tradičním taškařicím postní doba nikterak nevadila. Basu Barborku tak o sobotní půlnoci mohli slavnostně pochovat třeba v Přemyslovicích...

Pochovávání basy je tradičně výtečnou příležitostí, jak se s  nadsázkou ohlédnout za uplynulým rokem v obci. Nejinak tomu bylo během akce pořádané místními sokoly v Přemyslovicích. Tato obec v minulém roce žila především výstavbou hloubkové kanalizace, kterou provázela nejedna komplikace. „Teď už kanalizace hotová být zdá se a my tu jezdíme po schöne Hopsa strasse. Místo asfaltu leží na silnici šotolina, kalhoty si zašpiníš až po šulina,“ rýmoval ostatkový kněz, který tím narážel na stav místní silnice, natřásající osádkami projíždějících vozů více než jízda na splašené krávě běžící Velkou pardubickou. Všichni místní pak jeho postřeh kvitovali bouřlivým smíchem. 

Na přetřes následně přišla také další témata, například „náhodný“ požár lesa v místech, kde má být kamenolom, zdejší naftoví upíři, problémy s romskou menšinou či sprejerskými výlevy místní omladiny. „Kdo chtěl obrovské ženské přirození viděti, tomu stačilo autobusem ke škole přijeti,“ upřesnil kněz, kde a jakým způsobem pouliční malíř došel svého sebevyjádření.

I po půlnočním pochování basy Barborky mohl ostatkový ples nadále pokračovat. K tanci a poslechu hostům totiž vyhrávala tříčlenná kapela Rose band, vystupující ve ve složení klarinet, křídlovka a klávesy. Basu pak ke své další produkci vůbec nepotřebovala...

07 po_funuse 07 dokumentaristka 07 pod_dohledem 07 pozustali

 

 

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments