Dobré ráno, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na středu uplynulého týdne letos připadla takzvaná „popeleční středa“, kterou by měl začínat čtyřicetidenní půst trvající až do Velikonoc. Přesto si v řadě obcí uspořádaly ostatkové veselice až o následujícím víkendu. Tradičním taškařicím postní doba nikterak nevadila. Basu Barborku tak o sobotní půlnoci mohli slavnostně pochovat třeba v Přemyslovicích...

Pochovávání basy je tradičně výtečnou příležitostí, jak se s  nadsázkou ohlédnout za uplynulým rokem v obci. Nejinak tomu bylo během akce pořádané místními sokoly v Přemyslovicích. Tato obec v minulém roce žila především výstavbou hloubkové kanalizace, kterou provázela nejedna komplikace. „Teď už kanalizace hotová být zdá se a my tu jezdíme po schöne Hopsa strasse. Místo asfaltu leží na silnici šotolina, kalhoty si zašpiníš až po šulina,“ rýmoval ostatkový kněz, který tím narážel na stav místní silnice, natřásající osádkami projíždějících vozů více než jízda na splašené krávě běžící Velkou pardubickou. Všichni místní pak jeho postřeh kvitovali bouřlivým smíchem. 

Na přetřes následně přišla také další témata, například „náhodný“ požár lesa v místech, kde má být kamenolom, zdejší naftoví upíři, problémy s romskou menšinou či sprejerskými výlevy místní omladiny. „Kdo chtěl obrovské ženské přirození viděti, tomu stačilo autobusem ke škole přijeti,“ upřesnil kněz, kde a jakým způsobem pouliční malíř došel svého sebevyjádření.

I po půlnočním pochování basy Barborky mohl ostatkový ples nadále pokračovat. K tanci a poslechu hostům totiž vyhrávala tříčlenná kapela Rose band, vystupující ve ve složení klarinet, křídlovka a klávesy. Basu pak ke své další produkci vůbec nepotřebovala...

07 po_funuse 07 dokumentaristka 07 pod_dohledem 07 pozustali

 

 

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments