Dobrý večer, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na středu uplynulého týdne letos připadla takzvaná „popeleční středa“, kterou by měl začínat čtyřicetidenní půst trvající až do Velikonoc. Přesto si v řadě obcí uspořádaly ostatkové veselice až o následujícím víkendu. Tradičním taškařicím postní doba nikterak nevadila. Basu Barborku tak o sobotní půlnoci mohli slavnostně pochovat třeba v Přemyslovicích...

Pochovávání basy je tradičně výtečnou příležitostí, jak se s  nadsázkou ohlédnout za uplynulým rokem v obci. Nejinak tomu bylo během akce pořádané místními sokoly v Přemyslovicích. Tato obec v minulém roce žila především výstavbou hloubkové kanalizace, kterou provázela nejedna komplikace. „Teď už kanalizace hotová být zdá se a my tu jezdíme po schöne Hopsa strasse. Místo asfaltu leží na silnici šotolina, kalhoty si zašpiníš až po šulina,“ rýmoval ostatkový kněz, který tím narážel na stav místní silnice, natřásající osádkami projíždějících vozů více než jízda na splašené krávě běžící Velkou pardubickou. Všichni místní pak jeho postřeh kvitovali bouřlivým smíchem. 

Na přetřes následně přišla také další témata, například „náhodný“ požár lesa v místech, kde má být kamenolom, zdejší naftoví upíři, problémy s romskou menšinou či sprejerskými výlevy místní omladiny. „Kdo chtěl obrovské ženské přirození viděti, tomu stačilo autobusem ke škole přijeti,“ upřesnil kněz, kde a jakým způsobem pouliční malíř došel svého sebevyjádření.

I po půlnočním pochování basy Barborky mohl ostatkový ples nadále pokračovat. K tanci a poslechu hostům totiž vyhrávala tříčlenná kapela Rose band, vystupující ve ve složení klarinet, křídlovka a klávesy. Basu pak ke své další produkci vůbec nepotřebovala...

07 po_funuse 07 dokumentaristka 07 pod_dohledem 07 pozustali

 

 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments