Dobrý večer, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Energie a síla flamenca postupně uchvátily všechny diváky, kteří se ve čtvrtek sešli na jedinečném vystoupení uruguayského kytaristy a zpěváka Gonzala Franca, jež proběhl v areálu Lázní Slatinice. Jihoamerický hudebník na kytaru doprovodil olomoucké taneční a hudební seskupení Aires del Sur.

Čtvrteční vystoupení si nenechal ujít zcela zaplněný restaurační sál, který účinkující odměňoval bouřlivým potleskem. „Flamenco je tancem španělských cikánů, kteří jeho prostřednictvím vyjadřují emoce mnohem trefněji než slovy či písmem. Pokud správně hrajete, zpíváte či tančíte flamenco, pak jeho prostřednictvím vlastně vyprávíte svůj osobní životní příběh,“ vysvětlila Večerníku Petra Dokládalová, zpěvačka olomouckého souboru Aires del Sur,  který se již několik let výraznou měrou podílí na propagaci španělské kultury u nás.

Divákům se přibližně hodinu a půl trvající představení líbilo. „Neměl jsem úplně představu, do čeho jdu a když ty ženské poprvé pořádně zadupaly, tak jsem se docela lekl. Nicméně postupem času jsem si na to zvykl a líbilo se mi, kolik čistě ženských emocí dokázaly během svého vystoupení tancem vyjádřit. Co se týče toho uruguayského kytaristy, který jim k tomu hrál a zpíval, tak ten určitě nebyl špatný. Pokud bych ovšem měl poslouchat jenom jeho, tak bych se asi dost nudil. Tanečnice tomu dávaly šťávu,” vyjádřil se jeden z posluchačů.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments