Dobré ráno, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Energie a síla flamenca postupně uchvátily všechny diváky, kteří se ve čtvrtek sešli na jedinečném vystoupení uruguayského kytaristy a zpěváka Gonzala Franca, jež proběhl v areálu Lázní Slatinice. Jihoamerický hudebník na kytaru doprovodil olomoucké taneční a hudební seskupení Aires del Sur.

Čtvrteční vystoupení si nenechal ujít zcela zaplněný restaurační sál, který účinkující odměňoval bouřlivým potleskem. „Flamenco je tancem španělských cikánů, kteří jeho prostřednictvím vyjadřují emoce mnohem trefněji než slovy či písmem. Pokud správně hrajete, zpíváte či tančíte flamenco, pak jeho prostřednictvím vlastně vyprávíte svůj osobní životní příběh,“ vysvětlila Večerníku Petra Dokládalová, zpěvačka olomouckého souboru Aires del Sur,  který se již několik let výraznou měrou podílí na propagaci španělské kultury u nás.

Divákům se přibližně hodinu a půl trvající představení líbilo. „Neměl jsem úplně představu, do čeho jdu a když ty ženské poprvé pořádně zadupaly, tak jsem se docela lekl. Nicméně postupem času jsem si na to zvykl a líbilo se mi, kolik čistě ženských emocí dokázaly během svého vystoupení tancem vyjádřit. Co se týče toho uruguayského kytaristy, který jim k tomu hrál a zpíval, tak ten určitě nebyl špatný. Pokud bych ovšem měl poslouchat jenom jeho, tak bych se asi dost nudil. Tanečnice tomu dávaly šťávu,” vyjádřil se jeden z posluchačů.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments