Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jednoznačně největší koncentraci klobouků na metr čtverečný bylo možné o uplynulé sobotě naměřit v Kulturním domě v Lipové. Solidně zaplněný sál se tu dobře bavil na třetím Lipovském country bálu. Stylově oblečeným návštěvníkům k tanci hrála známá country kapela Šediváci z Přerova.

Neoficiální Mekou respektive Austinem country bálů na Prostějovsku jsou nesporně Němčice nad Hanou. Ve městě na jihu regionu mají s pořádáním podobných akcí dlouholeté zkušenosti, letos na podzim se tam bude konat již dvacátý ročník oblíbeného country bálu. Ovšem zkouší to i jinde.  Jako na divokém západě si mohl připadat každý, kdo v sobotu vešel do Kulturního domu v Lipové. Přestože zde s podobnými akcemi nemají tolik zkušeností jako právě v Němčicích, i zde bylo možné na zcela zaplněném parketu vidět tanečníky, kteří vypadali, jakoby ještě odpoledne honili stáda krav po rozlehlých pastvinách severoamerického venkova.

V sále pak panovala uvolněná nálada.  „Proč jsme zamířili zrovna na country bál? Důvod je letos úplně jasný. Pomalu se připravujeme na život na divokém západě. Stačí se totiž podívat na současný stav silnice z Pohodlí do Lipové. Když se ji pokusíte projet v normálním autě, tak opravdu dost riskujete. S velkým americkým jeepem už je to lepší, ale pokud chcete mít jistotu, že cestu zvládnete bez újmy na zdraví i majetku, pak je nejlepší k nám vyrazit na koni. A se změnou dopravního prostředku, pak celkem logicky musí souviset i změna životního stylu a celkové image,“ nechal se s úsměvem slyšet jeden z účastníků bálu oblečený do kalhot se širokými nohavicemi.

Zatímco klasická plesová sezóna začíná novým rokem a končí již v březnu, pro country bály toto ohraničení neplatí. Přesto se v Lipové pro letošek definitivně uzavřela série podobných akcí v regionu.

16 jako_na_divokem_zapade 16 jak_na_to 16 stylova_tombola 16 vystraha

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments