Dobré odpoledne, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jednoznačně největší koncentraci klobouků na metr čtverečný bylo možné o uplynulé sobotě naměřit v Kulturním domě v Lipové. Solidně zaplněný sál se tu dobře bavil na třetím Lipovském country bálu. Stylově oblečeným návštěvníkům k tanci hrála známá country kapela Šediváci z Přerova.

Neoficiální Mekou respektive Austinem country bálů na Prostějovsku jsou nesporně Němčice nad Hanou. Ve městě na jihu regionu mají s pořádáním podobných akcí dlouholeté zkušenosti, letos na podzim se tam bude konat již dvacátý ročník oblíbeného country bálu. Ovšem zkouší to i jinde.  Jako na divokém západě si mohl připadat každý, kdo v sobotu vešel do Kulturního domu v Lipové. Přestože zde s podobnými akcemi nemají tolik zkušeností jako právě v Němčicích, i zde bylo možné na zcela zaplněném parketu vidět tanečníky, kteří vypadali, jakoby ještě odpoledne honili stáda krav po rozlehlých pastvinách severoamerického venkova.

V sále pak panovala uvolněná nálada.  „Proč jsme zamířili zrovna na country bál? Důvod je letos úplně jasný. Pomalu se připravujeme na život na divokém západě. Stačí se totiž podívat na současný stav silnice z Pohodlí do Lipové. Když se ji pokusíte projet v normálním autě, tak opravdu dost riskujete. S velkým americkým jeepem už je to lepší, ale pokud chcete mít jistotu, že cestu zvládnete bez újmy na zdraví i majetku, pak je nejlepší k nám vyrazit na koni. A se změnou dopravního prostředku, pak celkem logicky musí souviset i změna životního stylu a celkové image,“ nechal se s úsměvem slyšet jeden z účastníků bálu oblečený do kalhot se širokými nohavicemi.

Zatímco klasická plesová sezóna začíná novým rokem a končí již v březnu, pro country bály toto ohraničení neplatí. Přesto se v Lipové pro letošek definitivně uzavřela série podobných akcí v regionu.

16 jako_na_divokem_zapade 16 jak_na_to 16 stylova_tombola 16 vystraha

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments