Uplynulou sobotu bylo na programu devětadvacáté kolo Chance ligy. Největším trhákem byl zápas mezi prostějovskými Jestřáby a Zubry z Přerova, který se odehrál na ledě zdejšího „zimáku“. Svěřenci kouče Šejby v něm brzy prohrávali o tři branky, nicméně ve druhé třetině třemi zásahy snížili na průběžných 3:4. Pak ale přišel konflikt přerovského řidiče autobusu s fanoušky domácích. A ten utnul stíhací jízdu, nabuzení hokejisté Přerova se vrhli do útočení a rychle si znovu vzali zpět náskok, který už udrželi.

Hořkosladce začalo pro Prostějovany sobotní derby. Po faulu na Staňka, který jen s problémy odjel na střídačku, následovala čtyřminutová přesilovka. Jenže domácí ji odehráli prachbídně, Zubři neustále vyhazovali puk. Až po početní výhodě se dostal ke střele po akci Motlocha Krejčí, namířil do brankáře. Pak už se ujali slova hosté. Mlčák a Hejcman se neprosadili, poté už ale Vlastimil Dostálek dostal nahrávku zpoza brány, plácl do puku a ten skončil za Bláhou – 0:1. Jestřábům se nadále nedařilo dostat ke střelám, jednou z výjimek byl pokus Mrázka. Na druhé straně to zkoušeli Svoboda a Suss, načež v 17. minutě se podařilo zaskočit Bláhu Čípovi, který vyvezl puk, obhodil si soupeře a namířil do růžku – 0:2. Prostějov zrychlil, snažil se lépe bruslit, leč střely nadále nepřicházely. Nakonec přišlo naopak najetí do kruhu na přihrávku a Jakub Svoboda mířil přesně – 0:3.

Tím také skončila velmi nepodařená třetina z pohledu Jestřábů. Po ní Prostějov poprvé v sezóně střídal během hry brankáře, místo Bláhy přišel Wolf. Brzy čelil prvním střelám, na druhé straně ale začali úřadovat obránci, Piegl ani Krejčí nemířili úplně přesně. A přišel další trest, Přerov vyšachoval obranu Prostějova a před Stanislavem Svozilem byla snadná práce v podobě dorážky – 0:4. Situace byla kritická, snad ale také vysoké skóre poněkud Zubry ukolébalo. Prostějovu pomohl i faul Doležala. V následné přesilovce se prosadil střelou k tyči Lukáš Žálčík, který povedenou ranou snížil. Prostějov přidal, Novák a Gago prověřili brankáře, na průnikovou nahrávku si najížděl Žálčík. Byl to ale Tomáš Drtil, kdo rozvlnil přerovskou síť podruhé, prostějovský bek proměnil brejk – 2:4. Následovaly přesilovky na obou stranách, vcelku povedené, ale nejblíže skórování byl ve vlastním oslabení David Bartoš. Následovala šance Ryšavého, závěr ale opět patřil Jestřábům, Petr Mrázek tečoval puk od modré čáry a vsítil kontaktní gól.

Poslední třetina začala se zpožděním, hráči Přerova se vrátili z kabin až po čase, reagovali na napadení jejich řidiče. To zjevně vlilo do žil Zubrům novou energii, okamžitě se vrhli do útoku. A zvýšili na 5:3 – hned ve 42. minutě se prosadil po využití chybné rozehrávky Jestřábů Jan Suss. Mohlo být hůře, to by ale Přerov musel využít následnou přesilovku. Následovala rozkouskovaná pasáž plná nepřesností, poté už ale zase přicházely šance. Ty od Gaga a Ryšánka by tep divákům ještě nezvedly, záhy ale v 50. minutě přišly gólovky, Matěj Svoboda nejdříve nepřehodil puk přes brankáře, krátce poté zachránil Jestřáby Wolf od gólu z hole Čípa. Prostějovu mohl k náporu pomoct faul Přerova, přesilovka se ale příliš nepovedla. Po jejím konci střílel Gago, leč už potřetí mu nebylo přáno. Prostějovských střel přibývalo, o stoprocentní šance ale nešlo. A tak nejzajímavější moment v závěru zápasu obstarala boxovaná mezi Sussem a Krejčím, kterou ovládl domácí borec. Naopak zápas jako celek se lépe vydařil Přerovu, který si odvezl tři body.

HLASY TRENÉRŮ

Jiří ŠEJBA - LHK Jestřábi Prostějov:

„Opticky to z naší strany vypadalo dobře, nicméně máme vždycky prodlevu. V první třetině na ledě zase taková nedůraznost. Máme tam přesilovky, ve kterých nehrajeme natvrdo a jednoduše do brány. Ve druhé jsme se dostali zpátky do hry, díky tomu, že jsme trochu změnili taktiku s tím, že jsme posunuli třetího hráče dopředu a získávali jsme kotouče. Celkový obraz hry se úplně obrátil. Hráli jsme dost ve třetině Přerova góly přišly. Škoda té nešťastné přestávky před třetí třetinou, kterou náš tlak ustal, protože se to natáhlo. Řekl bych, že první tři střídání v té poslední třetině byla špatná. To jsou ale školácké chyby, které tým, který chce hrát vršek, nemůže dělat. Tomu týmu se nedá vytknout, že by se nesnažil, ale chybí mu taková ta kvalita. Ta přestávka nám určitě uškodila. My jsme před ní byli dobře naspídovaní. Přerov měl velké problémy, ale díky přestávce a naší špatné koncentraci zápas získal. Venku se stalo něco s autobusem. Byl tam nějaký konflikt jejich řidiče s našimi fanoušky. Nikdo neví, jak to venku bylo, ale i díky tomu jsme přišli o docela dobrý zápas.“

Jakub GROF -  asistent trenéra HC ZUBR Přerov:

„Jsme především rádi, že jsme získali tři body. Po první třetině byl pro nás stav 3:0 a na začátku druhé třetiny jsme se poměrně jednoduše dostali do vedení 4:0. Pak nám ale druhá třetina kompletně utekla. Před třetí třetinou nás spojil náš šofér, který přišel rozrušený z venku a kluci na to slyšeli. Semkli jsme se a zvládli jsme třetí třetinu tak, jak si představujeme. Dali jsme ještě jednu branku, která nám pomohla do zbytku zápasu. Ten jsme zvládli na jedničku.“

Chance liga mužů ČR 2020/21 – 29. kolo

LHK Jestřábi Prostějov – Hokej Zubr Přerov

3:5 (0:3, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Žálčík (Chlán, Novák), 30. Drtil, 38. Mrázek (Drtil, Bartoš) – 9. Dostálek (Pšurný, Krisl), 17. Číp, 20. J. Svoboda (Zbořil, Hejcman), 23. Svozil (Ryšavý, Goiš), 42. Suss (Mlčák). Rozhodčí: Pilný, Doležal – J. Novák, Blažek. Vyloučení: 5:6, navíc Macuh (Př.) 5 minut plus osobní trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:1. Hráno bez diváků.

Sestava Prostějova: Bláha (21. Wolf) – Matyáš, Hrdinka, Drtil, Piegl, Staněk, Krejčí – Mrázek, Bartoš, Gago – Žálčík, Kaut, Novák – Ouřada, Chlán, Vachutka – Podlaha, Motloch, T. Jandus. Trenéři: Jiří Šejba a Ivo Peštuka.

Sestava Přerova: Petrásek – Forman, Dluhoš, Zbořil, Krisl, Svozil, Mlčák – T. Doležal, Pšurný, Dostálek – J. Svoboda, Hejcman, Číp – M. Svoboda, F. Dvořák, Suss – Goiš, Macuh, Ryšavý – Indrák. Trenéři: Vladimír Kočara a Jakub Grof.

Ostatní výsledky 29. kola: Benátky nad Jizerou – Kladno 3:6 (0:3, 1:3, 2:0). Branky: 23. Jiruš (Štibingr, Jansa), 43. Svoboda (Jansa), 54. Štibingr (Dlouhý) – 3. Jágr (Machala), 11. Frye (Mikliš, Jágr), 13. Bílek (Filip, Hajný), 27. Račuk (Marosz), 37. Marosz (Mikliš, Štochl), 40. Mikliš (Hlava, Plekanec) * Ústí nad Labem – Vrchlabí 3:0 (1:0, 0:0, 2:0). Branky: 10. Severa (Trávníček, Vala), 53. Furch (Sklenář, Hamalčík), 59. Sklenář (Vala) * Frýdek-Místek – Vsetín 3:2 (1:1, 1:0, 1:1). Branky:12. Klimša (Kindl), 40. Kindl (Repe, Martynek), 48. Macháček (Haman, Peterek) – 6. Vlach (Babka, Ondračka), 48. Bednář (Vlach, Půček) * Sokolov – Kolín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) Branky: 16. Kadeřávek (Gut), 31. Tůma (Gut, T. Rohan), 43. Vracovský (Tůma, Pohl), 52. Šik (Hašek, Prymula) * Jihlava – Litoměřice 6:0 (2:0, 2:0, 2:0). Branky: 15. Havránek (Brod, Strejček), 20. Kolář (Havránek), 21. Strejček (Fronk), 34. Zadražil (Harkabus, Illéš), 54. Skořepa (Čachotský), 56. Skořepa (Čachotský)

PRŮBĚŽNÁ TABULKA

1. Kladno        29        16        3          0          5          5          104:75             59

2. Přerov         30        14        7          0          2          7          101:76             58

3. Jihlava        29        14        5          0          4          6          107:69             56

4. Vrchlabí     29        17        2          0          1          9          105:68             56

5. Třebíč         29        16        1          0          4          8          90:73               54

6. Poruba        29        15        2          0          3          9          93:71               52

7. Prostějov   29        13        3          0          2          11        109:88             47

8. Litoměřice  29        12        4          0          3          10        103:97             47

9. Vsetín         29        13        3          0          2          11        78:76               47

10. Slavia Praha         30        12        3          0          4          11        88:86   46

11. Sokolov    28        12        3          0          2          11        110:91             44

12. Ústí n. L.   29        10        4          0          4          11        78:87               42

13. Benátky n. J.        29        10        2          0          4          13        80:94   38

14. Havířov    29        9          2          0          4          14        78:80               35

15. Kolín        29        10        2          0          1          16        82:110             35

16. Frýdek-Místek     29        10        1          0          1          17        78:99   33

17. Šumperk   30        5          1          0          4          20        75:131             21

18. Kadaň       29        4          2          0          0          23        68:156             16

KAM PŘÍŠTĚ

Dohrávka 10. kola, středa 24. února 17.30 hodin: Litoměřice – Slavia Praha.

Dohrávka 16. kola, středa 24. února 17.30 hodin: Jihlava – Třebíč.

Dohrávka 24. kola, čtvrtek 25. února 17.00 hodin: Frýdek-Místek – Sokolov.

30. kolo, středa 24. února 18.00 hodin: Vrchlabí – Kadaň (16.00), Přerov – Vrbátky (16.00), Havířov – Frýdek-Místek (17.00), Vsetín – Prostějov (17.30), Šumperk – Sokolov, Kladno – Ústí nad Labem, Kolín – Poruba.

31. kolo, sobota 27. února 17.30 hodin: Ústí nad Labem – Přerov (16.00), Benátky nad Jizerou – Vsetín (16.00), Frýdek-Místek – Litoměřice (17.00), Prostějov – Havířov (17.00), Kadaň – Kladno (17.00), Sokolov – Vrchlabí (17.00), Šumperk – Kolín (17.00), Třebíč – Slavia Praha, Jihlava – Poruba.