Dobré odpoledne, dnes je úterý 26.3.2019
svátek slaví Emanuel,
zítra Dita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tvrdá muzika, tvrdé podmínky a ztvrdlá kůže. I tak by se dal také charakterizovat páteční a sobotní Revival festival v Mořicích. Většina fanoušků třináctého ročníku kapel hrajících rockovou a metalovou muziky na sobě měla buď džínovou nebo koženou bundu. Kvůli podmínkám udělal lépe ten, kdo zvolil druhou možnou variantu. Po sobotním setrvalém dešti kožené bundy pravověrných rockerů ztvrdly „na šutr“. Tradičně výbornou atmosféru však pokazit nemohl...

O uplynulém víkendu se v Mořicích konal třináctý ročník Revivalu festivalu. Tato akce patří nejen počtem vystupujících kapel k největším revivalovým festivalům v celé České republice. Celkem jich na ní letos vystoupilo třináct, což bylo o jednu více než loni. Přehlídka opět potvrdila, že se zvyšuje nejen počet revivalových skupin, ale i jejich kvalita.

Do Mořic se v pátek a v sobotu sjelo něco přes sedm stovek návštěvníků. Zastavit je nemohlo ani deštivé a velmi chladné počasí. Na nepřízeň rosniček a jsou však v Mořicích už zvyklí. „Je to klasika, loni to tu také totálně propršelo. Kdo je ovšem z cukru, ten tady stejně nemá, co dělat. Hraje se tu muzika pro tvrdé chlapy i odolné ženské,“ vyjádřil se Jarek, který na festival do malé vesničky na Prostějovsku dorazil až z Ostravy. „Stojí mi to za to. Podobných festivalů moc není a já tu potkám spoustu kamarádů, s nimiž se nevidím, jak je rok dlouhý,“ doplnil Jarek.

Festival v Mořicích je známý mimo jiné tím, že se na něm setkávají příslušníci snad všech generací. „Prodali jsme i pětadvacet dětských lístků,“ prozradily Večerníku, který se přijel podívat, pořadatelky přímo u vchodu. Zřejmě vrcholem festivalu pak bylo sobotní vystoupení Kiss Czech Company z Opatova, kteří představili nepřehlédnutelnou americkou klasiku známou nejen díky řadě hitů, ale  také pro jejich bizarní líčení a výstřední kostýmy. Kapela vznikla v roce 2000, o pět let později se v soutěži Skupina roku v kategorii revival. „U Kissáků jsem připravoval sunar pro synka. Dnes už mu je jednadvacet let a do Mořic jsme dorazili spolu,“ svěřil se nám třeba Petr z Olomouce.   

Rockovou muziku šířící se daleko od pódia si „za plotem“ užívala i dvojice policistů, kteří stáli nedaleko vjezdu do obce a všem projíždějícím řidičům dávali dýchnout. Zastavení se nemohli ani příliš divit. Kolona zaparkovaných aut lidí, kteří do Mořic kvůli festivalu dorazili, lemovala skoro celou silnicí protínající centrum obce. Pivo a další alkohol pak k podobným akcím neodmyslitelně patří asi stejně jako špenát k Pepkovi námořníkovi.

„Každoročně se tu vytočí asi tak sedmdesát beček piva,“ prozradil nám Jan Fidra, starosta SDH Mořice, jehož členové se na organizaci úspěšné akce podíleli velmi významnou měrou. Jasná většina popíjejících však za volant nesedla. Raději v Mořicích přespali, aby se v neděli probudili do hodně kalného rána. Snad si mnozí z nich v ten okamžik slibovali, že už se alkoholu ani nedotknou a do Mořic už nikdy nepojedou.

Navzdory jejich předsevzetím pronesených v kocovině se dá očekávat, že jim to za rok opět nedá a všichni se opět sejdou v Mořicích na 14. ročník oblíbeného Revival festu.

21 na_jedne_vlne 21 muzika_pro_vsechny 21 fajn6

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments