Dobré dopoledne, dnes je úterý 12.11.2019
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tvrdá muzika, tvrdé podmínky a ztvrdlá kůže. I tak by se dal také charakterizovat páteční a sobotní Revival festival v Mořicích. Většina fanoušků třináctého ročníku kapel hrajících rockovou a metalovou muziky na sobě měla buď džínovou nebo koženou bundu. Kvůli podmínkám udělal lépe ten, kdo zvolil druhou možnou variantu. Po sobotním setrvalém dešti kožené bundy pravověrných rockerů ztvrdly „na šutr“. Tradičně výbornou atmosféru však pokazit nemohl...

O uplynulém víkendu se v Mořicích konal třináctý ročník Revivalu festivalu. Tato akce patří nejen počtem vystupujících kapel k největším revivalovým festivalům v celé České republice. Celkem jich na ní letos vystoupilo třináct, což bylo o jednu více než loni. Přehlídka opět potvrdila, že se zvyšuje nejen počet revivalových skupin, ale i jejich kvalita.

Do Mořic se v pátek a v sobotu sjelo něco přes sedm stovek návštěvníků. Zastavit je nemohlo ani deštivé a velmi chladné počasí. Na nepřízeň rosniček a jsou však v Mořicích už zvyklí. „Je to klasika, loni to tu také totálně propršelo. Kdo je ovšem z cukru, ten tady stejně nemá, co dělat. Hraje se tu muzika pro tvrdé chlapy i odolné ženské,“ vyjádřil se Jarek, který na festival do malé vesničky na Prostějovsku dorazil až z Ostravy. „Stojí mi to za to. Podobných festivalů moc není a já tu potkám spoustu kamarádů, s nimiž se nevidím, jak je rok dlouhý,“ doplnil Jarek.

Festival v Mořicích je známý mimo jiné tím, že se na něm setkávají příslušníci snad všech generací. „Prodali jsme i pětadvacet dětských lístků,“ prozradily Večerníku, který se přijel podívat, pořadatelky přímo u vchodu. Zřejmě vrcholem festivalu pak bylo sobotní vystoupení Kiss Czech Company z Opatova, kteří představili nepřehlédnutelnou americkou klasiku známou nejen díky řadě hitů, ale  také pro jejich bizarní líčení a výstřední kostýmy. Kapela vznikla v roce 2000, o pět let později se v soutěži Skupina roku v kategorii revival. „U Kissáků jsem připravoval sunar pro synka. Dnes už mu je jednadvacet let a do Mořic jsme dorazili spolu,“ svěřil se nám třeba Petr z Olomouce.   

Rockovou muziku šířící se daleko od pódia si „za plotem“ užívala i dvojice policistů, kteří stáli nedaleko vjezdu do obce a všem projíždějícím řidičům dávali dýchnout. Zastavení se nemohli ani příliš divit. Kolona zaparkovaných aut lidí, kteří do Mořic kvůli festivalu dorazili, lemovala skoro celou silnicí protínající centrum obce. Pivo a další alkohol pak k podobným akcím neodmyslitelně patří asi stejně jako špenát k Pepkovi námořníkovi.

„Každoročně se tu vytočí asi tak sedmdesát beček piva,“ prozradil nám Jan Fidra, starosta SDH Mořice, jehož členové se na organizaci úspěšné akce podíleli velmi významnou měrou. Jasná většina popíjejících však za volant nesedla. Raději v Mořicích přespali, aby se v neděli probudili do hodně kalného rána. Snad si mnozí z nich v ten okamžik slibovali, že už se alkoholu ani nedotknou a do Mořic už nikdy nepojedou.

Navzdory jejich předsevzetím pronesených v kocovině se dá očekávat, že jim to za rok opět nedá a všichni se opět sejdou v Mořicích na 14. ročník oblíbeného Revival festu.

21 na_jedne_vlne 21 muzika_pro_vsechny 21 fajn6

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Famózní Přeučil s Hruškovou.

Minulou středu uspořádal Večerník besedu pro seniory v Domově seniorů v Nerudově ulici. Popovídat si s nimi přišli pražští herci Jan Přeučil se svojí životní partnerkou Evou Hruškovou. Oba famózní umělci zodpovídali nejen množství dotazů, ale přidali i mnohé perličky z natáčení.


Nechala se okrádat expřítelem.

Se svým příběhem se Večerníku svěřila žena z Prostějova, která se vloni po patnáctiletém soužití rozešla se svým partnerem. Po jeho vystěhování se ale bezmála rok ztrácely z bytu peníze. Majitelka totiž nevyměnila zámek ve dveřích, čehož expartner využil a chodil si do bytu, jak chtěl...

Total Comments

Osobnost týdne

BOLESLAV POLÍVKA

44 polivkaZnámý herec a komik si ve čtvrtek „střihl“ na prknech Městského divadla v Prostějově roli Harpagona ve slavné komedii Lakomec. Představení v rámci divadelního festivalu Aplaus bylo dávno dopředu vyprodané.

Total Comments

Číslo týdne

 14

Aktuálně se v Prostějově nachází čtrnáct adresních míst, na kterých lze oficiálně provozovat hazardní hry. Přestože počet heren v Prostějově i nadále rok od roku klesá, radní přispěchali s novou vyhláškou. Ta by měla ještě více omezit hazard v našem městě.

Total Comments

Výrok týdne

„CO DNES ŘIDIČ UMÍ? SEDNE DO KABINY, ZATOČÍ KLÍČKEM A JEDE...“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments