Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

22 slavojPřestože se počasí v páteční podvečer umoudřilo, na plumlovskou pláž U Vrbiček dorazilo jen několik desítek skalních příznivců hudebních festivalů. Přítomní návštěvníci ale v žádném případě nepřišli o lahůdkový hudební nášup v podání kapel Plus, Katapult revival, Pauli a Slavoj a Stracené ráj.

Možnosti vyrazit si na nedalekou pláž  U Vrbiček a poslechnout si kvalitní songy zdejších kapel využilo kvůli celodennímu dešti jen několik desítek návštěvníků. Přestože podvečerní oblohu na pár hodin prozářilo slunce, jen málokdo se vydal navštívit odpolední písničkový program 16. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Písničkou ke slunci. „Šli jsme se projít a slyšeli hudbu, tak jsme tady,“ směje se sympatická dvojice z nedalekých Mostkovic, která se obávala, že bude celý festival vlivem nepříznivého počasí zrušen.

Odpolední program si kromě nově příchozích návštěvníků užívali i klienti a vychovatelky Domova Větrný mlýn Skalička. „Program se nám moc líbí, jen by mohlo být tepleji,“ usmívali se návštěvníci ze Skaličky. Přesto se letošní ročník festivalu nemůže bohužel rovnat těm uplynulým, které se mohly pochlubit i více než tisícovkou návštěvníků. „Nízkou účast má na svědomí pochopitelně počasí a také katastrofický stav Plumlovské přehrady, za který vděčíme panu inženýrovi Radimu Fialovi. Ten sliboval znovuobnovení přehrady již před několika lety, ale dle současného stavu je jasné, že se tam hned tak někdo nevykoupe,“ uvedl na adresu prostějovského poslance majitel pořadatelské agentury Petr Zlámal. „Chybu vidím také v tom, že v době konání festivalu probíhaly současně dvě akce pro děti a mládež a vzhledem k počasí si pochopitelně většina zvolila akci pěkně pod střechou,“ doplnil Zlámal.

Přestože potencionální návštěvníky neobměkčilo odpolední slunečné počasí, výkonům zpěváků na pódiu a účinkujícím kapelám přišlo zatleskat několik desítek pravověrných  příznivců dobré hudby. Kromě prostějovské kapely PLUS se na pódiu objevila především mezi Hanáky oblíbená kapela STRACENÉ RÁJ a duo PAULI A SLAVOJ, které si budete moci poslechnout, pokud zavítáte na předposlední koncertní vystoupení bratrů Nedvědových plánované na 15. června 2013.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments