Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

22 slavojPřestože se počasí v páteční podvečer umoudřilo, na plumlovskou pláž U Vrbiček dorazilo jen několik desítek skalních příznivců hudebních festivalů. Přítomní návštěvníci ale v žádném případě nepřišli o lahůdkový hudební nášup v podání kapel Plus, Katapult revival, Pauli a Slavoj a Stracené ráj.

Možnosti vyrazit si na nedalekou pláž  U Vrbiček a poslechnout si kvalitní songy zdejších kapel využilo kvůli celodennímu dešti jen několik desítek návštěvníků. Přestože podvečerní oblohu na pár hodin prozářilo slunce, jen málokdo se vydal navštívit odpolední písničkový program 16. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Písničkou ke slunci. „Šli jsme se projít a slyšeli hudbu, tak jsme tady,“ směje se sympatická dvojice z nedalekých Mostkovic, která se obávala, že bude celý festival vlivem nepříznivého počasí zrušen.

Odpolední program si kromě nově příchozích návštěvníků užívali i klienti a vychovatelky Domova Větrný mlýn Skalička. „Program se nám moc líbí, jen by mohlo být tepleji,“ usmívali se návštěvníci ze Skaličky. Přesto se letošní ročník festivalu nemůže bohužel rovnat těm uplynulým, které se mohly pochlubit i více než tisícovkou návštěvníků. „Nízkou účast má na svědomí pochopitelně počasí a také katastrofický stav Plumlovské přehrady, za který vděčíme panu inženýrovi Radimu Fialovi. Ten sliboval znovuobnovení přehrady již před několika lety, ale dle současného stavu je jasné, že se tam hned tak někdo nevykoupe,“ uvedl na adresu prostějovského poslance majitel pořadatelské agentury Petr Zlámal. „Chybu vidím také v tom, že v době konání festivalu probíhaly současně dvě akce pro děti a mládež a vzhledem k počasí si pochopitelně většina zvolila akci pěkně pod střechou,“ doplnil Zlámal.

Přestože potencionální návštěvníky neobměkčilo odpolední slunečné počasí, výkonům zpěváků na pódiu a účinkujícím kapelám přišlo zatleskat několik desítek pravověrných  příznivců dobré hudby. Kromě prostějovské kapely PLUS se na pódiu objevila především mezi Hanáky oblíbená kapela STRACENÉ RÁJ a duo PAULI A SLAVOJ, které si budete moci poslechnout, pokud zavítáte na předposlední koncertní vystoupení bratrů Nedvědových plánované na 15. června 2013.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments