Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

24 saudekPlumlovský zámek přivítá opět ve svých zdech zástupce nejvýznamnějších osobností české umělecké scény. Po loňském premiérovém ročníku výstavy současných výtvarných umělců – Adolf Born – grafika a Renata Klogner Štolbová – obrazy představí v letošním roce výstavu fotografií - Sára  a Jan Saudkovi - fotografie.

Shlédnout vybrané fotografie osmasedmdesátiletého fotografa a jeho přítelkyně bude bezpochyby zajímavým zážitkem pro každého příznivce umělecké fotografické  tvorby s nezaměnitelným rukopisem. Plumlovský zámek nebyl pro tuto jedinečnou výstavu zvolen náhodou. „Areál Plumlovského zámku je naprosto unikátní a dle mého soudu si zaslouží, aby i akce a výstavy, které se tu konají, korespondovali s exkluzivitou prostor, které Vysoký zámek Plumlov nabízí. Bohužel současný stav nedovoluje plně využít jeho potenciálu, proto bychom rádi touto cestou a s pomocí děl těchto špičkových českých autorů, pomohli Plumlovskému zámku k tomu, aby se mu konečně dostalo pozornosti, kolik si zaslouží,“ vysvětluje pořadatel akce Bohumír Frelich a dodává: „V naší galerii Knížecí dvůr v Hluboké nad Vltavou se už třináct let orientujeme především na díla současných kvalitních českých výtvarníků, k nimž bezesporu patří i Sára a Jan  Saudkovi, protože ale pocházíme z tohoto kraje a osud Plumlovského zámku nám není lhostejný, rozhodli jsme se výstavu přenechat prostorám zámku Plumlov a zvýšit tak povědomí o tomto jedinečném architektonickém díle zdejšího kraje. Především s pomocí naší kurátorky paní Marie Hanušové se nám podařilo pro druhý ročník výstavy současných výtvarných umělců zajistit díla Sáry a Jana Saudkových, které  můžete shlédnout v prostorách Galerie zámku Plumlov od 5. července do 31. srpna. Vernisáž výstavy se koná 5. července a vítáni všichni zájemci o kvalitní české současné umění.

Výstava, jejímž mediálním partnerem je PROSTĚJOVSKÝ Večerník se koná i k připomenutí 333 výročí zahájení stavby Vysokého zámku Plumlov v roce 1680 knížetem Janem Adamem I z Lichtenštejna, aristokratem, který dokázal naplnit poslání pravé šlechty, sloužící svému hospodářství (Lednice, Valtice, Plumlov).

Pokud jste tedy příznivci současného výtvarného umění, nenechte si ujít ojedinělou možnost shlédnout snímky osobností mezi českými fotografy. Pro více informací můžete navštívit stránky  www.knizecidvur.cz. a nebo přímo galerii v Hluboké nad Vltavou.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments