Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

24 saudekPlumlovský zámek přivítá opět ve svých zdech zástupce nejvýznamnějších osobností české umělecké scény. Po loňském premiérovém ročníku výstavy současných výtvarných umělců – Adolf Born – grafika a Renata Klogner Štolbová – obrazy představí v letošním roce výstavu fotografií - Sára  a Jan Saudkovi - fotografie.

Shlédnout vybrané fotografie osmasedmdesátiletého fotografa a jeho přítelkyně bude bezpochyby zajímavým zážitkem pro každého příznivce umělecké fotografické  tvorby s nezaměnitelným rukopisem. Plumlovský zámek nebyl pro tuto jedinečnou výstavu zvolen náhodou. „Areál Plumlovského zámku je naprosto unikátní a dle mého soudu si zaslouží, aby i akce a výstavy, které se tu konají, korespondovali s exkluzivitou prostor, které Vysoký zámek Plumlov nabízí. Bohužel současný stav nedovoluje plně využít jeho potenciálu, proto bychom rádi touto cestou a s pomocí děl těchto špičkových českých autorů, pomohli Plumlovskému zámku k tomu, aby se mu konečně dostalo pozornosti, kolik si zaslouží,“ vysvětluje pořadatel akce Bohumír Frelich a dodává: „V naší galerii Knížecí dvůr v Hluboké nad Vltavou se už třináct let orientujeme především na díla současných kvalitních českých výtvarníků, k nimž bezesporu patří i Sára a Jan  Saudkovi, protože ale pocházíme z tohoto kraje a osud Plumlovského zámku nám není lhostejný, rozhodli jsme se výstavu přenechat prostorám zámku Plumlov a zvýšit tak povědomí o tomto jedinečném architektonickém díle zdejšího kraje. Především s pomocí naší kurátorky paní Marie Hanušové se nám podařilo pro druhý ročník výstavy současných výtvarných umělců zajistit díla Sáry a Jana Saudkových, které  můžete shlédnout v prostorách Galerie zámku Plumlov od 5. července do 31. srpna. Vernisáž výstavy se koná 5. července a vítáni všichni zájemci o kvalitní české současné umění.

Výstava, jejímž mediálním partnerem je PROSTĚJOVSKÝ Večerník se koná i k připomenutí 333 výročí zahájení stavby Vysokého zámku Plumlov v roce 1680 knížetem Janem Adamem I z Lichtenštejna, aristokratem, který dokázal naplnit poslání pravé šlechty, sloužící svému hospodářství (Lednice, Valtice, Plumlov).

Pokud jste tedy příznivci současného výtvarného umění, nenechte si ujít ojedinělou možnost shlédnout snímky osobností mezi českými fotografy. Pro více informací můžete navštívit stránky  www.knizecidvur.cz. a nebo přímo galerii v Hluboké nad Vltavou.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments