Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE V sobotu odpoledne se pláž U Vrbiček opět proměnila v taneční parket. Od sedmnácti hodin se zde totiž konal v pořadí již šestý ročník oblíbeného koncertu Rock Memory Of. O tom, že je mezi lidmi o tuto akci opravdu zájem, svědčila celková vysoká návštěvnost. K přehradě totiž dorazilo takřka dva tisíce hudbychtivých přívrženců nejrůznějšího věku, kteří se po celý večer skvěle bavili! Mnoho z návštěvníků využilo také autobusové spoje, které dopravovaly fanoušky koncertu z Prostějova nebo z parkoviště Letního kina přímo k Vrbičkám.

V rámci celého festivalu, který začal v sedmnáct hodin sobotního odpoledne 13. července a končil hodinu po nedělní půlnoci, vystoupilo celkem pět kapel: ATD, Kontakt, Keks, Quercus a v neposlední řadě také kapela Plus. Sobotní šňůru koncertů, které se každoročně konají na památku těm, jenž se zapsali do rockové historie na okrese Prostějov, otevřela něco po šesté hodině už zmiňovaná kapela ATD. Tito sympatičtí chlapíci nabili energií všechny návštěvníky Vrbiček a od vystoupení je neodradil ani krátký výpadek elektřiny na začátku koncertu...

Jako první všechna rozparádilo seskupení ATD v čele s Tomášem Jachníkem, který vsadil na hity Pražského výběru a osobitou show. A udělal správně, fanoušky tento festivcalový nováček nažhavil více než na jedničku.

Následně kapela Kontakt dokázala, že má mezi návštěvníky spoustu kontaktů. Písničky na přání střídaly jedna druhou a publikum se dostávalo čím dál tím více do varu. „Atmosféra je tady opravdu skvělá. Hodně lidí, skvělá muzika, akorát ty fronty na pivo by mohly být menší, ale to už ke koncertům patří...,“ svěřil se Večerníku s úsměvem na rtech fanoušek Kontaktů, sedmačtyřicetiletý František Bělý.

Přání k narozeninám se rozeznělo přehradou při koncertu třetí z kapel. Patřilo frontmanovi Zdeňkovi a známou anglickou písničku „Happy birthday“ zpívalo kromě kapely i publikum pod pódiem. Kapela Plus pak rozparádila všechny přítomné v rytmu rockových hitů českých i anglických kapel. „Chodíme sem s kamarádkou každoročně. Myslím si, že jde o skvělou akci, která spoustu z nás vrací do doby před zhruba třiceti lety a jsou to příjemné vzpomínky. Alespoň pro mě,“ nostalgicky zavzpomínala návštěvnice koncertu Soňa.

Čtvrtí v pořadí, kapela Quercus, která před třemi lety oslavila jubilejní-třicáté výročí své existence, dostala diváky do varu například hity jako Mraveneček nebo Holka laciná. Kolem půlnoci nastoupila na scénu poslední z kapel, populární KEKS, která celému koncertu nasadila pomyslnou třešničku na dort.

„Celá akce byla skvělá! Příští rok přijdeme určitě zase. Nejvíc se nám líbili Kontakti,“ svěřila se Večerníku těsně před koncem koncertu Jana Lišková, která na akci přišla i se svojí šedesátiletou maminkou.

Celým večerem se nesla dobrá nálada a všichni se skvěle bavili. Pokud jste ve víru zábavy u Vrbiček něco zapomněli, nezoufejte. Po skončení akce se našlo několik věcí, které můžete dohledat u pana Kocourka.


 

A jak hodnotí sobotní akci u Vrbiček pan Zlámal, majitel pořádající agentury Hittrade?

„Sobotní koncert hodnotím opravdu kladně. Šlo v pořadí o šestý ročník této akce a musím říci, že zároveň o jeden z nejlepších. Tak jako letos, nám počasí přálo jen v roce 2011. Rock Memory je pořádán jako vzpomínka na hudební legendy prostějovského regionu sedmdesátých, osmdesátých a devadesátých let minulého století. Zároveň se zde často potkávají lidé, kteří se spolu dříve chodili často bavit a teď už se z různých důvodů tak často nevídají. Snad jediným negativem byl zkomplikovaný přístup k Vrbičkám kvůli opravě hráze přehrady. Chtěl bych tímto moc poděkovat všem muzikantům, těm co se podíleli na organizaci koncertu a v neposlední řadě také vám, návštěvníkům, a věřím, že se v tak hojném počtu sejdeme zase za rok,“ vzkázal Petr Zlámal, který zazářil nejen jako organizátor, ale i jako bubeník skupiny PLUS.

Zkrátka a dobře, ten, kdo přišel, nemůže litovat, a ten, kdo to pro letošek nestihl, bude mít šanci opět za rok. Věříme, že atmosféra a počet účastníků bude minimálně stejný, jako letos a spolu s vámi se už těšíme na další, v pořadí už sedmé pokračování tohoto skvělého koncertu!

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments