Dobrý podvečer, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Mezinárodní hudební festival Keltská noc je za námi, keltská božstva se návštěvníkům hudebního festivalu postarala o špičkové letní počasí, pořadatelé a účinkující zase o špičkovou zábavu a jedinečný hudební zážitek.

Keltové dorazili na Plumlov

Kdyby uplynulý víkend probíhalo sčítání lidu, v Plumlově by jistě spousta formulářů mělo v kolonce národnost uvedeno: kelt. V pátek odpoledne tu totiž vypukl dlouho očekávaný mezinárodní hudební festival Keltská noc, a protože pořadatelé objednali u keltských božstev krásné počasí, nemuseli se návštěvníci obávat žádných rozmarů matky přírody a mohli si tak řádně vychutnat exkluzivní hudební událost roku. „Čekal jsem ještě na přítelkyni, která v práci končila ve čtyři a hned jsme jeli sem,“ usmívá se sympatický pár Prostějováků, kteří se za branami plumlovského kempu Žralok ocitli už v pátek právě včas na vystoupení skvělé slovenské kapely Irish Rose. Keltové se zkrátka uměli bavit před staletími a zvládají to bez problémů i teď.

Program plný hudby a netradičních zážitků

30 kelt1Kromě skvělé hudby si tak novodobí Keltové, Germáni, Vikingové i druidské kněžky mohli po libosti vychutnat jídlo, pití i další bohatý program. Nechyběla ohňová show, ukázky keltských bojů či seminář keltské čarodějky Eriky Bábkové. „Nejvíc jsem se kromě hudby a úžasné atmosféry těšila na výuku irských tanců. Viděla jsem to před lety v televizi a úplně mě to chytlo. Od té doby jsem se všemožně snažila tenhle taneční styl naučit, ale bohužel pouze jako samouk, proto se ráda nechám poučit odbornou lektorkou. Navíc je rozdíl, když tančím sama a když se mnou tančí další desítky lidí,“ směje se Magda Malá z Prostějova, která si dvoudenní festival užívala spolu s kamarádkami. Výuku irských tanců měl na starosti Seamróg, skupina irských tanců z Prahy, a návštěvníky k tanci rozhodně nebylo třeba nutit. Ale ani ti, kteří se neodvážili předvést své taneční umění veřejně, se rozhodně neměli čas nudit. Areál kempu Žralok nabídl vyžití malým i velkým návštěvníkům, takže stánky s medovinou, grilovanými specialitami i drobnými suvenýry s keltskou tematikou byly prakticky neustále v obležení účastníků akce.

Okem ‚starého Vikinga‘ Toma Somra

„Jsem moc rád, že se festival vydařil, což je i zásluha počasí, které nám perfektně vyšlo, proto dorazila i spousta lidí a za to jsem moc rád. Podařilo se nám zajistit bezvadný program, troufám si říct, že snad vůbec ten nejlepší za uplynulé období, takže se tu diváci snad dobře bavili. Tento kraj si bezpochyby zaslouží hezké věci a já doufám, že festival Keltská noc je jednou z nich a já jsem rád, že si sem lidé našli cestu a že jim můžeme touhle cestou udělat radost. Není to jeden z komerčních festivalů, protože takový festival, jakým je Keltská noc, se prostě musí dělat srdcem a ne pro peníze. Přiznávám, že byly roky, kdy byla akce prodělečná a výdaje jsme dopláceli z vlastní kapsy, letošní ročník je ale divácky velmi úspěšný a za to bych chtěl poděkovat všem návštěvníkům i těm, kteří nás podporují, bez jejich pomoci bychom to nezvládli...“

Tak zase za rok!

30 kelt2„Škoda, že je takový festival jen jednou do roka,“ postesklo si hned několik účastníků akce, mezi nimi i Václav Martínek z Olomouce. „Účastníme se každý rok, ještě ani jednou jsme nevynechaly,“ pochlubila se slečna Monika Matoušková z Prostějova a Hana Chupáňová z Krumsína, které si nemohly vynachválit báječnou atmosféru festivalu, kde si nejeden účastník akce mohl díky nezanedbatelnému počtu návštěvníků z ciziny procvičit svůj západogermánský jazyk – angličtinu. Pro letošek už nezbývá, než uložit kilt i vikingskou přilbici na bezpečné místo, aby zase za rok dělala parádu na už třináctém ročníku Keltské noci, kde ani Prostějovský Večerník rozhodně nebude chybět!

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments