Příjemnou noc, dnes je sobota 23.3.2019
svátek slaví Ivona,
zítra Gabriel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

35 balet2Baletní medailon choreografa a režiséra Roberta Balogha v podání tanečníků Moravského divadla Olomouc ve stínu plumlovského zámku nadchl v sobotu vpodvečer nejen milovníky umění. Díky unikátnímu projektu vznikl za finanční podpory Olomouckého kraje na nádvoří venkovní amfiteátr, který poskytl návštěvníkům baletního galavečera výjimečnou příležitost - shlédnout taneční vystoupení členů Moravského divadla Olomouc v opravdu nevšedním a příjemně krásném prostředí.

„Loni jsme navštívili baletní představení bratrů Bubeníčkových pod širým nebem na hradu Šternberk a byl to opravdu nezapomenutelný zážitek. Proto jsme moc zvědavé na baletní vystoupení tady na Plumlově,“ přiznaly s úsměvem ještě před začátkem sympatické milovnice umění, slečna Alexandra Janků spolu s maminkou.  

Nakonec diváci zhlédli v podání sólistů Moravského divadla Olomouc skvělou podívanou, kterou vytvořily ukázky z inscenací Romeo a Julie, Carmen, Frida, Amadeus a Macbeth pod vedením významného režiséra a choreografa Roberta Balogha: „Jde o takový retrospektivní pohled do mé tvorby,“ přiblížil obecenstvu programovou nabídku sám známý režisér.

35 balet1Užaslí diváci pak na pódiu sledovali také duet lady Macbeth a Macbetha, taneční obrazy ze života surrealistické malířky Fridy i romantický a zároveň tragický příběh nejslavnějšího mileneckého páru světa - Romea a Julie.

Kouzelnou atmosféru baletního vystoupení pod širým nebem umocnila blízkost jedinečné architektonické památky v podobě plumlovského zámku, který vytvořil unikátní kulisu pro sobotní, téměř pohádkový večer. Přestože počasí nebylo právě v nejlepší náladě, krátce před samotným vystoupením se přeci jen umoudřilo a baletní galavečer pod širým nebem si tak naplno mohla vychutnat stovka nadšených diváků včetně významných osobností Prostějovska i celého Olomouckého kraje.

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments