Příjemnou noc, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

35 balet2Baletní medailon choreografa a režiséra Roberta Balogha v podání tanečníků Moravského divadla Olomouc ve stínu plumlovského zámku nadchl v sobotu vpodvečer nejen milovníky umění. Díky unikátnímu projektu vznikl za finanční podpory Olomouckého kraje na nádvoří venkovní amfiteátr, který poskytl návštěvníkům baletního galavečera výjimečnou příležitost - shlédnout taneční vystoupení členů Moravského divadla Olomouc v opravdu nevšedním a příjemně krásném prostředí.

„Loni jsme navštívili baletní představení bratrů Bubeníčkových pod širým nebem na hradu Šternberk a byl to opravdu nezapomenutelný zážitek. Proto jsme moc zvědavé na baletní vystoupení tady na Plumlově,“ přiznaly s úsměvem ještě před začátkem sympatické milovnice umění, slečna Alexandra Janků spolu s maminkou.  

Nakonec diváci zhlédli v podání sólistů Moravského divadla Olomouc skvělou podívanou, kterou vytvořily ukázky z inscenací Romeo a Julie, Carmen, Frida, Amadeus a Macbeth pod vedením významného režiséra a choreografa Roberta Balogha: „Jde o takový retrospektivní pohled do mé tvorby,“ přiblížil obecenstvu programovou nabídku sám známý režisér.

35 balet1Užaslí diváci pak na pódiu sledovali také duet lady Macbeth a Macbetha, taneční obrazy ze života surrealistické malířky Fridy i romantický a zároveň tragický příběh nejslavnějšího mileneckého páru světa - Romea a Julie.

Kouzelnou atmosféru baletního vystoupení pod širým nebem umocnila blízkost jedinečné architektonické památky v podobě plumlovského zámku, který vytvořil unikátní kulisu pro sobotní, téměř pohádkový večer. Přestože počasí nebylo právě v nejlepší náladě, krátce před samotným vystoupením se přeci jen umoudřilo a baletní galavečer pod širým nebem si tak naplno mohla vychutnat stovka nadšených diváků včetně významných osobností Prostějovska i celého Olomouckého kraje.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments