Dobré ráno, dnes je čtvrtek 13.8.2020
svátek slaví Alena,
zítra Alan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

35 balet2Baletní medailon choreografa a režiséra Roberta Balogha v podání tanečníků Moravského divadla Olomouc ve stínu plumlovského zámku nadchl v sobotu vpodvečer nejen milovníky umění. Díky unikátnímu projektu vznikl za finanční podpory Olomouckého kraje na nádvoří venkovní amfiteátr, který poskytl návštěvníkům baletního galavečera výjimečnou příležitost - shlédnout taneční vystoupení členů Moravského divadla Olomouc v opravdu nevšedním a příjemně krásném prostředí.

„Loni jsme navštívili baletní představení bratrů Bubeníčkových pod širým nebem na hradu Šternberk a byl to opravdu nezapomenutelný zážitek. Proto jsme moc zvědavé na baletní vystoupení tady na Plumlově,“ přiznaly s úsměvem ještě před začátkem sympatické milovnice umění, slečna Alexandra Janků spolu s maminkou.  

Nakonec diváci zhlédli v podání sólistů Moravského divadla Olomouc skvělou podívanou, kterou vytvořily ukázky z inscenací Romeo a Julie, Carmen, Frida, Amadeus a Macbeth pod vedením významného režiséra a choreografa Roberta Balogha: „Jde o takový retrospektivní pohled do mé tvorby,“ přiblížil obecenstvu programovou nabídku sám známý režisér.

35 balet1Užaslí diváci pak na pódiu sledovali také duet lady Macbeth a Macbetha, taneční obrazy ze života surrealistické malířky Fridy i romantický a zároveň tragický příběh nejslavnějšího mileneckého páru světa - Romea a Julie.

Kouzelnou atmosféru baletního vystoupení pod širým nebem umocnila blízkost jedinečné architektonické památky v podobě plumlovského zámku, který vytvořil unikátní kulisu pro sobotní, téměř pohádkový večer. Přestože počasí nebylo právě v nejlepší náladě, krátce před samotným vystoupením se přeci jen umoudřilo a baletní galavečer pod širým nebem si tak naplno mohla vychutnat stovka nadšených diváků včetně významných osobností Prostějovska i celého Olomouckého kraje.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-