Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

35 balet2Baletní medailon choreografa a režiséra Roberta Balogha v podání tanečníků Moravského divadla Olomouc ve stínu plumlovského zámku nadchl v sobotu vpodvečer nejen milovníky umění. Díky unikátnímu projektu vznikl za finanční podpory Olomouckého kraje na nádvoří venkovní amfiteátr, který poskytl návštěvníkům baletního galavečera výjimečnou příležitost - shlédnout taneční vystoupení členů Moravského divadla Olomouc v opravdu nevšedním a příjemně krásném prostředí.

„Loni jsme navštívili baletní představení bratrů Bubeníčkových pod širým nebem na hradu Šternberk a byl to opravdu nezapomenutelný zážitek. Proto jsme moc zvědavé na baletní vystoupení tady na Plumlově,“ přiznaly s úsměvem ještě před začátkem sympatické milovnice umění, slečna Alexandra Janků spolu s maminkou.  

Nakonec diváci zhlédli v podání sólistů Moravského divadla Olomouc skvělou podívanou, kterou vytvořily ukázky z inscenací Romeo a Julie, Carmen, Frida, Amadeus a Macbeth pod vedením významného režiséra a choreografa Roberta Balogha: „Jde o takový retrospektivní pohled do mé tvorby,“ přiblížil obecenstvu programovou nabídku sám známý režisér.

35 balet1Užaslí diváci pak na pódiu sledovali také duet lady Macbeth a Macbetha, taneční obrazy ze života surrealistické malířky Fridy i romantický a zároveň tragický příběh nejslavnějšího mileneckého páru světa - Romea a Julie.

Kouzelnou atmosféru baletního vystoupení pod širým nebem umocnila blízkost jedinečné architektonické památky v podobě plumlovského zámku, který vytvořil unikátní kulisu pro sobotní, téměř pohádkový večer. Přestože počasí nebylo právě v nejlepší náladě, krátce před samotným vystoupením se přeci jen umoudřilo a baletní galavečer pod širým nebem si tak naplno mohla vychutnat stovka nadšených diváků včetně významných osobností Prostějovska i celého Olomouckého kraje.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments