Dobré odpoledne, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kardinál Richelieu byl nepochybně velmi schopný duchovní a státník. Až na vrchol se dostal i díky tomu, že se dokázal dokonale ovládat. Pokud by však tento přísný kněz dorazil v sobotu na plumlovský zámek, pak by to s ním dopadlo všelijak. Po návštěvě vinobraní v režii Plumlovských nadšenců by Francii nějaký čas musel vést někdo jiný. Kardinál by se do funkce vrátil až poté, co by se probudil do druhého dne...

Letošní Plumlovské vinobraní bylo doslova nabito emocemi. Tou první bylo překvapení, když se při zahajovací scénce na pódiu místo tří či čtyř jako obvykle objevilo hned deset statných mušketýrů. Ti se jako jeden muž nakonec museli sklonit před silou jedné jediné zoufalé matky. „Nápad vznikl tak, že jsme měli jeden kostým mušketýra a několik nedávno narozených dětí, které jsme do toho chtěli nějak zapojit. Zbytek už jsme nějak vymysleli a udělali,“ naznačila svoji tvůrčí metodu režisérka celé akce Gábina Jančíková.  

Další výraznou emocí byla vášeň, se kterou se do hry na své nástroje pustili Cigánski diabli. Jejich neskutečná virtuozita a zároveň hravost byla něčím, co muselo doslova uhranout každého milovníka dobré muziky. Před přívalem emocí se člověk ovšem neschoval ani ve Strašidelném sklepení, které si pro malé i velké návštěvníky připravili dorůstající potomci členů Spolku Plumlovských nadšenců. „Byl to fakt záhul. Jsem opravdu rád, že jsem vyvázl živ a zdráv. Akorát se budu muset jít někam uklidnit a přebalit,“ zhodnotil návštěvu prostor malého zámku jeden z dospělých návštěvníků. Úsměv na tváři pak vyloudily čím dál ztřeštěnější Veselé kravičky, které návštěvníkům objasnily, jak je důležité mít vlastního inseminátora...

38 vinobraniNelze se tedy divit, že, aby unikl náporu nejroztodivnějších pocitů, pustil by se jinak chladný kardinál Richelieu nepochybně do ochutnávky některého z přibližně čtyřiceti vzorků výborných vín. Z této degustace by však střízlivý nevyšel. Jediné, co by jej mohlo „zachránit“, bylo relativně studené a vlhké počasí, které letošní vinobraní provázelo. I kvůli tomu na zámek tentokrát zamířilo méně lidí, než by si tato báječná akce zasloužila.

„Počasí je vždy loterií. A v té se prostě nevyhrává každý den,“ pokrčil v této souvislosti rameny Marek Otruba ze Spolku Plumlovských nadšenců. Přítomní však měli na paměti, že víno je dítětem slunce. A tak se díky pravidelnému popíjení a navzdory podmračenému počasí dostalo slunce skrze víno do jejich krve i duše.

A jakmile vystřízlivěli, už se začali těšit zase za rok...

 

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments