Dobré ráno, dnes je čtvrtek 13.8.2020
svátek slaví Alena,
zítra Alan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kardinál Richelieu byl nepochybně velmi schopný duchovní a státník. Až na vrchol se dostal i díky tomu, že se dokázal dokonale ovládat. Pokud by však tento přísný kněz dorazil v sobotu na plumlovský zámek, pak by to s ním dopadlo všelijak. Po návštěvě vinobraní v režii Plumlovských nadšenců by Francii nějaký čas musel vést někdo jiný. Kardinál by se do funkce vrátil až poté, co by se probudil do druhého dne...

Letošní Plumlovské vinobraní bylo doslova nabito emocemi. Tou první bylo překvapení, když se při zahajovací scénce na pódiu místo tří či čtyř jako obvykle objevilo hned deset statných mušketýrů. Ti se jako jeden muž nakonec museli sklonit před silou jedné jediné zoufalé matky. „Nápad vznikl tak, že jsme měli jeden kostým mušketýra a několik nedávno narozených dětí, které jsme do toho chtěli nějak zapojit. Zbytek už jsme nějak vymysleli a udělali,“ naznačila svoji tvůrčí metodu režisérka celé akce Gábina Jančíková.  

Další výraznou emocí byla vášeň, se kterou se do hry na své nástroje pustili Cigánski diabli. Jejich neskutečná virtuozita a zároveň hravost byla něčím, co muselo doslova uhranout každého milovníka dobré muziky. Před přívalem emocí se člověk ovšem neschoval ani ve Strašidelném sklepení, které si pro malé i velké návštěvníky připravili dorůstající potomci členů Spolku Plumlovských nadšenců. „Byl to fakt záhul. Jsem opravdu rád, že jsem vyvázl živ a zdráv. Akorát se budu muset jít někam uklidnit a přebalit,“ zhodnotil návštěvu prostor malého zámku jeden z dospělých návštěvníků. Úsměv na tváři pak vyloudily čím dál ztřeštěnější Veselé kravičky, které návštěvníkům objasnily, jak je důležité mít vlastního inseminátora...

38 vinobraniNelze se tedy divit, že, aby unikl náporu nejroztodivnějších pocitů, pustil by se jinak chladný kardinál Richelieu nepochybně do ochutnávky některého z přibližně čtyřiceti vzorků výborných vín. Z této degustace by však střízlivý nevyšel. Jediné, co by jej mohlo „zachránit“, bylo relativně studené a vlhké počasí, které letošní vinobraní provázelo. I kvůli tomu na zámek tentokrát zamířilo méně lidí, než by si tato báječná akce zasloužila.

„Počasí je vždy loterií. A v té se prostě nevyhrává každý den,“ pokrčil v této souvislosti rameny Marek Otruba ze Spolku Plumlovských nadšenců. Přítomní však měli na paměti, že víno je dítětem slunce. A tak se díky pravidelnému popíjení a navzdory podmračenému počasí dostalo slunce skrze víno do jejich krve i duše.

A jakmile vystřízlivěli, už se začali těšit zase za rok...

 

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-