Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 konice_01Konické Vánoční trhy dlouhodobě patří k jedné z nejnavštěvovanějších akcí v regionu. Jindy prázdné náměstí se náhle zaplní lidmi nejen z města, ale i z celého širokého okolí. Táhnou je sem hlavně tři věci: teplý punč, skvělý ohňostroj a šance setkat se s přáteli, s nimiž se třeba celý rok neviděli.
V sobotu 14. prosince po půl šesté se konické náměstí ponořilo do úplné tmy. Kromě veřejného osvětlení a četných stánků na náměstí zhasl i pěkný vánoční strom oděný letos do šatů utkaných z modrého světla. Krátce na to ze střechy zdejšího nákupního střediska vzlétla k nebi první světlice. Po ní už na nebi nad městem opět rozkvetly úchvatné světelné květy. Ohňostroj v režii společnosti Flame in Stars i tento rok dostál své dlouhodobě dobré pověsti.


Jak už anglický název firmy napovídá, skutečně to vypadalo jako by z hvězd začaly šlehat plameny. Dělo se tak přesně do rytmu dramatické scénické hudby. „Je to paráda. Konický ohňostroj je každý rok trochu jiný, pokaždé však stejně dobrý. Stojí za to sem za ním vyrazit, i když člověk ví, že bude mít problém zaparkovat a na náměstí mu bude poněkud těsno,“ vyjádřil se padesátiletý Ladislav, který do Konice dorazil i s celou rodinou z Prostějova.
Letošním hitem Vánočních trhů se kromě ryb, stromků, punče a langošů jednoznačně stalo vše svítící: tyčinky, rohy, meče, křídla a dokonce i růžové králičí uši. Jejich bohatý doprovodný program na náměstí začal už dopoledne, kdy se představila dívčí skupina Rebelky, žáci místní ZUŠ-ky vystupující coby Neopets a s koledami vystoupily i děti z dětského domova. Odpoledne lidé mohli sledovat například šermířské souboje bojovníků z Eques tempus. Jako relativně levným a nakonec i šťastným se ukázal nápad pozvat do Konice revival slavné skupiny ABBA. Hudebníci z Hranic nestárnoucí hity švédské kapely předvedli na velmi solidní úrovni a dokázali, že ani po čtyřiceti letech neztratily nic ze svého kouzla. Přestože většina početných posluchačů postávajících na náměstí na energickou hudbu nijak bouřlivě nereagovala, v okolí pódia se našli i takoví, na jejichž taneční kreace byla radost pohledět a vůbec jim nevadilo, že je od sebe dělí několik desítek let věkového rozdílu.
Na Vánočních trzích v Konici se letos i díky četným sponzorům po svém bavili skoro všichni. Snad jediným, kdo chyběl, byl nemocný starosta města František Novák. Ten se však o to víc už společně s ostatními nepochybně těší na příští rok, kdy Vánoční trhy oslaví dvacáté výročí své existence.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments