Příjemnou noc, dnes je pondělí 22.4.2019
svátek slaví Evľénie,
zítra Vojtěch
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 konice_01Konické Vánoční trhy dlouhodobě patří k jedné z nejnavštěvovanějších akcí v regionu. Jindy prázdné náměstí se náhle zaplní lidmi nejen z města, ale i z celého širokého okolí. Táhnou je sem hlavně tři věci: teplý punč, skvělý ohňostroj a šance setkat se s přáteli, s nimiž se třeba celý rok neviděli.
V sobotu 14. prosince po půl šesté se konické náměstí ponořilo do úplné tmy. Kromě veřejného osvětlení a četných stánků na náměstí zhasl i pěkný vánoční strom oděný letos do šatů utkaných z modrého světla. Krátce na to ze střechy zdejšího nákupního střediska vzlétla k nebi první světlice. Po ní už na nebi nad městem opět rozkvetly úchvatné světelné květy. Ohňostroj v režii společnosti Flame in Stars i tento rok dostál své dlouhodobě dobré pověsti.


Jak už anglický název firmy napovídá, skutečně to vypadalo jako by z hvězd začaly šlehat plameny. Dělo se tak přesně do rytmu dramatické scénické hudby. „Je to paráda. Konický ohňostroj je každý rok trochu jiný, pokaždé však stejně dobrý. Stojí za to sem za ním vyrazit, i když člověk ví, že bude mít problém zaparkovat a na náměstí mu bude poněkud těsno,“ vyjádřil se padesátiletý Ladislav, který do Konice dorazil i s celou rodinou z Prostějova.
Letošním hitem Vánočních trhů se kromě ryb, stromků, punče a langošů jednoznačně stalo vše svítící: tyčinky, rohy, meče, křídla a dokonce i růžové králičí uši. Jejich bohatý doprovodný program na náměstí začal už dopoledne, kdy se představila dívčí skupina Rebelky, žáci místní ZUŠ-ky vystupující coby Neopets a s koledami vystoupily i děti z dětského domova. Odpoledne lidé mohli sledovat například šermířské souboje bojovníků z Eques tempus. Jako relativně levným a nakonec i šťastným se ukázal nápad pozvat do Konice revival slavné skupiny ABBA. Hudebníci z Hranic nestárnoucí hity švédské kapely předvedli na velmi solidní úrovni a dokázali, že ani po čtyřiceti letech neztratily nic ze svého kouzla. Přestože většina početných posluchačů postávajících na náměstí na energickou hudbu nijak bouřlivě nereagovala, v okolí pódia se našli i takoví, na jejichž taneční kreace byla radost pohledět a vůbec jim nevadilo, že je od sebe dělí několik desítek let věkového rozdílu.
Na Vánočních trzích v Konici se letos i díky četným sponzorům po svém bavili skoro všichni. Snad jediným, kdo chyběl, byl nemocný starosta města František Novák. Ten se však o to víc už společně s ostatními nepochybně těší na příští rok, kdy Vánoční trhy oslaví dvacáté výročí své existence.

Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments