Příjemnou noc, dnes je úterý 19.2.2019
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 konice_01Konické Vánoční trhy dlouhodobě patří k jedné z nejnavštěvovanějších akcí v regionu. Jindy prázdné náměstí se náhle zaplní lidmi nejen z města, ale i z celého širokého okolí. Táhnou je sem hlavně tři věci: teplý punč, skvělý ohňostroj a šance setkat se s přáteli, s nimiž se třeba celý rok neviděli.
V sobotu 14. prosince po půl šesté se konické náměstí ponořilo do úplné tmy. Kromě veřejného osvětlení a četných stánků na náměstí zhasl i pěkný vánoční strom oděný letos do šatů utkaných z modrého světla. Krátce na to ze střechy zdejšího nákupního střediska vzlétla k nebi první světlice. Po ní už na nebi nad městem opět rozkvetly úchvatné světelné květy. Ohňostroj v režii společnosti Flame in Stars i tento rok dostál své dlouhodobě dobré pověsti.


Jak už anglický název firmy napovídá, skutečně to vypadalo jako by z hvězd začaly šlehat plameny. Dělo se tak přesně do rytmu dramatické scénické hudby. „Je to paráda. Konický ohňostroj je každý rok trochu jiný, pokaždé však stejně dobrý. Stojí za to sem za ním vyrazit, i když člověk ví, že bude mít problém zaparkovat a na náměstí mu bude poněkud těsno,“ vyjádřil se padesátiletý Ladislav, který do Konice dorazil i s celou rodinou z Prostějova.
Letošním hitem Vánočních trhů se kromě ryb, stromků, punče a langošů jednoznačně stalo vše svítící: tyčinky, rohy, meče, křídla a dokonce i růžové králičí uši. Jejich bohatý doprovodný program na náměstí začal už dopoledne, kdy se představila dívčí skupina Rebelky, žáci místní ZUŠ-ky vystupující coby Neopets a s koledami vystoupily i děti z dětského domova. Odpoledne lidé mohli sledovat například šermířské souboje bojovníků z Eques tempus. Jako relativně levným a nakonec i šťastným se ukázal nápad pozvat do Konice revival slavné skupiny ABBA. Hudebníci z Hranic nestárnoucí hity švédské kapely předvedli na velmi solidní úrovni a dokázali, že ani po čtyřiceti letech neztratily nic ze svého kouzla. Přestože většina početných posluchačů postávajících na náměstí na energickou hudbu nijak bouřlivě nereagovala, v okolí pódia se našli i takoví, na jejichž taneční kreace byla radost pohledět a vůbec jim nevadilo, že je od sebe dělí několik desítek let věkového rozdílu.
Na Vánočních trzích v Konici se letos i díky četným sponzorům po svém bavili skoro všichni. Snad jediným, kdo chyběl, byl nemocný starosta města František Novák. Ten se však o to víc už společně s ostatními nepochybně těší na příští rok, kdy Vánoční trhy oslaví dvacáté výročí své existence.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments