Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 konice_01Konické Vánoční trhy dlouhodobě patří k jedné z nejnavštěvovanějších akcí v regionu. Jindy prázdné náměstí se náhle zaplní lidmi nejen z města, ale i z celého širokého okolí. Táhnou je sem hlavně tři věci: teplý punč, skvělý ohňostroj a šance setkat se s přáteli, s nimiž se třeba celý rok neviděli.
V sobotu 14. prosince po půl šesté se konické náměstí ponořilo do úplné tmy. Kromě veřejného osvětlení a četných stánků na náměstí zhasl i pěkný vánoční strom oděný letos do šatů utkaných z modrého světla. Krátce na to ze střechy zdejšího nákupního střediska vzlétla k nebi první světlice. Po ní už na nebi nad městem opět rozkvetly úchvatné světelné květy. Ohňostroj v režii společnosti Flame in Stars i tento rok dostál své dlouhodobě dobré pověsti.


Jak už anglický název firmy napovídá, skutečně to vypadalo jako by z hvězd začaly šlehat plameny. Dělo se tak přesně do rytmu dramatické scénické hudby. „Je to paráda. Konický ohňostroj je každý rok trochu jiný, pokaždé však stejně dobrý. Stojí za to sem za ním vyrazit, i když člověk ví, že bude mít problém zaparkovat a na náměstí mu bude poněkud těsno,“ vyjádřil se padesátiletý Ladislav, který do Konice dorazil i s celou rodinou z Prostějova.
Letošním hitem Vánočních trhů se kromě ryb, stromků, punče a langošů jednoznačně stalo vše svítící: tyčinky, rohy, meče, křídla a dokonce i růžové králičí uši. Jejich bohatý doprovodný program na náměstí začal už dopoledne, kdy se představila dívčí skupina Rebelky, žáci místní ZUŠ-ky vystupující coby Neopets a s koledami vystoupily i děti z dětského domova. Odpoledne lidé mohli sledovat například šermířské souboje bojovníků z Eques tempus. Jako relativně levným a nakonec i šťastným se ukázal nápad pozvat do Konice revival slavné skupiny ABBA. Hudebníci z Hranic nestárnoucí hity švédské kapely předvedli na velmi solidní úrovni a dokázali, že ani po čtyřiceti letech neztratily nic ze svého kouzla. Přestože většina početných posluchačů postávajících na náměstí na energickou hudbu nijak bouřlivě nereagovala, v okolí pódia se našli i takoví, na jejichž taneční kreace byla radost pohledět a vůbec jim nevadilo, že je od sebe dělí několik desítek let věkového rozdílu.
Na Vánočních trzích v Konici se letos i díky četným sponzorům po svém bavili skoro všichni. Snad jediným, kdo chyběl, byl nemocný starosta města František Novák. Ten se však o to víc už společně s ostatními nepochybně těší na příští rok, kdy Vánoční trhy oslaví dvacáté výročí své existence.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments