Dobré ráno, dnes je čtvrtek 13.8.2020
svátek slaví Alena,
zítra Alan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 konice_01Konické Vánoční trhy dlouhodobě patří k jedné z nejnavštěvovanějších akcí v regionu. Jindy prázdné náměstí se náhle zaplní lidmi nejen z města, ale i z celého širokého okolí. Táhnou je sem hlavně tři věci: teplý punč, skvělý ohňostroj a šance setkat se s přáteli, s nimiž se třeba celý rok neviděli.
V sobotu 14. prosince po půl šesté se konické náměstí ponořilo do úplné tmy. Kromě veřejného osvětlení a četných stánků na náměstí zhasl i pěkný vánoční strom oděný letos do šatů utkaných z modrého světla. Krátce na to ze střechy zdejšího nákupního střediska vzlétla k nebi první světlice. Po ní už na nebi nad městem opět rozkvetly úchvatné světelné květy. Ohňostroj v režii společnosti Flame in Stars i tento rok dostál své dlouhodobě dobré pověsti.


Jak už anglický název firmy napovídá, skutečně to vypadalo jako by z hvězd začaly šlehat plameny. Dělo se tak přesně do rytmu dramatické scénické hudby. „Je to paráda. Konický ohňostroj je každý rok trochu jiný, pokaždé však stejně dobrý. Stojí za to sem za ním vyrazit, i když člověk ví, že bude mít problém zaparkovat a na náměstí mu bude poněkud těsno,“ vyjádřil se padesátiletý Ladislav, který do Konice dorazil i s celou rodinou z Prostějova.
Letošním hitem Vánočních trhů se kromě ryb, stromků, punče a langošů jednoznačně stalo vše svítící: tyčinky, rohy, meče, křídla a dokonce i růžové králičí uši. Jejich bohatý doprovodný program na náměstí začal už dopoledne, kdy se představila dívčí skupina Rebelky, žáci místní ZUŠ-ky vystupující coby Neopets a s koledami vystoupily i děti z dětského domova. Odpoledne lidé mohli sledovat například šermířské souboje bojovníků z Eques tempus. Jako relativně levným a nakonec i šťastným se ukázal nápad pozvat do Konice revival slavné skupiny ABBA. Hudebníci z Hranic nestárnoucí hity švédské kapely předvedli na velmi solidní úrovni a dokázali, že ani po čtyřiceti letech neztratily nic ze svého kouzla. Přestože většina početných posluchačů postávajících na náměstí na energickou hudbu nijak bouřlivě nereagovala, v okolí pódia se našli i takoví, na jejichž taneční kreace byla radost pohledět a vůbec jim nevadilo, že je od sebe dělí několik desítek let věkového rozdílu.
Na Vánočních trzích v Konici se letos i díky četným sponzorům po svém bavili skoro všichni. Snad jediným, kdo chyběl, byl nemocný starosta města František Novák. Ten se však o to víc už společně s ostatními nepochybně těší na příští rok, kdy Vánoční trhy oslaví dvacáté výročí své existence.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-