Dobrý podvečer, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 10 mertlProjekt LiStOVáNí opět dorazil do Prostějova! Už deset let se potenciální čtenáři mohou netradi-ční formou seznámit s knižními tituly, které jim herci a herečky servírují ve zkrácené formě tak, aby posluchači měli chuť začíst se do toho či onoho titulu sami... Ve čtvrtek 13. února v podvečer opět šustily na jevišti za oponou prostějovského Městského divadla stránky knih v rámci speciálního projektu s názvem LiStOVáNí. Ten za dobu svého působení stihl představit potenciálním čtenářům celkem dvaaosmdesát titulů, ke kterým se naposledy připojila v Prostějově i knižní prvotina skladatele a hudebního producenta Zdenka Merty.

Manžel herečky a zpěvačky Zory Jandové přijel na Hanou s titulem „Pražská svatba a jiné erotické povídky“. Kromě textu se postaral i o živý hudební doprovod představení, v němž se zdejším divákům představili herci Alan Novotný a Petra Bučková v rolích inspirovaných jedenácti hořkosladkými milostnými příběhy Mertovy knihy. „Do divadla chodíme často a tak i projekt LiStOVáNí pochopitelně známe. Knihu pana Merty jsme prozatím nečetly, necháme se překvapit, jestli nás zaujme,“ usmívaly se návštěvnice speciálního knižního podvečera, paní Pešková a paní Hurtová, které se účastnily i předešlého čtení bestselleru Dana Browna Inferno v podání Lukáše Hejlíka. Tentokrát se tedy ve světle divadelních reflektorů ocitla knižní prvotina hudebního skladatele Zdenka Merty, který prozradil, že už dlouho toužil spolupracovat s projektem. LiStOVáNí. „Kniha ´Pražská svatba a jiné erotické povídky´ obsahuje celkem jedenáct příběhů, my vám tady dnes představíme jen tři, takže pokud vás nebudou bavit, ještě osm jich zbývá, aby se vám zalíbily,“ zavtipkoval hned v úvodu sám autor Zdenek Merta. Ale o tom, že se text knihy zdejším posluchačům líbil, nemohlo být pochyb. Už jen dle smíchu z publika, který se ozýval téměř v průběhu celého představení z hlediště. „Jestli je to opravdu tak čtivé, jak nám herci předvedli, může si mě pan Merta poznačit jako svou novou čtenářku,“ konstatovala pro Večerník Marta Vlčková. Setkání se stále ještě živým autorem knihy, jak vtipně podotkl jeho přítel a herec Alan Novotný, mohli přítomní diváci a posluchači využít v závěru vystoupení na krátké improvizované besedě.

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments