Dobré ráno, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 10 mertlProjekt LiStOVáNí opět dorazil do Prostějova! Už deset let se potenciální čtenáři mohou netradi-ční formou seznámit s knižními tituly, které jim herci a herečky servírují ve zkrácené formě tak, aby posluchači měli chuť začíst se do toho či onoho titulu sami... Ve čtvrtek 13. února v podvečer opět šustily na jevišti za oponou prostějovského Městského divadla stránky knih v rámci speciálního projektu s názvem LiStOVáNí. Ten za dobu svého působení stihl představit potenciálním čtenářům celkem dvaaosmdesát titulů, ke kterým se naposledy připojila v Prostějově i knižní prvotina skladatele a hudebního producenta Zdenka Merty.

Manžel herečky a zpěvačky Zory Jandové přijel na Hanou s titulem „Pražská svatba a jiné erotické povídky“. Kromě textu se postaral i o živý hudební doprovod představení, v němž se zdejším divákům představili herci Alan Novotný a Petra Bučková v rolích inspirovaných jedenácti hořkosladkými milostnými příběhy Mertovy knihy. „Do divadla chodíme často a tak i projekt LiStOVáNí pochopitelně známe. Knihu pana Merty jsme prozatím nečetly, necháme se překvapit, jestli nás zaujme,“ usmívaly se návštěvnice speciálního knižního podvečera, paní Pešková a paní Hurtová, které se účastnily i předešlého čtení bestselleru Dana Browna Inferno v podání Lukáše Hejlíka. Tentokrát se tedy ve světle divadelních reflektorů ocitla knižní prvotina hudebního skladatele Zdenka Merty, který prozradil, že už dlouho toužil spolupracovat s projektem. LiStOVáNí. „Kniha ´Pražská svatba a jiné erotické povídky´ obsahuje celkem jedenáct příběhů, my vám tady dnes představíme jen tři, takže pokud vás nebudou bavit, ještě osm jich zbývá, aby se vám zalíbily,“ zavtipkoval hned v úvodu sám autor Zdenek Merta. Ale o tom, že se text knihy zdejším posluchačům líbil, nemohlo být pochyb. Už jen dle smíchu z publika, který se ozýval téměř v průběhu celého představení z hlediště. „Jestli je to opravdu tak čtivé, jak nám herci předvedli, může si mě pan Merta poznačit jako svou novou čtenářku,“ konstatovala pro Večerník Marta Vlčková. Setkání se stále ještě živým autorem knihy, jak vtipně podotkl jeho přítel a herec Alan Novotný, mohli přítomní diváci a posluchači využít v závěru vystoupení na krátké improvizované besedě.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments