Dobrý podvečer, dnes je pondělí 24.6.2019
svátek slaví Jan,
zítra Ivan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 10 mertlProjekt LiStOVáNí opět dorazil do Prostějova! Už deset let se potenciální čtenáři mohou netradi-ční formou seznámit s knižními tituly, které jim herci a herečky servírují ve zkrácené formě tak, aby posluchači měli chuť začíst se do toho či onoho titulu sami... Ve čtvrtek 13. února v podvečer opět šustily na jevišti za oponou prostějovského Městského divadla stránky knih v rámci speciálního projektu s názvem LiStOVáNí. Ten za dobu svého působení stihl představit potenciálním čtenářům celkem dvaaosmdesát titulů, ke kterým se naposledy připojila v Prostějově i knižní prvotina skladatele a hudebního producenta Zdenka Merty.

Manžel herečky a zpěvačky Zory Jandové přijel na Hanou s titulem „Pražská svatba a jiné erotické povídky“. Kromě textu se postaral i o živý hudební doprovod představení, v němž se zdejším divákům představili herci Alan Novotný a Petra Bučková v rolích inspirovaných jedenácti hořkosladkými milostnými příběhy Mertovy knihy. „Do divadla chodíme často a tak i projekt LiStOVáNí pochopitelně známe. Knihu pana Merty jsme prozatím nečetly, necháme se překvapit, jestli nás zaujme,“ usmívaly se návštěvnice speciálního knižního podvečera, paní Pešková a paní Hurtová, které se účastnily i předešlého čtení bestselleru Dana Browna Inferno v podání Lukáše Hejlíka. Tentokrát se tedy ve světle divadelních reflektorů ocitla knižní prvotina hudebního skladatele Zdenka Merty, který prozradil, že už dlouho toužil spolupracovat s projektem. LiStOVáNí. „Kniha ´Pražská svatba a jiné erotické povídky´ obsahuje celkem jedenáct příběhů, my vám tady dnes představíme jen tři, takže pokud vás nebudou bavit, ještě osm jich zbývá, aby se vám zalíbily,“ zavtipkoval hned v úvodu sám autor Zdenek Merta. Ale o tom, že se text knihy zdejším posluchačům líbil, nemohlo být pochyb. Už jen dle smíchu z publika, který se ozýval téměř v průběhu celého představení z hlediště. „Jestli je to opravdu tak čtivé, jak nám herci předvedli, může si mě pan Merta poznačit jako svou novou čtenářku,“ konstatovala pro Večerník Marta Vlčková. Setkání se stále ještě živým autorem knihy, jak vtipně podotkl jeho přítel a herec Alan Novotný, mohli přítomní diváci a posluchači využít v závěru vystoupení na krátké improvizované besedě.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments