Dobré dopoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

10 10 motiv-garanca02Operní příznivci v regionu si letos přijdou na své. V rámci Hanáckého operního festivalu v Olomouci a Prostějově postupně vystoupí Elina Garanča a Joseph Calleja, dvě hvězdy hudebního nebe. „Koncerty budou v centru pozornosti hudebních fanoušků, kulturní veřejnosti i významných osobností olomouckého a prostějovského regionu. Špičková světová hudba propojí dvě nejvýznamnější hanácká města.

S ohledem na prestiž, atraktivitu a světový význam obou interpretů očekáváme také bohatou účast zahraničních příznivců vážné hudby. V této souvislosti se bude jednat i o velmi dobrou reklamu a prezentaci České republiky, Olomouckého kraje a jednotlivých měst,“ prohlásil Miroslav Černošek, šéf marketingové společnosti TK PLUS, která obě vystoupení spolupořádá. Koncert Eliny Garanči proběhne na Horním náměstí v Olomouci 26. června, Joseph Calleja se představí na prostějovském náměstíT. G. Masaryka 31. srpna.

Diva naváže na Curu a de Luciu

Už několik let se v Olomouci pojí se začátkem léta atraktivní hudební zážitek v podobě open-air koncertu světových hudebních hvězd. V roce 2012 zpíval na Horním náměstí José Cura, loni pak zahrál jeden z nejlepších kytaristů světa Paco de Lucia. Na tato velká jména naváže další hvězda operního nebe, půvo-dem lotyšská mezzosopranistka Elina Garanča, která už patnáct let sklízí úspěchy na pódiích největších světových operních scén. „Na tradici vystoupení velkých hvězd na Horním náměstí jsme hrdí. Mne moc těší, že na ni i díky spolupráci se společností TK PLUS můžeme opět navázat a představíme olomouckému publiku další vynikající umělkyni,“ konstatoval nově inaugurovaný primátor Statutárního města Olomouc Martin Major.

Ve čtvrtek 26. června se tato výrazná operní hvězda současnosti představí olomouckému publiku. Elinu Garanča doprovodí Moravská filharmonie Olomouc, dirigentské taktovky se chopí světoznámý dirigent Karel Mark Chichon, jinak manžel operní hvězdy. Jako host vystoupí nadějný a talentovaný český tenorista Petr Nekoranec. Elina Garanča s rodinou dorazí do Olomouce o několik dní dříve a bude se zde spolu s Moravskou filharmonií připravovat na vystoupení. Vstupenky je možné zakoupit v sítích Ticketportal a Eventim.

Oslavy radniceozdobí Calleja

V závěru letních prázdnin zažije Prostějov a náměstí T. G. Masaryka atraktivní premiéru světového tenoristy. Malťan Joseph Calleja patří dnes mezi TOP 5 tenoristů světa a svým koncertem přispěje současně i k oslavám sta let prostějovské radnice. Sólistu bude doprovázet Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a dirigovat bude vynikající slovenský dirigent Rastislav Stur. Jako host vystoupí barytonista Lucas Meachem. „Ne každému městu velikosti Prostějova se podaří, aby hostilo podobný koncert. Bude to vyvrcholení našich oslav. V konkrétní hodinu budeme středobodem operního světa,“ poznamenal s úsměvem Miroslav Pišťák, primátor Statutárního města Prostějov.

Joseph Callleja se narodil roku 1978 a je přirovnáván k legendárním pěvcům, jakými byli Jussi Björling, Benjamino Gigli a Enrico Caruso. Rodák z Malty patří dnes k nejvyhledávanějším tenoristům na obou stranách Atlantiku. Ve svých pětatřiceti letech má ve svém repertoáru osmadvacet hlavních rolí a vystupuje na předních světových scénách včetně newyorské Metropolitní opery nebo londýnské Covent Garden. „V průběhu koncertu zazní řada krásných melodií. Věřím, že po tomto vystoupení získá opera řadu nových příznivců,“ uvedla náměstkyně primátora Ivana Hemerková.

Vstupenky je možné zakoupit už nyní v sítích Ticketportal a Eventim v cenové relaci: sektor A 1000 korun; sektor B 700 korun; tribuna D 400 korun.  „Chceme, aby byl koncert dosažitelný především pro prostějovské diváky, a proto je cena vstupenek mnohem nižší, než je v takových případech obvyklé,“ doplnila Hemerková.

10 10 motiv-calleja02

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments