Příjemnou noc, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 Vrchoslavice 012V příjemném poklidném duchu a v téměř rodinné atmosféře se nesl uplynulou sobotu 15. března první ročník Vrchoslavického koštu pálenek, který se konal v místním Sportklubu. Dvanáctičlenná komise vybírala z třiadvaceti vzorků pálenek nejpovedenější v kategoriích peckovice, jádrovina a také se zápolilo o nejlepšího degustátora. Soutěžící se nenechali vykolejit menší návštěvností akce a se zápalem se vrhli na ochutnávání.

V rámci přinesených vzorků kořalek bylo možné ochutnat švestku, hrušku, meruňku, ale našly se zde i tekutiny vytvořené z originálnějších surovin. Zajímavým vzorkem byla jistě trnkovo-ostružinová pálenka.

Stupně vítězů však opět ovládla klasika. V kategorii peckovic zvítězila meruňkovice Michala Hamaly z Víceměřic, nejlepší jádrovinou pak byla zvolena hruška místního guru Františka Zahradníka. „Loňský rok byl na kvalitu výpalků velmi dobrý, většina pálenek z tohoto roku byla bodově hodnocena podobně. Mezi šestým a dvacátým místem vznikl rozdíl pouhých deseti bodů. Pouze poslední dva vzorky obdržely negativnější hodnocení, ty byly ale staršího data. Kvalita byla velmi vyrovnaná,“ zhodnotil úroveň soutěžních vzorků organizátor akce Jiří Pinkas. Vycházel tak ze zkušeností, které nabyl v minulých letech při pořádání akce stejného zaměření v sousedních Mořicích.

Zajímavostí oproti jiným soutěžím kořalek byla soutěž o nejlepšího degustátora. Ukázala, že i amatérští hodnotitelé se umí správně rozlišit, z kterého ovoce pálenka vznikla. Vítězem se stal Tomáš Majer z Hrušky, jenž poznal devět pálenek ze čtrnácti. Vítěznou meruňku určilo ze sedmi koštérů šest, a stříbrnou švestku dokonce všech sedm ze sedmi.

Vítězové všech třech kategorií obdrželi věcné ceny v podobě kartónu piva, demižónu či bečky na kysané zelí. Všechny vzorky, které po koštování zbyly, se bez ohledu na umístění dopily při večerním vystoupení známé němčické kapely Náhoda... 

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments