Dobré ráno, dnes je úterý 12.11.2019
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 Vrchoslavice 012V příjemném poklidném duchu a v téměř rodinné atmosféře se nesl uplynulou sobotu 15. března první ročník Vrchoslavického koštu pálenek, který se konal v místním Sportklubu. Dvanáctičlenná komise vybírala z třiadvaceti vzorků pálenek nejpovedenější v kategoriích peckovice, jádrovina a také se zápolilo o nejlepšího degustátora. Soutěžící se nenechali vykolejit menší návštěvností akce a se zápalem se vrhli na ochutnávání.

V rámci přinesených vzorků kořalek bylo možné ochutnat švestku, hrušku, meruňku, ale našly se zde i tekutiny vytvořené z originálnějších surovin. Zajímavým vzorkem byla jistě trnkovo-ostružinová pálenka.

Stupně vítězů však opět ovládla klasika. V kategorii peckovic zvítězila meruňkovice Michala Hamaly z Víceměřic, nejlepší jádrovinou pak byla zvolena hruška místního guru Františka Zahradníka. „Loňský rok byl na kvalitu výpalků velmi dobrý, většina pálenek z tohoto roku byla bodově hodnocena podobně. Mezi šestým a dvacátým místem vznikl rozdíl pouhých deseti bodů. Pouze poslední dva vzorky obdržely negativnější hodnocení, ty byly ale staršího data. Kvalita byla velmi vyrovnaná,“ zhodnotil úroveň soutěžních vzorků organizátor akce Jiří Pinkas. Vycházel tak ze zkušeností, které nabyl v minulých letech při pořádání akce stejného zaměření v sousedních Mořicích.

Zajímavostí oproti jiným soutěžím kořalek byla soutěž o nejlepšího degustátora. Ukázala, že i amatérští hodnotitelé se umí správně rozlišit, z kterého ovoce pálenka vznikla. Vítězem se stal Tomáš Majer z Hrušky, jenž poznal devět pálenek ze čtrnácti. Vítěznou meruňku určilo ze sedmi koštérů šest, a stříbrnou švestku dokonce všech sedm ze sedmi.

Vítězové všech třech kategorií obdrželi věcné ceny v podobě kartónu piva, demižónu či bečky na kysané zelí. Všechny vzorky, které po koštování zbyly, se bez ohledu na umístění dopily při večerním vystoupení známé němčické kapely Náhoda... 

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Famózní Přeučil s Hruškovou.

Minulou středu uspořádal Večerník besedu pro seniory v Domově seniorů v Nerudově ulici. Popovídat si s nimi přišli pražští herci Jan Přeučil se svojí životní partnerkou Evou Hruškovou. Oba famózní umělci zodpovídali nejen množství dotazů, ale přidali i mnohé perličky z natáčení.


Nechala se okrádat expřítelem.

Se svým příběhem se Večerníku svěřila žena z Prostějova, která se vloni po patnáctiletém soužití rozešla se svým partnerem. Po jeho vystěhování se ale bezmála rok ztrácely z bytu peníze. Majitelka totiž nevyměnila zámek ve dveřích, čehož expartner využil a chodil si do bytu, jak chtěl...

Total Comments

Osobnost týdne

BOLESLAV POLÍVKA

44 polivkaZnámý herec a komik si ve čtvrtek „střihl“ na prknech Městského divadla v Prostějově roli Harpagona ve slavné komedii Lakomec. Představení v rámci divadelního festivalu Aplaus bylo dávno dopředu vyprodané.

Total Comments

Číslo týdne

 14

Aktuálně se v Prostějově nachází čtrnáct adresních míst, na kterých lze oficiálně provozovat hazardní hry. Přestože počet heren v Prostějově i nadále rok od roku klesá, radní přispěchali s novou vyhláškou. Ta by měla ještě více omezit hazard v našem městě.

Total Comments

Výrok týdne

„CO DNES ŘIDIČ UMÍ? SEDNE DO KABINY, ZATOČÍ KLÍČKEM A JEDE...“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments