Dobré odpoledne, dnes je neděle 21.7.2019
svátek slaví Vítězslav,
zítra Magdaléna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 Vrchoslavice 012V příjemném poklidném duchu a v téměř rodinné atmosféře se nesl uplynulou sobotu 15. března první ročník Vrchoslavického koštu pálenek, který se konal v místním Sportklubu. Dvanáctičlenná komise vybírala z třiadvaceti vzorků pálenek nejpovedenější v kategoriích peckovice, jádrovina a také se zápolilo o nejlepšího degustátora. Soutěžící se nenechali vykolejit menší návštěvností akce a se zápalem se vrhli na ochutnávání.

V rámci přinesených vzorků kořalek bylo možné ochutnat švestku, hrušku, meruňku, ale našly se zde i tekutiny vytvořené z originálnějších surovin. Zajímavým vzorkem byla jistě trnkovo-ostružinová pálenka.

Stupně vítězů však opět ovládla klasika. V kategorii peckovic zvítězila meruňkovice Michala Hamaly z Víceměřic, nejlepší jádrovinou pak byla zvolena hruška místního guru Františka Zahradníka. „Loňský rok byl na kvalitu výpalků velmi dobrý, většina pálenek z tohoto roku byla bodově hodnocena podobně. Mezi šestým a dvacátým místem vznikl rozdíl pouhých deseti bodů. Pouze poslední dva vzorky obdržely negativnější hodnocení, ty byly ale staršího data. Kvalita byla velmi vyrovnaná,“ zhodnotil úroveň soutěžních vzorků organizátor akce Jiří Pinkas. Vycházel tak ze zkušeností, které nabyl v minulých letech při pořádání akce stejného zaměření v sousedních Mořicích.

Zajímavostí oproti jiným soutěžím kořalek byla soutěž o nejlepšího degustátora. Ukázala, že i amatérští hodnotitelé se umí správně rozlišit, z kterého ovoce pálenka vznikla. Vítězem se stal Tomáš Majer z Hrušky, jenž poznal devět pálenek ze čtrnácti. Vítěznou meruňku určilo ze sedmi koštérů šest, a stříbrnou švestku dokonce všech sedm ze sedmi.

Vítězové všech třech kategorií obdrželi věcné ceny v podobě kartónu piva, demižónu či bečky na kysané zelí. Všechny vzorky, které po koštování zbyly, se bez ohledu na umístění dopily při večerním vystoupení známé němčické kapely Náhoda... 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments