Příjemnou noc, dnes je pátek 20.9.2019
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 Vrchoslavice 012V příjemném poklidném duchu a v téměř rodinné atmosféře se nesl uplynulou sobotu 15. března první ročník Vrchoslavického koštu pálenek, který se konal v místním Sportklubu. Dvanáctičlenná komise vybírala z třiadvaceti vzorků pálenek nejpovedenější v kategoriích peckovice, jádrovina a také se zápolilo o nejlepšího degustátora. Soutěžící se nenechali vykolejit menší návštěvností akce a se zápalem se vrhli na ochutnávání.

V rámci přinesených vzorků kořalek bylo možné ochutnat švestku, hrušku, meruňku, ale našly se zde i tekutiny vytvořené z originálnějších surovin. Zajímavým vzorkem byla jistě trnkovo-ostružinová pálenka.

Stupně vítězů však opět ovládla klasika. V kategorii peckovic zvítězila meruňkovice Michala Hamaly z Víceměřic, nejlepší jádrovinou pak byla zvolena hruška místního guru Františka Zahradníka. „Loňský rok byl na kvalitu výpalků velmi dobrý, většina pálenek z tohoto roku byla bodově hodnocena podobně. Mezi šestým a dvacátým místem vznikl rozdíl pouhých deseti bodů. Pouze poslední dva vzorky obdržely negativnější hodnocení, ty byly ale staršího data. Kvalita byla velmi vyrovnaná,“ zhodnotil úroveň soutěžních vzorků organizátor akce Jiří Pinkas. Vycházel tak ze zkušeností, které nabyl v minulých letech při pořádání akce stejného zaměření v sousedních Mořicích.

Zajímavostí oproti jiným soutěžím kořalek byla soutěž o nejlepšího degustátora. Ukázala, že i amatérští hodnotitelé se umí správně rozlišit, z kterého ovoce pálenka vznikla. Vítězem se stal Tomáš Majer z Hrušky, jenž poznal devět pálenek ze čtrnácti. Vítěznou meruňku určilo ze sedmi koštérů šest, a stříbrnou švestku dokonce všech sedm ze sedmi.

Vítězové všech třech kategorií obdrželi věcné ceny v podobě kartónu piva, demižónu či bečky na kysané zelí. Všechny vzorky, které po koštování zbyly, se bez ohledu na umístění dopily při večerním vystoupení známé němčické kapely Náhoda... 

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments