Dobrý večer, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 Lukostrelba 007O víkendu 8. a 9. března se v Plzni uskutečnilo již 22. mistrovství České republiky žáků a žákyň v halové lukostřelbě. Oddíl Lukostřelba Prostějov vyslal do boje trojici Michael Roba, Terezie Moudrá, Josef Křesala. Ti pod vedením kapitánky Magdaleny Majarové dosáhli skvělých výsledků a nejvíce se dařilo prvnímu jmenovanému. V kvalifikaci mladších žáků obsadil Roba třetí místo, když svým nástřelem 514 bodů nestačil pouze na Filipa Trachtu z Votic a Jaroslava Slováka z domácího oddílu. A ještě lépe mu vyšla vyřazovací část.

V prvním kole play off měl volný los, poté zdolal dva členy Rapidu Praha Jakuba Müllera s Tomášem Dvořákem, v semifinále si ve vyrovnané partii poradil s Bartolomějem Žákem, zato finále proti dalšímu lukostřelci Ostravy-Mariánských Hor Dominiku Petru Orlovi bylo jasnou záležitostí. Michael Roba tak pro sebe i prostějovský oddíl získal titul mistra republiky.

Ve stejné věkové kategorii, ale mezi dívkami, se z jedenáctého místa kvalifikovala Terezie Moudrá, když v součtu nastřádala 435 bodů. Talentovaná dívka si poradila s Eliškou Vyhnalovou z Bystřice a prošla mezi osm nejlepších v republice, zde však narazila na pozdější celkovou vítězku Nikolu Lettlovou ze Znojma a musela se smířit s porážkou a konečným sedmým místem.

Mezi staršími žáky si dlouho zálusk na některý z cenných kovů dělal Josef Křesala. Do eliminace vstupoval z druhého místa, když více než 528 bodů získal pouze jeden z jednatřiceti jeho soupeřů. Dařilo se mu i v prvním eliminačním kole, kde vyřadil přerovského Samuela Gaťka, domácí Jaroslav Čada se ale ve vyrovnaném souboji ukázal nad síly prostějovského lukostřelce. Ten se tak ve výsledku podělil pouze o deváté až šestnácté místo.

Pod vedením zkušených trenérů, kteří věnují maximální péči výchově mladých lukostřelců, tak vyrůstají v Lukostřelbě Prostějov vynikající mladíci, kteří reprezentují oddíl i město Prostějov na domácích i mezinárodních závodech.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments