Dobré ráno, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 Lukostrelba 007O víkendu 8. a 9. března se v Plzni uskutečnilo již 22. mistrovství České republiky žáků a žákyň v halové lukostřelbě. Oddíl Lukostřelba Prostějov vyslal do boje trojici Michael Roba, Terezie Moudrá, Josef Křesala. Ti pod vedením kapitánky Magdaleny Majarové dosáhli skvělých výsledků a nejvíce se dařilo prvnímu jmenovanému. V kvalifikaci mladších žáků obsadil Roba třetí místo, když svým nástřelem 514 bodů nestačil pouze na Filipa Trachtu z Votic a Jaroslava Slováka z domácího oddílu. A ještě lépe mu vyšla vyřazovací část.

V prvním kole play off měl volný los, poté zdolal dva členy Rapidu Praha Jakuba Müllera s Tomášem Dvořákem, v semifinále si ve vyrovnané partii poradil s Bartolomějem Žákem, zato finále proti dalšímu lukostřelci Ostravy-Mariánských Hor Dominiku Petru Orlovi bylo jasnou záležitostí. Michael Roba tak pro sebe i prostějovský oddíl získal titul mistra republiky.

Ve stejné věkové kategorii, ale mezi dívkami, se z jedenáctého místa kvalifikovala Terezie Moudrá, když v součtu nastřádala 435 bodů. Talentovaná dívka si poradila s Eliškou Vyhnalovou z Bystřice a prošla mezi osm nejlepších v republice, zde však narazila na pozdější celkovou vítězku Nikolu Lettlovou ze Znojma a musela se smířit s porážkou a konečným sedmým místem.

Mezi staršími žáky si dlouho zálusk na některý z cenných kovů dělal Josef Křesala. Do eliminace vstupoval z druhého místa, když více než 528 bodů získal pouze jeden z jednatřiceti jeho soupeřů. Dařilo se mu i v prvním eliminačním kole, kde vyřadil přerovského Samuela Gaťka, domácí Jaroslav Čada se ale ve vyrovnaném souboji ukázal nad síly prostějovského lukostřelce. Ten se tak ve výsledku podělil pouze o deváté až šestnácté místo.

Pod vedením zkušených trenérů, kteří věnují maximální péči výchově mladých lukostřelců, tak vyrůstají v Lukostřelbě Prostějov vynikající mladíci, kteří reprezentují oddíl i město Prostějov na domácích i mezinárodních závodech.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments