Příjemnou noc, dnes je úterý 19.11.2019
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 Lukostrelba 007O víkendu 8. a 9. března se v Plzni uskutečnilo již 22. mistrovství České republiky žáků a žákyň v halové lukostřelbě. Oddíl Lukostřelba Prostějov vyslal do boje trojici Michael Roba, Terezie Moudrá, Josef Křesala. Ti pod vedením kapitánky Magdaleny Majarové dosáhli skvělých výsledků a nejvíce se dařilo prvnímu jmenovanému. V kvalifikaci mladších žáků obsadil Roba třetí místo, když svým nástřelem 514 bodů nestačil pouze na Filipa Trachtu z Votic a Jaroslava Slováka z domácího oddílu. A ještě lépe mu vyšla vyřazovací část.

V prvním kole play off měl volný los, poté zdolal dva členy Rapidu Praha Jakuba Müllera s Tomášem Dvořákem, v semifinále si ve vyrovnané partii poradil s Bartolomějem Žákem, zato finále proti dalšímu lukostřelci Ostravy-Mariánských Hor Dominiku Petru Orlovi bylo jasnou záležitostí. Michael Roba tak pro sebe i prostějovský oddíl získal titul mistra republiky.

Ve stejné věkové kategorii, ale mezi dívkami, se z jedenáctého místa kvalifikovala Terezie Moudrá, když v součtu nastřádala 435 bodů. Talentovaná dívka si poradila s Eliškou Vyhnalovou z Bystřice a prošla mezi osm nejlepších v republice, zde však narazila na pozdější celkovou vítězku Nikolu Lettlovou ze Znojma a musela se smířit s porážkou a konečným sedmým místem.

Mezi staršími žáky si dlouho zálusk na některý z cenných kovů dělal Josef Křesala. Do eliminace vstupoval z druhého místa, když více než 528 bodů získal pouze jeden z jednatřiceti jeho soupeřů. Dařilo se mu i v prvním eliminačním kole, kde vyřadil přerovského Samuela Gaťka, domácí Jaroslav Čada se ale ve vyrovnaném souboji ukázal nad síly prostějovského lukostřelce. Ten se tak ve výsledku podělil pouze o deváté až šestnácté místo.

Pod vedením zkušených trenérů, kteří věnují maximální péči výchově mladých lukostřelců, tak vyrůstají v Lukostřelbě Prostějov vynikající mladíci, kteří reprezentují oddíl i město Prostějov na domácích i mezinárodních závodech.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments