Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 Lukostrelba 007O víkendu 8. a 9. března se v Plzni uskutečnilo již 22. mistrovství České republiky žáků a žákyň v halové lukostřelbě. Oddíl Lukostřelba Prostějov vyslal do boje trojici Michael Roba, Terezie Moudrá, Josef Křesala. Ti pod vedením kapitánky Magdaleny Majarové dosáhli skvělých výsledků a nejvíce se dařilo prvnímu jmenovanému. V kvalifikaci mladších žáků obsadil Roba třetí místo, když svým nástřelem 514 bodů nestačil pouze na Filipa Trachtu z Votic a Jaroslava Slováka z domácího oddílu. A ještě lépe mu vyšla vyřazovací část.

V prvním kole play off měl volný los, poté zdolal dva členy Rapidu Praha Jakuba Müllera s Tomášem Dvořákem, v semifinále si ve vyrovnané partii poradil s Bartolomějem Žákem, zato finále proti dalšímu lukostřelci Ostravy-Mariánských Hor Dominiku Petru Orlovi bylo jasnou záležitostí. Michael Roba tak pro sebe i prostějovský oddíl získal titul mistra republiky.

Ve stejné věkové kategorii, ale mezi dívkami, se z jedenáctého místa kvalifikovala Terezie Moudrá, když v součtu nastřádala 435 bodů. Talentovaná dívka si poradila s Eliškou Vyhnalovou z Bystřice a prošla mezi osm nejlepších v republice, zde však narazila na pozdější celkovou vítězku Nikolu Lettlovou ze Znojma a musela se smířit s porážkou a konečným sedmým místem.

Mezi staršími žáky si dlouho zálusk na některý z cenných kovů dělal Josef Křesala. Do eliminace vstupoval z druhého místa, když více než 528 bodů získal pouze jeden z jednatřiceti jeho soupeřů. Dařilo se mu i v prvním eliminačním kole, kde vyřadil přerovského Samuela Gaťka, domácí Jaroslav Čada se ale ve vyrovnaném souboji ukázal nad síly prostějovského lukostřelce. Ten se tak ve výsledku podělil pouze o deváté až šestnácté místo.

Pod vedením zkušených trenérů, kteří věnují maximální péči výchově mladých lukostřelců, tak vyrůstají v Lukostřelbě Prostějov vynikající mladíci, kteří reprezentují oddíl i město Prostějov na domácích i mezinárodních závodech.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments