Dobrý večer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

18 nemcice_divadlo_001FOTOGALERIE: V sobotu v Němčicích nad Hanou skončila tradiční přehlídka ochotnických souborů z celé Moravy Hanácký divadelní máj. Celkem jedenáct představení během celého týdne navštívilo přesně 1 811 diváků. Vyprodáno měl však tentokrát pouze domácí soubor se svojí hrou Charleyova teta.

Divadelní spolek Na štaci v posledních letech zažívá pravou renesanci. Loni se ochotníci z Němčic nad Hanou po letech opět zúčastnili domácí přehlídky s inscenací Žena v trysku století. Letos už připravili představení rovnou dvě. Kromě Charleyovy tety to byla ještě hra Královna koloběžka první. Obě tato představení se u diváků setkala s velkým úspěchem. Zatímco pohádka na motivy Jana Wericha získala Cenu Klubu dětského diváka, komedie z pera anglického dramatika Jevana-Brandona Thomase brala prestižní Cenu diváků.
Poněkud jiného názoru než diváci však nakonec byla odborná porota, které se z celkem jedenácti představení nejvíce líbila hra Central Park West v podání Divadelního spolku Bezchibi z Brtnice. Právě tuto inscenaci porotci nominovali na národní přehlídku venkovských divadelních souborů Krakonošův podzim ve Vysokém nad Jizerou.
Mezi představeními pro děti je pak nejvíce zaujal „Čarodějův učeň“ v podání Divadelního souboru J. K. Tyla z Brodku u Přerova. Následovníci autora Strakonického dudáka se tak podívají na národní přehlídku Popelka Rakovník.
Jisté je, že ceny ani nominace nejsou pro většinu ochotníků hlavním motorem. Tím zůstává chuť pobavit nejen diváky, ale i sebe samé. „My jsme své případné vítězství pro jistotu řádně oslavili již včera, neboť tušíme, že dnes už bychom k tomu nemuseli mít důvod. Nyní se ale bojíme ohnout, protože by se nám mohla zlomit játra,” žertoval ještě před slavnostním vyhlášením výsledků principál souboru Zmatkaři Dobronín František Kunst.
Na úplný závěr starostka Němčic nad Hanou poděkovala všem, kteří se na přehlídce podíleli, stejně jako četným sponzorům a mecenášům, kteří festival podpořili a bez nichž by ho nebylo možné pořádat.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-