Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

18 nemcice_divadlo_001FOTOGALERIE: V sobotu v Němčicích nad Hanou skončila tradiční přehlídka ochotnických souborů z celé Moravy Hanácký divadelní máj. Celkem jedenáct představení během celého týdne navštívilo přesně 1 811 diváků. Vyprodáno měl však tentokrát pouze domácí soubor se svojí hrou Charleyova teta.

Divadelní spolek Na štaci v posledních letech zažívá pravou renesanci. Loni se ochotníci z Němčic nad Hanou po letech opět zúčastnili domácí přehlídky s inscenací Žena v trysku století. Letos už připravili představení rovnou dvě. Kromě Charleyovy tety to byla ještě hra Královna koloběžka první. Obě tato představení se u diváků setkala s velkým úspěchem. Zatímco pohádka na motivy Jana Wericha získala Cenu Klubu dětského diváka, komedie z pera anglického dramatika Jevana-Brandona Thomase brala prestižní Cenu diváků.
Poněkud jiného názoru než diváci však nakonec byla odborná porota, které se z celkem jedenácti představení nejvíce líbila hra Central Park West v podání Divadelního spolku Bezchibi z Brtnice. Právě tuto inscenaci porotci nominovali na národní přehlídku venkovských divadelních souborů Krakonošův podzim ve Vysokém nad Jizerou.
Mezi představeními pro děti je pak nejvíce zaujal „Čarodějův učeň“ v podání Divadelního souboru J. K. Tyla z Brodku u Přerova. Následovníci autora Strakonického dudáka se tak podívají na národní přehlídku Popelka Rakovník.
Jisté je, že ceny ani nominace nejsou pro většinu ochotníků hlavním motorem. Tím zůstává chuť pobavit nejen diváky, ale i sebe samé. „My jsme své případné vítězství pro jistotu řádně oslavili již včera, neboť tušíme, že dnes už bychom k tomu nemuseli mít důvod. Nyní se ale bojíme ohnout, protože by se nám mohla zlomit játra,” žertoval ještě před slavnostním vyhlášením výsledků principál souboru Zmatkaři Dobronín František Kunst.
Na úplný závěr starostka Němčic nad Hanou poděkovala všem, kteří se na přehlídce podíleli, stejně jako četným sponzorům a mecenášům, kteří festival podpořili a bez nichž by ho nebylo možné pořádat.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments