Dobré dopoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

18 nemcice_divadlo_001FOTOGALERIE: V sobotu v Němčicích nad Hanou skončila tradiční přehlídka ochotnických souborů z celé Moravy Hanácký divadelní máj. Celkem jedenáct představení během celého týdne navštívilo přesně 1 811 diváků. Vyprodáno měl však tentokrát pouze domácí soubor se svojí hrou Charleyova teta.

Divadelní spolek Na štaci v posledních letech zažívá pravou renesanci. Loni se ochotníci z Němčic nad Hanou po letech opět zúčastnili domácí přehlídky s inscenací Žena v trysku století. Letos už připravili představení rovnou dvě. Kromě Charleyovy tety to byla ještě hra Královna koloběžka první. Obě tato představení se u diváků setkala s velkým úspěchem. Zatímco pohádka na motivy Jana Wericha získala Cenu Klubu dětského diváka, komedie z pera anglického dramatika Jevana-Brandona Thomase brala prestižní Cenu diváků.
Poněkud jiného názoru než diváci však nakonec byla odborná porota, které se z celkem jedenácti představení nejvíce líbila hra Central Park West v podání Divadelního spolku Bezchibi z Brtnice. Právě tuto inscenaci porotci nominovali na národní přehlídku venkovských divadelních souborů Krakonošův podzim ve Vysokém nad Jizerou.
Mezi představeními pro děti je pak nejvíce zaujal „Čarodějův učeň“ v podání Divadelního souboru J. K. Tyla z Brodku u Přerova. Následovníci autora Strakonického dudáka se tak podívají na národní přehlídku Popelka Rakovník.
Jisté je, že ceny ani nominace nejsou pro většinu ochotníků hlavním motorem. Tím zůstává chuť pobavit nejen diváky, ale i sebe samé. „My jsme své případné vítězství pro jistotu řádně oslavili již včera, neboť tušíme, že dnes už bychom k tomu nemuseli mít důvod. Nyní se ale bojíme ohnout, protože by se nám mohla zlomit játra,” žertoval ještě před slavnostním vyhlášením výsledků principál souboru Zmatkaři Dobronín František Kunst.
Na úplný závěr starostka Němčic nad Hanou poděkovala všem, kteří se na přehlídce podíleli, stejně jako četným sponzorům a mecenášům, kteří festival podpořili a bez nichž by ho nebylo možné pořádat.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments