Dobré odpoledne, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

18 nemcice_divadlo_001FOTOGALERIE: V sobotu v Němčicích nad Hanou skončila tradiční přehlídka ochotnických souborů z celé Moravy Hanácký divadelní máj. Celkem jedenáct představení během celého týdne navštívilo přesně 1 811 diváků. Vyprodáno měl však tentokrát pouze domácí soubor se svojí hrou Charleyova teta.

Divadelní spolek Na štaci v posledních letech zažívá pravou renesanci. Loni se ochotníci z Němčic nad Hanou po letech opět zúčastnili domácí přehlídky s inscenací Žena v trysku století. Letos už připravili představení rovnou dvě. Kromě Charleyovy tety to byla ještě hra Královna koloběžka první. Obě tato představení se u diváků setkala s velkým úspěchem. Zatímco pohádka na motivy Jana Wericha získala Cenu Klubu dětského diváka, komedie z pera anglického dramatika Jevana-Brandona Thomase brala prestižní Cenu diváků.
Poněkud jiného názoru než diváci však nakonec byla odborná porota, které se z celkem jedenácti představení nejvíce líbila hra Central Park West v podání Divadelního spolku Bezchibi z Brtnice. Právě tuto inscenaci porotci nominovali na národní přehlídku venkovských divadelních souborů Krakonošův podzim ve Vysokém nad Jizerou.
Mezi představeními pro děti je pak nejvíce zaujal „Čarodějův učeň“ v podání Divadelního souboru J. K. Tyla z Brodku u Přerova. Následovníci autora Strakonického dudáka se tak podívají na národní přehlídku Popelka Rakovník.
Jisté je, že ceny ani nominace nejsou pro většinu ochotníků hlavním motorem. Tím zůstává chuť pobavit nejen diváky, ale i sebe samé. „My jsme své případné vítězství pro jistotu řádně oslavili již včera, neboť tušíme, že dnes už bychom k tomu nemuseli mít důvod. Nyní se ale bojíme ohnout, protože by se nám mohla zlomit játra,” žertoval ještě před slavnostním vyhlášením výsledků principál souboru Zmatkaři Dobronín František Kunst.
Na úplný závěr starostka Němčic nad Hanou poděkovala všem, kteří se na přehlídce podíleli, stejně jako četným sponzorům a mecenášům, kteří festival podpořili a bez nichž by ho nebylo možné pořádat.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments