Dobrý podvečer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

18 nemcice_divadlo_001FOTOGALERIE: V sobotu v Němčicích nad Hanou skončila tradiční přehlídka ochotnických souborů z celé Moravy Hanácký divadelní máj. Celkem jedenáct představení během celého týdne navštívilo přesně 1 811 diváků. Vyprodáno měl však tentokrát pouze domácí soubor se svojí hrou Charleyova teta.

Divadelní spolek Na štaci v posledních letech zažívá pravou renesanci. Loni se ochotníci z Němčic nad Hanou po letech opět zúčastnili domácí přehlídky s inscenací Žena v trysku století. Letos už připravili představení rovnou dvě. Kromě Charleyovy tety to byla ještě hra Královna koloběžka první. Obě tato představení se u diváků setkala s velkým úspěchem. Zatímco pohádka na motivy Jana Wericha získala Cenu Klubu dětského diváka, komedie z pera anglického dramatika Jevana-Brandona Thomase brala prestižní Cenu diváků.
Poněkud jiného názoru než diváci však nakonec byla odborná porota, které se z celkem jedenácti představení nejvíce líbila hra Central Park West v podání Divadelního spolku Bezchibi z Brtnice. Právě tuto inscenaci porotci nominovali na národní přehlídku venkovských divadelních souborů Krakonošův podzim ve Vysokém nad Jizerou.
Mezi představeními pro děti je pak nejvíce zaujal „Čarodějův učeň“ v podání Divadelního souboru J. K. Tyla z Brodku u Přerova. Následovníci autora Strakonického dudáka se tak podívají na národní přehlídku Popelka Rakovník.
Jisté je, že ceny ani nominace nejsou pro většinu ochotníků hlavním motorem. Tím zůstává chuť pobavit nejen diváky, ale i sebe samé. „My jsme své případné vítězství pro jistotu řádně oslavili již včera, neboť tušíme, že dnes už bychom k tomu nemuseli mít důvod. Nyní se ale bojíme ohnout, protože by se nám mohla zlomit játra,” žertoval ještě před slavnostním vyhlášením výsledků principál souboru Zmatkaři Dobronín František Kunst.
Na úplný závěr starostka Němčic nad Hanou poděkovala všem, kteří se na přehlídce podíleli, stejně jako četným sponzorům a mecenášům, kteří festival podpořili a bez nichž by ho nebylo možné pořádat.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments