Dobré dopoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 keltskaKeltové, Germáni, Vikingové a Slovani odložte válečnou zbroj a chopte se kalichů s medovinou. Je čas slavit, protože Mezinárodní hudební festival KELTSKÁ NOC 2014 se blíží! Letošní ročník napíše za finanční podpory Olomouckého kraje již svůj třináctý díl. Stane se tak v opět v kempu „Žralok“ pod plumlovským zámkem.

A PROSTĚJOVSKÝ Večerník, jakožto exkluzivní mediální partner, u toho v pátek 25. a v sobotu 26. července samozřejmě nebude chybět. Už potřinácté se tudíž Keltové a Keltky z celé země sjedou do kempu „Žralok“ v Plumlově, aby si vyslechli nejnovější zprávy ctihodných druidů, prohlédli si silné válečníky a společně si zatančili za zvuků bubnů a irských fléten. Průvodcem celou akcí nám znovu bude ředitel festivalu, starý viking Tom Somr, který slibuje tradičně bohatý program. I letos se tak rozhodně máme na co těšit.
Užívat si po keltsku začneme v pátek 25. července v 16.00 hodin díky vystoupení českých kapel Gwalarn, Tomáš Kočko a orchestr i Matching Ties s mezinárodním složením. Těšit se můžete také na irské tance v podání skupiny Démáirt, ohňovou show a přehlídku zbraní v akci díky členům skupiny Akáda.
Vrcholem prvního dne budou Percival Schuttenbach z Polska.
Sobotní program zahájí tradiční mezinárodní Jam Session – společné vystoupení muzikantů z různých zemí. Pak už bude pódium patřit kapelám Irish Rose, The Rebel Pipers, Percival, Sliotar a mnoha dalším. Samozřejmostí bude i letos výuka irských tanců, takže žádný strach, že byste nevěděli, jak okouzlit vyvoleného válečníka či sličnou Keltku...
V areálu kempu Žralok bude k vidění nefalšovaná keltská kovárna a ukázky dobových řemesel i bojových umění. Svou pomoc nabídne zájemcům i keltský druid Lunwer či čarodějka Erika Bábková se svým seminářem. Třešničkou na bohatě nazdobeném keltském dortu bude půlnoční ohňová show.
Vstupenky na letošní ročník mezinárodního hudebního festivalu jsou již v předprodeji a to jak jednodenní, tak zvýhodněné dvoudenní. Přijďte spolu s ostatními Kelty, Vikingy a Germány oslavit nadcházející svátek Lughnasadh podobně jako před staletími – zpěvem, tancem a dobrým jídlem.
A jak jsme již předznamenali, i letos je Večerník mediálním partnerem akce, takže se na našich stránkách můžete těšit na podrobné zprávy z keltského ležení i exkluzivní rozhovory a soutěž o vstupenky.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments