Dobré ráno, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 keltskaKeltové, Germáni, Vikingové a Slovani odložte válečnou zbroj a chopte se kalichů s medovinou. Je čas slavit, protože Mezinárodní hudební festival KELTSKÁ NOC 2014 se blíží! Letošní ročník napíše za finanční podpory Olomouckého kraje již svůj třináctý díl. Stane se tak v opět v kempu „Žralok“ pod plumlovským zámkem.

A PROSTĚJOVSKÝ Večerník, jakožto exkluzivní mediální partner, u toho v pátek 25. a v sobotu 26. července samozřejmě nebude chybět. Už potřinácté se tudíž Keltové a Keltky z celé země sjedou do kempu „Žralok“ v Plumlově, aby si vyslechli nejnovější zprávy ctihodných druidů, prohlédli si silné válečníky a společně si zatančili za zvuků bubnů a irských fléten. Průvodcem celou akcí nám znovu bude ředitel festivalu, starý viking Tom Somr, který slibuje tradičně bohatý program. I letos se tak rozhodně máme na co těšit.
Užívat si po keltsku začneme v pátek 25. července v 16.00 hodin díky vystoupení českých kapel Gwalarn, Tomáš Kočko a orchestr i Matching Ties s mezinárodním složením. Těšit se můžete také na irské tance v podání skupiny Démáirt, ohňovou show a přehlídku zbraní v akci díky členům skupiny Akáda.
Vrcholem prvního dne budou Percival Schuttenbach z Polska.
Sobotní program zahájí tradiční mezinárodní Jam Session – společné vystoupení muzikantů z různých zemí. Pak už bude pódium patřit kapelám Irish Rose, The Rebel Pipers, Percival, Sliotar a mnoha dalším. Samozřejmostí bude i letos výuka irských tanců, takže žádný strach, že byste nevěděli, jak okouzlit vyvoleného válečníka či sličnou Keltku...
V areálu kempu Žralok bude k vidění nefalšovaná keltská kovárna a ukázky dobových řemesel i bojových umění. Svou pomoc nabídne zájemcům i keltský druid Lunwer či čarodějka Erika Bábková se svým seminářem. Třešničkou na bohatě nazdobeném keltském dortu bude půlnoční ohňová show.
Vstupenky na letošní ročník mezinárodního hudebního festivalu jsou již v předprodeji a to jak jednodenní, tak zvýhodněné dvoudenní. Přijďte spolu s ostatními Kelty, Vikingy a Germány oslavit nadcházející svátek Lughnasadh podobně jako před staletími – zpěvem, tancem a dobrým jídlem.
A jak jsme již předznamenali, i letos je Večerník mediálním partnerem akce, takže se na našich stránkách můžete těšit na podrobné zprávy z keltského ležení i exkluzivní rozhovory a soutěž o vstupenky.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: sobota 17. srpen 2019 22:00

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments