Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 keltskaKeltové, Germáni, Vikingové a Slovani odložte válečnou zbroj a chopte se kalichů s medovinou. Je čas slavit, protože Mezinárodní hudební festival KELTSKÁ NOC 2014 se blíží! Letošní ročník napíše za finanční podpory Olomouckého kraje již svůj třináctý díl. Stane se tak v opět v kempu „Žralok“ pod plumlovským zámkem.

A PROSTĚJOVSKÝ Večerník, jakožto exkluzivní mediální partner, u toho v pátek 25. a v sobotu 26. července samozřejmě nebude chybět. Už potřinácté se tudíž Keltové a Keltky z celé země sjedou do kempu „Žralok“ v Plumlově, aby si vyslechli nejnovější zprávy ctihodných druidů, prohlédli si silné válečníky a společně si zatančili za zvuků bubnů a irských fléten. Průvodcem celou akcí nám znovu bude ředitel festivalu, starý viking Tom Somr, který slibuje tradičně bohatý program. I letos se tak rozhodně máme na co těšit.
Užívat si po keltsku začneme v pátek 25. července v 16.00 hodin díky vystoupení českých kapel Gwalarn, Tomáš Kočko a orchestr i Matching Ties s mezinárodním složením. Těšit se můžete také na irské tance v podání skupiny Démáirt, ohňovou show a přehlídku zbraní v akci díky členům skupiny Akáda.
Vrcholem prvního dne budou Percival Schuttenbach z Polska.
Sobotní program zahájí tradiční mezinárodní Jam Session – společné vystoupení muzikantů z různých zemí. Pak už bude pódium patřit kapelám Irish Rose, The Rebel Pipers, Percival, Sliotar a mnoha dalším. Samozřejmostí bude i letos výuka irských tanců, takže žádný strach, že byste nevěděli, jak okouzlit vyvoleného válečníka či sličnou Keltku...
V areálu kempu Žralok bude k vidění nefalšovaná keltská kovárna a ukázky dobových řemesel i bojových umění. Svou pomoc nabídne zájemcům i keltský druid Lunwer či čarodějka Erika Bábková se svým seminářem. Třešničkou na bohatě nazdobeném keltském dortu bude půlnoční ohňová show.
Vstupenky na letošní ročník mezinárodního hudebního festivalu jsou již v předprodeji a to jak jednodenní, tak zvýhodněné dvoudenní. Přijďte spolu s ostatními Kelty, Vikingy a Germány oslavit nadcházející svátek Lughnasadh podobně jako před staletími – zpěvem, tancem a dobrým jídlem.
A jak jsme již předznamenali, i letos je Večerník mediálním partnerem akce, takže se na našich stránkách můžete těšit na podrobné zprávy z keltského ležení i exkluzivní rozhovory a soutěž o vstupenky.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments