Příjemnou noc, dnes je pátek 7.8.2020
svátek slaví Lada,
zítra Soběslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 keltskaKeltové, Germáni, Vikingové a Slovani odložte válečnou zbroj a chopte se kalichů s medovinou. Je čas slavit, protože Mezinárodní hudební festival KELTSKÁ NOC 2014 se blíží! Letošní ročník napíše za finanční podpory Olomouckého kraje již svůj třináctý díl. Stane se tak v opět v kempu „Žralok“ pod plumlovským zámkem.

A PROSTĚJOVSKÝ Večerník, jakožto exkluzivní mediální partner, u toho v pátek 25. a v sobotu 26. července samozřejmě nebude chybět. Už potřinácté se tudíž Keltové a Keltky z celé země sjedou do kempu „Žralok“ v Plumlově, aby si vyslechli nejnovější zprávy ctihodných druidů, prohlédli si silné válečníky a společně si zatančili za zvuků bubnů a irských fléten. Průvodcem celou akcí nám znovu bude ředitel festivalu, starý viking Tom Somr, který slibuje tradičně bohatý program. I letos se tak rozhodně máme na co těšit.
Užívat si po keltsku začneme v pátek 25. července v 16.00 hodin díky vystoupení českých kapel Gwalarn, Tomáš Kočko a orchestr i Matching Ties s mezinárodním složením. Těšit se můžete také na irské tance v podání skupiny Démáirt, ohňovou show a přehlídku zbraní v akci díky členům skupiny Akáda.
Vrcholem prvního dne budou Percival Schuttenbach z Polska.
Sobotní program zahájí tradiční mezinárodní Jam Session – společné vystoupení muzikantů z různých zemí. Pak už bude pódium patřit kapelám Irish Rose, The Rebel Pipers, Percival, Sliotar a mnoha dalším. Samozřejmostí bude i letos výuka irských tanců, takže žádný strach, že byste nevěděli, jak okouzlit vyvoleného válečníka či sličnou Keltku...
V areálu kempu Žralok bude k vidění nefalšovaná keltská kovárna a ukázky dobových řemesel i bojových umění. Svou pomoc nabídne zájemcům i keltský druid Lunwer či čarodějka Erika Bábková se svým seminářem. Třešničkou na bohatě nazdobeném keltském dortu bude půlnoční ohňová show.
Vstupenky na letošní ročník mezinárodního hudebního festivalu jsou již v předprodeji a to jak jednodenní, tak zvýhodněné dvoudenní. Přijďte spolu s ostatními Kelty, Vikingy a Germány oslavit nadcházející svátek Lughnasadh podobně jako před staletími – zpěvem, tancem a dobrým jídlem.
A jak jsme již předznamenali, i letos je Večerník mediálním partnerem akce, takže se na našich stránkách můžete těšit na podrobné zprávy z keltského ležení i exkluzivní rozhovory a soutěž o vstupenky.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-