Dobré dopoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 konice2Páteční večer patřil konický zámecký park svátku bigbítových fanoušků. Tradičně se zde konala akce pod názvem „Legendy se vrací“. Na velkém pódiu se všem návštěvníkům připomněly hudební skupiny, které na Konicku zažily svou největší slávu před řádově desítkami let. Dnes už většina z nich nehraje. Schází se tak pouze jednou ročně při této zvláštní příležitosti. Skalním fanouškům nebránil déšť ani zima v tom, aby se výborně bavili a zavzpomínali na staré časy.

Přestože si počasí s osudem akce trošku pohrálo, na návrat konických legend se přišla podívat zhruba pětistovka návštěvníků, kteří určitě měli co poslouchat. Letošní ročník byl nabitý. Zahrály zde tentokrát vskutku „historické“ sestavy.

Po úvodním koncertě prostějovské skupiny Querkus na pódium nastoupil Merkur ve složení z let 1970 až1975, následně zahráli ještě v sestavě z let 1985 až1991. V průběhu svého vystoupení zavzpomínali také na všechny zemřelé kolegy, zejména na skvělého zvukaře, muzikanta a kamaráda Lojzu Grepla, který loni náhle odešel. Lojzovi také věnovala píseň kapela Junior.

25 konice1Skupina Arest v sestavě z roku 1998 vynikajícím způsobem vystřihla několik songů, které charakterizoval zejména hlas zpěvačky Gábiny, jež je také jediným spojovacím článkem mezi sestavou minulou a současnou. Nostalgickou vzpomínkovou náladu ještě podtrhl moment, kdy ze zamračeného nebe na chvilku vykouklo sluníčko, a na oblohu nad zámeckým parkem se promítla zářivá duha.

Velmi sugestivní bylo i vystoupení heavymetalového hosta festivalu, kapely Titanic. Konickým fanouškům nabídli sice možná trošku „tvrdší“ muziku, ale ve skvělém profesionálním kabátě. Zato následná smršť hitů v podání skupiny Junior už zmrzlé a mírně zmoklé publikum nenechala v klidu.

Parket se také pořádně rozvlnil, když nastoupila konická legenda Marasd. To už se někteří fanoušci rozjeli takovým stylem, že předvedli exhibici přímo na podiu včetně spontánního pánského striptýzu. Skupina Demence zakončila bigbítový večer ve velkém stylu.

25 konice3„Jsem nadšená, nečekala jsem tolik výborné muziky. Jsem poněkud mladší ročník, vytáhla mě sem teta a rozhodně nelituji. Přestože jsem kapely neznala, dobře jsme se bavila, nejvíc se mi líbil Titanic,“ zhodnotila akci dvacetiletá Lenka. 

Za zmínku jistě stojí i výborné zvukové zázemí, které dodalo celé akci punc profesionality a pozvedlo ji nad regionální úroveň.

Nezbývá tedy, než se těšit, co „Legendy“ nabídnou příští rok...

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments