Dobré odpoledne, dnes je pondělí 3.8.2020
svátek slaví Miluše,
zítra Dominik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 konice2Páteční večer patřil konický zámecký park svátku bigbítových fanoušků. Tradičně se zde konala akce pod názvem „Legendy se vrací“. Na velkém pódiu se všem návštěvníkům připomněly hudební skupiny, které na Konicku zažily svou největší slávu před řádově desítkami let. Dnes už většina z nich nehraje. Schází se tak pouze jednou ročně při této zvláštní příležitosti. Skalním fanouškům nebránil déšť ani zima v tom, aby se výborně bavili a zavzpomínali na staré časy.

Přestože si počasí s osudem akce trošku pohrálo, na návrat konických legend se přišla podívat zhruba pětistovka návštěvníků, kteří určitě měli co poslouchat. Letošní ročník byl nabitý. Zahrály zde tentokrát vskutku „historické“ sestavy.

Po úvodním koncertě prostějovské skupiny Querkus na pódium nastoupil Merkur ve složení z let 1970 až1975, následně zahráli ještě v sestavě z let 1985 až1991. V průběhu svého vystoupení zavzpomínali také na všechny zemřelé kolegy, zejména na skvělého zvukaře, muzikanta a kamaráda Lojzu Grepla, který loni náhle odešel. Lojzovi také věnovala píseň kapela Junior.

25 konice1Skupina Arest v sestavě z roku 1998 vynikajícím způsobem vystřihla několik songů, které charakterizoval zejména hlas zpěvačky Gábiny, jež je také jediným spojovacím článkem mezi sestavou minulou a současnou. Nostalgickou vzpomínkovou náladu ještě podtrhl moment, kdy ze zamračeného nebe na chvilku vykouklo sluníčko, a na oblohu nad zámeckým parkem se promítla zářivá duha.

Velmi sugestivní bylo i vystoupení heavymetalového hosta festivalu, kapely Titanic. Konickým fanouškům nabídli sice možná trošku „tvrdší“ muziku, ale ve skvělém profesionálním kabátě. Zato následná smršť hitů v podání skupiny Junior už zmrzlé a mírně zmoklé publikum nenechala v klidu.

Parket se také pořádně rozvlnil, když nastoupila konická legenda Marasd. To už se někteří fanoušci rozjeli takovým stylem, že předvedli exhibici přímo na podiu včetně spontánního pánského striptýzu. Skupina Demence zakončila bigbítový večer ve velkém stylu.

25 konice3„Jsem nadšená, nečekala jsem tolik výborné muziky. Jsem poněkud mladší ročník, vytáhla mě sem teta a rozhodně nelituji. Přestože jsem kapely neznala, dobře jsme se bavila, nejvíc se mi líbil Titanic,“ zhodnotila akci dvacetiletá Lenka. 

Za zmínku jistě stojí i výborné zvukové zázemí, které dodalo celé akci punc profesionality a pozvedlo ji nad regionální úroveň.

Nezbývá tedy, než se těšit, co „Legendy“ nabídnou příští rok...

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-