Dobré dopoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 konice2Páteční večer patřil konický zámecký park svátku bigbítových fanoušků. Tradičně se zde konala akce pod názvem „Legendy se vrací“. Na velkém pódiu se všem návštěvníkům připomněly hudební skupiny, které na Konicku zažily svou největší slávu před řádově desítkami let. Dnes už většina z nich nehraje. Schází se tak pouze jednou ročně při této zvláštní příležitosti. Skalním fanouškům nebránil déšť ani zima v tom, aby se výborně bavili a zavzpomínali na staré časy.

Přestože si počasí s osudem akce trošku pohrálo, na návrat konických legend se přišla podívat zhruba pětistovka návštěvníků, kteří určitě měli co poslouchat. Letošní ročník byl nabitý. Zahrály zde tentokrát vskutku „historické“ sestavy.

Po úvodním koncertě prostějovské skupiny Querkus na pódium nastoupil Merkur ve složení z let 1970 až1975, následně zahráli ještě v sestavě z let 1985 až1991. V průběhu svého vystoupení zavzpomínali také na všechny zemřelé kolegy, zejména na skvělého zvukaře, muzikanta a kamaráda Lojzu Grepla, který loni náhle odešel. Lojzovi také věnovala píseň kapela Junior.

25 konice1Skupina Arest v sestavě z roku 1998 vynikajícím způsobem vystřihla několik songů, které charakterizoval zejména hlas zpěvačky Gábiny, jež je také jediným spojovacím článkem mezi sestavou minulou a současnou. Nostalgickou vzpomínkovou náladu ještě podtrhl moment, kdy ze zamračeného nebe na chvilku vykouklo sluníčko, a na oblohu nad zámeckým parkem se promítla zářivá duha.

Velmi sugestivní bylo i vystoupení heavymetalového hosta festivalu, kapely Titanic. Konickým fanouškům nabídli sice možná trošku „tvrdší“ muziku, ale ve skvělém profesionálním kabátě. Zato následná smršť hitů v podání skupiny Junior už zmrzlé a mírně zmoklé publikum nenechala v klidu.

Parket se také pořádně rozvlnil, když nastoupila konická legenda Marasd. To už se někteří fanoušci rozjeli takovým stylem, že předvedli exhibici přímo na podiu včetně spontánního pánského striptýzu. Skupina Demence zakončila bigbítový večer ve velkém stylu.

25 konice3„Jsem nadšená, nečekala jsem tolik výborné muziky. Jsem poněkud mladší ročník, vytáhla mě sem teta a rozhodně nelituji. Přestože jsem kapely neznala, dobře jsme se bavila, nejvíc se mi líbil Titanic,“ zhodnotila akci dvacetiletá Lenka. 

Za zmínku jistě stojí i výborné zvukové zázemí, které dodalo celé akci punc profesionality a pozvedlo ji nad regionální úroveň.

Nezbývá tedy, než se těšit, co „Legendy“ nabídnou příští rok...

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments