Dobré ráno, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 konice2Páteční večer patřil konický zámecký park svátku bigbítových fanoušků. Tradičně se zde konala akce pod názvem „Legendy se vrací“. Na velkém pódiu se všem návštěvníkům připomněly hudební skupiny, které na Konicku zažily svou největší slávu před řádově desítkami let. Dnes už většina z nich nehraje. Schází se tak pouze jednou ročně při této zvláštní příležitosti. Skalním fanouškům nebránil déšť ani zima v tom, aby se výborně bavili a zavzpomínali na staré časy.

Přestože si počasí s osudem akce trošku pohrálo, na návrat konických legend se přišla podívat zhruba pětistovka návštěvníků, kteří určitě měli co poslouchat. Letošní ročník byl nabitý. Zahrály zde tentokrát vskutku „historické“ sestavy.

Po úvodním koncertě prostějovské skupiny Querkus na pódium nastoupil Merkur ve složení z let 1970 až1975, následně zahráli ještě v sestavě z let 1985 až1991. V průběhu svého vystoupení zavzpomínali také na všechny zemřelé kolegy, zejména na skvělého zvukaře, muzikanta a kamaráda Lojzu Grepla, který loni náhle odešel. Lojzovi také věnovala píseň kapela Junior.

25 konice1Skupina Arest v sestavě z roku 1998 vynikajícím způsobem vystřihla několik songů, které charakterizoval zejména hlas zpěvačky Gábiny, jež je také jediným spojovacím článkem mezi sestavou minulou a současnou. Nostalgickou vzpomínkovou náladu ještě podtrhl moment, kdy ze zamračeného nebe na chvilku vykouklo sluníčko, a na oblohu nad zámeckým parkem se promítla zářivá duha.

Velmi sugestivní bylo i vystoupení heavymetalového hosta festivalu, kapely Titanic. Konickým fanouškům nabídli sice možná trošku „tvrdší“ muziku, ale ve skvělém profesionálním kabátě. Zato následná smršť hitů v podání skupiny Junior už zmrzlé a mírně zmoklé publikum nenechala v klidu.

Parket se také pořádně rozvlnil, když nastoupila konická legenda Marasd. To už se někteří fanoušci rozjeli takovým stylem, že předvedli exhibici přímo na podiu včetně spontánního pánského striptýzu. Skupina Demence zakončila bigbítový večer ve velkém stylu.

25 konice3„Jsem nadšená, nečekala jsem tolik výborné muziky. Jsem poněkud mladší ročník, vytáhla mě sem teta a rozhodně nelituji. Přestože jsem kapely neznala, dobře jsme se bavila, nejvíc se mi líbil Titanic,“ zhodnotila akci dvacetiletá Lenka. 

Za zmínku jistě stojí i výborné zvukové zázemí, které dodalo celé akci punc profesionality a pozvedlo ji nad regionální úroveň.

Nezbývá tedy, než se těšit, co „Legendy“ nabídnou příští rok...

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: sobota 17. srpen 2019 22:00

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments