Dobré ráno, dnes je středa 23.10.2019
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 konice2Páteční večer patřil konický zámecký park svátku bigbítových fanoušků. Tradičně se zde konala akce pod názvem „Legendy se vrací“. Na velkém pódiu se všem návštěvníkům připomněly hudební skupiny, které na Konicku zažily svou největší slávu před řádově desítkami let. Dnes už většina z nich nehraje. Schází se tak pouze jednou ročně při této zvláštní příležitosti. Skalním fanouškům nebránil déšť ani zima v tom, aby se výborně bavili a zavzpomínali na staré časy.

Přestože si počasí s osudem akce trošku pohrálo, na návrat konických legend se přišla podívat zhruba pětistovka návštěvníků, kteří určitě měli co poslouchat. Letošní ročník byl nabitý. Zahrály zde tentokrát vskutku „historické“ sestavy.

Po úvodním koncertě prostějovské skupiny Querkus na pódium nastoupil Merkur ve složení z let 1970 až1975, následně zahráli ještě v sestavě z let 1985 až1991. V průběhu svého vystoupení zavzpomínali také na všechny zemřelé kolegy, zejména na skvělého zvukaře, muzikanta a kamaráda Lojzu Grepla, který loni náhle odešel. Lojzovi také věnovala píseň kapela Junior.

25 konice1Skupina Arest v sestavě z roku 1998 vynikajícím způsobem vystřihla několik songů, které charakterizoval zejména hlas zpěvačky Gábiny, jež je také jediným spojovacím článkem mezi sestavou minulou a současnou. Nostalgickou vzpomínkovou náladu ještě podtrhl moment, kdy ze zamračeného nebe na chvilku vykouklo sluníčko, a na oblohu nad zámeckým parkem se promítla zářivá duha.

Velmi sugestivní bylo i vystoupení heavymetalového hosta festivalu, kapely Titanic. Konickým fanouškům nabídli sice možná trošku „tvrdší“ muziku, ale ve skvělém profesionálním kabátě. Zato následná smršť hitů v podání skupiny Junior už zmrzlé a mírně zmoklé publikum nenechala v klidu.

Parket se také pořádně rozvlnil, když nastoupila konická legenda Marasd. To už se někteří fanoušci rozjeli takovým stylem, že předvedli exhibici přímo na podiu včetně spontánního pánského striptýzu. Skupina Demence zakončila bigbítový večer ve velkém stylu.

25 konice3„Jsem nadšená, nečekala jsem tolik výborné muziky. Jsem poněkud mladší ročník, vytáhla mě sem teta a rozhodně nelituji. Přestože jsem kapely neznala, dobře jsme se bavila, nejvíc se mi líbil Titanic,“ zhodnotila akci dvacetiletá Lenka. 

Za zmínku jistě stojí i výborné zvukové zázemí, které dodalo celé akci punc profesionality a pozvedlo ji nad regionální úroveň.

Nezbývá tedy, než se těšit, co „Legendy“ nabídnou příští rok...

Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments