Dobré dopoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 kristian_kodetI v letošním roce díky úsilí Galerie Knížecí dvůr v Hluboké nad Vltavou a sponzorů zpestří interiér plumlovského zámku umělecká díla významného současného českého výtvarníka. Po loňské výstavě fotografů Jana Saudka a Sáry Saudkové zavítá v letošním roce na Zámek Plumlov se svými obrazy akademický malíř Kristian Kodet.

Milovníci umění, zbystřete. Na plumlovském zámku budou opět k vidění umělecká díla jednoho z velikánů současné české výtvarné scény. Po Adolfu Bornovi, Renatě Klogner-Štolbové, Janu Saudkovi a Sáře Saudkové osobně představí svá díla v prostorách Zámku Plumlov akademický malíř Kristian Kodet. Výtvarné práce nejmladšího pokračovatele významné rodiny Kodetových (bratr - herec Jiří Kodet, otec - významný sochař Jan Kodet a dědeček - Emanuel Kodet) si budete moci prohlédnout už od soboty 5. července, kdy bude v 17:00 hodin slavnostně zahájen již třetí ročník výstavy současného výtvarného umění. Výstavu uvedou Ing. Pavel Frelich a Bohumír Frelich za Galerii Knížecí dvůr a galeristka Marie Hanušová.
V kulturním programu vernisáže vystoupí legendární český klarinetista, saxofonista, hudební skladatel a dirigent Felix Slováček. Výstava Kristian Kodet - obrazy se koná pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila. Výstava je prodejní takže si vybraná díla budete moci zakoupit. V den vernisáže, případně den po vernisáži, si je budete moci převzít přímo z rukou autora..
A jako i v předchozích letech se hlavním mediálním partnerem výstavy stal PROSTĚJOVSKÝ Večerník, který vám samozřejmě bude po celou dobu výstavy přinášet podrobné zprávy z celé akce a exkluzivní rozhovory s umělci. Zhlédnout obrazy Jiřího Kodeta budete moci v prostorách Galerie plumlovského zámku od 5. července do 31. srpna a jste samozřejmě všichni srdečně zváni.
27 kristian_kodet_letak

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments