Dobré ráno, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 kristian_kodetI v letošním roce díky úsilí Galerie Knížecí dvůr v Hluboké nad Vltavou a sponzorů zpestří interiér plumlovského zámku umělecká díla významného současného českého výtvarníka. Po loňské výstavě fotografů Jana Saudka a Sáry Saudkové zavítá v letošním roce na Zámek Plumlov se svými obrazy akademický malíř Kristian Kodet.

Milovníci umění, zbystřete. Na plumlovském zámku budou opět k vidění umělecká díla jednoho z velikánů současné české výtvarné scény. Po Adolfu Bornovi, Renatě Klogner-Štolbové, Janu Saudkovi a Sáře Saudkové osobně představí svá díla v prostorách Zámku Plumlov akademický malíř Kristian Kodet. Výtvarné práce nejmladšího pokračovatele významné rodiny Kodetových (bratr - herec Jiří Kodet, otec - významný sochař Jan Kodet a dědeček - Emanuel Kodet) si budete moci prohlédnout už od soboty 5. července, kdy bude v 17:00 hodin slavnostně zahájen již třetí ročník výstavy současného výtvarného umění. Výstavu uvedou Ing. Pavel Frelich a Bohumír Frelich za Galerii Knížecí dvůr a galeristka Marie Hanušová.
V kulturním programu vernisáže vystoupí legendární český klarinetista, saxofonista, hudební skladatel a dirigent Felix Slováček. Výstava Kristian Kodet - obrazy se koná pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila. Výstava je prodejní takže si vybraná díla budete moci zakoupit. V den vernisáže, případně den po vernisáži, si je budete moci převzít přímo z rukou autora..
A jako i v předchozích letech se hlavním mediálním partnerem výstavy stal PROSTĚJOVSKÝ Večerník, který vám samozřejmě bude po celou dobu výstavy přinášet podrobné zprávy z celé akce a exkluzivní rozhovory s umělci. Zhlédnout obrazy Jiřího Kodeta budete moci v prostorách Galerie plumlovského zámku od 5. července do 31. srpna a jste samozřejmě všichni srdečně zváni.
27 kristian_kodet_letak

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: sobota 17. srpen 2019 22:00

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments