Příjemnou noc, dnes je pátek 7.8.2020
svátek slaví Lada,
zítra Soběslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 kristian_kodetI v letošním roce díky úsilí Galerie Knížecí dvůr v Hluboké nad Vltavou a sponzorů zpestří interiér plumlovského zámku umělecká díla významného současného českého výtvarníka. Po loňské výstavě fotografů Jana Saudka a Sáry Saudkové zavítá v letošním roce na Zámek Plumlov se svými obrazy akademický malíř Kristian Kodet.

Milovníci umění, zbystřete. Na plumlovském zámku budou opět k vidění umělecká díla jednoho z velikánů současné české výtvarné scény. Po Adolfu Bornovi, Renatě Klogner-Štolbové, Janu Saudkovi a Sáře Saudkové osobně představí svá díla v prostorách Zámku Plumlov akademický malíř Kristian Kodet. Výtvarné práce nejmladšího pokračovatele významné rodiny Kodetových (bratr - herec Jiří Kodet, otec - významný sochař Jan Kodet a dědeček - Emanuel Kodet) si budete moci prohlédnout už od soboty 5. července, kdy bude v 17:00 hodin slavnostně zahájen již třetí ročník výstavy současného výtvarného umění. Výstavu uvedou Ing. Pavel Frelich a Bohumír Frelich za Galerii Knížecí dvůr a galeristka Marie Hanušová.
V kulturním programu vernisáže vystoupí legendární český klarinetista, saxofonista, hudební skladatel a dirigent Felix Slováček. Výstava Kristian Kodet - obrazy se koná pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila. Výstava je prodejní takže si vybraná díla budete moci zakoupit. V den vernisáže, případně den po vernisáži, si je budete moci převzít přímo z rukou autora..
A jako i v předchozích letech se hlavním mediálním partnerem výstavy stal PROSTĚJOVSKÝ Večerník, který vám samozřejmě bude po celou dobu výstavy přinášet podrobné zprávy z celé akce a exkluzivní rozhovory s umělci. Zhlédnout obrazy Jiřího Kodeta budete moci v prostorách Galerie plumlovského zámku od 5. července do 31. srpna a jste samozřejmě všichni srdečně zváni.
27 kristian_kodet_letak

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-