Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 kristian_kodetI v letošním roce díky úsilí Galerie Knížecí dvůr v Hluboké nad Vltavou a sponzorů zpestří interiér plumlovského zámku umělecká díla významného současného českého výtvarníka. Po loňské výstavě fotografů Jana Saudka a Sáry Saudkové zavítá v letošním roce na Zámek Plumlov se svými obrazy akademický malíř Kristian Kodet.

Milovníci umění, zbystřete. Na plumlovském zámku budou opět k vidění umělecká díla jednoho z velikánů současné české výtvarné scény. Po Adolfu Bornovi, Renatě Klogner-Štolbové, Janu Saudkovi a Sáře Saudkové osobně představí svá díla v prostorách Zámku Plumlov akademický malíř Kristian Kodet. Výtvarné práce nejmladšího pokračovatele významné rodiny Kodetových (bratr - herec Jiří Kodet, otec - významný sochař Jan Kodet a dědeček - Emanuel Kodet) si budete moci prohlédnout už od soboty 5. července, kdy bude v 17:00 hodin slavnostně zahájen již třetí ročník výstavy současného výtvarného umění. Výstavu uvedou Ing. Pavel Frelich a Bohumír Frelich za Galerii Knížecí dvůr a galeristka Marie Hanušová.
V kulturním programu vernisáže vystoupí legendární český klarinetista, saxofonista, hudební skladatel a dirigent Felix Slováček. Výstava Kristian Kodet - obrazy se koná pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila. Výstava je prodejní takže si vybraná díla budete moci zakoupit. V den vernisáže, případně den po vernisáži, si je budete moci převzít přímo z rukou autora..
A jako i v předchozích letech se hlavním mediálním partnerem výstavy stal PROSTĚJOVSKÝ Večerník, který vám samozřejmě bude po celou dobu výstavy přinášet podrobné zprávy z celé akce a exkluzivní rozhovory s umělci. Zhlédnout obrazy Jiřího Kodeta budete moci v prostorách Galerie plumlovského zámku od 5. července do 31. srpna a jste samozřejmě všichni srdečně zváni.
27 kristian_kodet_letak

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments