Dobré ráno, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 rockofM_uvodniFOTOGALERIE: Ideální počasí, plumlovská přehrada plná vody, pivo tekoucí proudem a pláž U Vrbiček zaplněná k prasknutí fanoušky bigbítu. Co víc si přát? V pořadí už sedmý ročník festivalu rockových kapel ROCK MEMORY OF 2014 měl v sobotu večer ideální podmínky i diváckou kulisu. Na pódiu se už od šesté hodiny večerní až do půlnoci vystřídaly postupně nestárnoucí prostějovské kapely ATD, Plus, Keks, Quercus a Kontakt. Hudebníci si společně s fanoušky při akci zavzpomínali na své kamarády a kolegy, kteří se na sobotní festival dívali už jen z muzikantského nebe…

Neskutečný rockový nářez trval uplynulou sobotu nepřetržitě šest hodin, diváci tak měli jedinečnou možnost porovnat úroveň jednotlivých kapel. „Já mám rád Pražský výběr, takže můj favorit jsou jednoznačně ATD, kteří mají v repertoáru hodně písniček Kocába a Pavlíčka. Nastoupili jako první, takže si je můžu vychutnat ještě střízlivý,“ smál se na celou přehradu jeden z fanoušků dobrého bigbítu. „To já zase radši Plus nebo Kontakty. Hrají víc písničky od Turba nebo Olympiků,“ projevila jiný názor zhruba padesátiletá Jana.
Festival ROCK MEMORY OF samozřejmě patří legendám, ale kdo by si myslel, že přehlídku „starých“ prostějovských kapel navštíví jen diváci ve věku čtyřicet let a výš, ten se škaredě plete. „Všichni se rádi vracíme do mládí a o to víc potěší, že na pláž U Vrbiček chodí na naše koncerty lidé ve věku od osmnácti do sedmdesáti let. Je tak vidět, že jdeme správnou cestou a z festivalu se postupem let stala prestižní záležitost nejenom pro fanoušky dobrého bigbítu střední a vyšší generace, ale i pro ty mladé,“ svěřil se exkluzivně Večerníku Petr Zlámal, majitel pořádající agentury HITTRADE. Právě on si po dlouhodobé hospitalizaci v nemocnici a šesti náročných operacích sedl za bicí ve skupině Plus. „Od jedenadvacátého března, co jsem ležel ve špitálu, jsem na nic jiného než na ROCK MEMORY OF nemyslel. Námi pořádaný koncert Michala Davida jsem prošvihnul, takže na festival U Vrbiček jsem se strašně těšil. Propustili mě před pár týdny, ale doktoři mě odrazovali od toho, abych se na pódiu vůbec objevoval. Přestože jsem hodně zesláblý a vlastně jsem se učil znovu chodit, vystoupení na MEMORY jsem si nenechal upřít,“ komentoval svoji účast při koncertu skupiny Plus Petr Zlámal. On sám jako hlavní pořadatel festivalu hodnotí sobotní akci v superlativech. „Nebojím se říct, že se nám povedlo všechno, na co jsme sáhli. Naštěstí jsme nevěřili meteorologům, kteří předpovídali bouřky a přívalové deště. Jistě, měl jsem připraven záložní plán s přesunem akce na zimní stadion, ale nakonec jsme už v pátek rozhodli, že zůstaneme U Vrbiček. Sledovali jsme totiž internet a ten škaredé počasí úplně vylučoval,“ usmál se lišácky Petr Zlámal.
Právě fakt, že letošní sedmý ročník festivalu se uskutečnil na tradičním místě U Vrbiček, mělo za následek super návštěvnost. „Jasně, lidí přišlo hodně a to je dobře. Jsem se vším maximálně spokojený, také všechny kapely se vytáhly a hrály jako o život. Všichni muzikanti tuto akci berou velice prestižně, s výjimkou Quercusů hrají už tito rockeři na koncertech tak maximálně dvakrát nebo třikrát do roka. Takže ´Vrbičky´ je pro ně vrchol,“ dodává matador prostějovského bigbítu, jenž tento ročník MEMORY ROCK OF výlučně věnoval osmnácti prostějovským muzikantům, kteří v uplynulých letech zemřeli. Petr Zlámal i při vzpomínce na své zesnulé kamarády ale už teď myslí na další ročník festivalu. „Plánujeme osmý ročník obohatit o další prostějovskou bigbítovou legendu. Po letech se zase dávají dohromady muzikanti z Ikarosu, takže věřím, že jim to víc jak ten rok trvat nebude,“ prozradil Zlámal.
Jako hlavní pořadatel akce vidí za nyní již uplynulým sedmým ročníkem festivalu jedinou negativní záležitost. „Bohužel, ani letos jsme se nedočkali podpory ze strany prostějovské radnice. Bylo nám řečeno, že akce se nekoná v Prostějově, takže je to nezajímá. Přitom za celou dobu, co pan inženýr Fiala sliboval napuštěnou přehradu a ta zatím byla na suchu, jsme byli jedinými, kteří se U Vrbiček starali o zábavu. A to hlavně právě pro Prostějovany...,“ zalitoval nezájmu prostějovského magistrátu Petr Zlámal.
Teď má ale majitel agentury HITTRADE už naštěstí v hlavě něco úplně jiného. K Vrbičkám totiž míří další legenda československého bigbítu. „Na Olympiky a Petra Jandu se nesmírně těším. A Petr taky. Vloni na podzim skupina vystoupila ve Společenském domě v Prostějově a Petr Janda mi volal, že ještě nikdy nepoznal tak skvělé fanoušky jako jsou v Prostějově,“ podotkl Petr Zlámal.
PROSTĚJOVSKÝ Večerník bude stejně jako v případě ROCK MEMORY OF exkluzivním mediálním partnerem i koncertu skupiny Olympic, o jehož přípravách budeme čtenáře informovat v příštích číslech.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: sobota 17. srpen 2019 22:00

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments