Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 litovelsky_otvirak_002FOTOGALERIE: Pivo teklo proudem z více jak sedmi desítek píp a známé i méně známé kapely se střídaly na třech pódiích. Takový byl uplynulou sobotu největší český festival dobrého piva a kvalitní hudby - Litovelský otvírák.


Ochutnat některý z klasických i speciálních produktů litovelského pivovaru a poslechnout si dobrou muziku přišly tisícovky lidí. V programu, který trval dlouho do noci, se potom na třech scénách představili například Petr Bende s kapelou, Mandrage, Qeenie, Mig 21, Děda Mládek ilegal band a řada dalších kapel všech žánrů. Nechyběly samozřejmě ani nejrůznější soutěže a pořadatelé nezapomněli ani na zábavu pro děti. Na své si přišli i sportovně založení příznivci piva v cyklistickém závodu Free Litovel Bobr Bike. Při akci bylo také možné prohlédnout si pivovar a nové pivovarské muzeum, které je největší svého druhu v České republice.
Při slavnostním naražení klasického sudu piva připomněl předseda představenstva litovelského pivovaru Miroslav Koutek události před deseti lety, které daly impuls k pořádání Otvíráku. Bylo to tehdy ničivé tornádo, které zdevastovalo pivovarský park a značně poškodilo pivovarské budovy. Otvírák se poprvé konal na podporu rekonstrukce pivovaru i jako oslava hanácké nezlomnosti, se kterou litovelští pivovarníci navzdory běsnícím živlům a jiným těžkým zkouškám nikdy nepřestali vařit pivo. A tradice se pěkně rozmochla...
Litovelský pivovar je přitom jedním z posledních v zemi, který vaří pivo tradiční českou pivovarskou metodou. Za vysokou kvalitu svých produktů sbírá každý rok řadu ocenění. Loni již potřetí v řadě zvítězil v nejprestižnější degustační soutěži se svojí dvanáctkou. To se dosud nepovedlo žádnému z českých pivovarů.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments