Dobré odpoledne, dnes je úterý 22.1.2019
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 litovelsky_otvirak_002FOTOGALERIE: Pivo teklo proudem z více jak sedmi desítek píp a známé i méně známé kapely se střídaly na třech pódiích. Takový byl uplynulou sobotu největší český festival dobrého piva a kvalitní hudby - Litovelský otvírák.


Ochutnat některý z klasických i speciálních produktů litovelského pivovaru a poslechnout si dobrou muziku přišly tisícovky lidí. V programu, který trval dlouho do noci, se potom na třech scénách představili například Petr Bende s kapelou, Mandrage, Qeenie, Mig 21, Děda Mládek ilegal band a řada dalších kapel všech žánrů. Nechyběly samozřejmě ani nejrůznější soutěže a pořadatelé nezapomněli ani na zábavu pro děti. Na své si přišli i sportovně založení příznivci piva v cyklistickém závodu Free Litovel Bobr Bike. Při akci bylo také možné prohlédnout si pivovar a nové pivovarské muzeum, které je největší svého druhu v České republice.
Při slavnostním naražení klasického sudu piva připomněl předseda představenstva litovelského pivovaru Miroslav Koutek události před deseti lety, které daly impuls k pořádání Otvíráku. Bylo to tehdy ničivé tornádo, které zdevastovalo pivovarský park a značně poškodilo pivovarské budovy. Otvírák se poprvé konal na podporu rekonstrukce pivovaru i jako oslava hanácké nezlomnosti, se kterou litovelští pivovarníci navzdory běsnícím živlům a jiným těžkým zkouškám nikdy nepřestali vařit pivo. A tradice se pěkně rozmochla...
Litovelský pivovar je přitom jedním z posledních v zemi, který vaří pivo tradiční českou pivovarskou metodou. Za vysokou kvalitu svých produktů sbírá každý rok řadu ocenění. Loni již potřetí v řadě zvítězil v nejprestižnější degustační soutěži se svojí dvanáctkou. To se dosud nepovedlo žádnému z českých pivovarů.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments