Dobré dopoledne, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

32 litovelsky_otvirak_002FOTOGALERIE: Pivo teklo proudem z více jak sedmi desítek píp a známé i méně známé kapely se střídaly na třech pódiích. Takový byl uplynulou sobotu největší český festival dobrého piva a kvalitní hudby - Litovelský otvírák.


Ochutnat některý z klasických i speciálních produktů litovelského pivovaru a poslechnout si dobrou muziku přišly tisícovky lidí. V programu, který trval dlouho do noci, se potom na třech scénách představili například Petr Bende s kapelou, Mandrage, Qeenie, Mig 21, Děda Mládek ilegal band a řada dalších kapel všech žánrů. Nechyběly samozřejmě ani nejrůznější soutěže a pořadatelé nezapomněli ani na zábavu pro děti. Na své si přišli i sportovně založení příznivci piva v cyklistickém závodu Free Litovel Bobr Bike. Při akci bylo také možné prohlédnout si pivovar a nové pivovarské muzeum, které je největší svého druhu v České republice.
Při slavnostním naražení klasického sudu piva připomněl předseda představenstva litovelského pivovaru Miroslav Koutek události před deseti lety, které daly impuls k pořádání Otvíráku. Bylo to tehdy ničivé tornádo, které zdevastovalo pivovarský park a značně poškodilo pivovarské budovy. Otvírák se poprvé konal na podporu rekonstrukce pivovaru i jako oslava hanácké nezlomnosti, se kterou litovelští pivovarníci navzdory běsnícím živlům a jiným těžkým zkouškám nikdy nepřestali vařit pivo. A tradice se pěkně rozmochla...
Litovelský pivovar je přitom jedním z posledních v zemi, který vaří pivo tradiční českou pivovarskou metodou. Za vysokou kvalitu svých produktů sbírá každý rok řadu ocenění. Loni již potřetí v řadě zvítězil v nejprestižnější degustační soutěži se svojí dvanáctkou. To se dosud nepovedlo žádnému z českých pivovarů.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments