Příjemnou noc, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 litovelsky_otvirak_002FOTOGALERIE: Pivo teklo proudem z více jak sedmi desítek píp a známé i méně známé kapely se střídaly na třech pódiích. Takový byl uplynulou sobotu největší český festival dobrého piva a kvalitní hudby - Litovelský otvírák.


Ochutnat některý z klasických i speciálních produktů litovelského pivovaru a poslechnout si dobrou muziku přišly tisícovky lidí. V programu, který trval dlouho do noci, se potom na třech scénách představili například Petr Bende s kapelou, Mandrage, Qeenie, Mig 21, Děda Mládek ilegal band a řada dalších kapel všech žánrů. Nechyběly samozřejmě ani nejrůznější soutěže a pořadatelé nezapomněli ani na zábavu pro děti. Na své si přišli i sportovně založení příznivci piva v cyklistickém závodu Free Litovel Bobr Bike. Při akci bylo také možné prohlédnout si pivovar a nové pivovarské muzeum, které je největší svého druhu v České republice.
Při slavnostním naražení klasického sudu piva připomněl předseda představenstva litovelského pivovaru Miroslav Koutek události před deseti lety, které daly impuls k pořádání Otvíráku. Bylo to tehdy ničivé tornádo, které zdevastovalo pivovarský park a značně poškodilo pivovarské budovy. Otvírák se poprvé konal na podporu rekonstrukce pivovaru i jako oslava hanácké nezlomnosti, se kterou litovelští pivovarníci navzdory běsnícím živlům a jiným těžkým zkouškám nikdy nepřestali vařit pivo. A tradice se pěkně rozmochla...
Litovelský pivovar je přitom jedním z posledních v zemi, který vaří pivo tradiční českou pivovarskou metodou. Za vysokou kvalitu svých produktů sbírá každý rok řadu ocenění. Loni již potřetí v řadě zvítězil v nejprestižnější degustační soutěži se svojí dvanáctkou. To se dosud nepovedlo žádnému z českých pivovarů.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments