Příjemnou noc, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

32 litovelsky_otvirak_002FOTOGALERIE: Pivo teklo proudem z více jak sedmi desítek píp a známé i méně známé kapely se střídaly na třech pódiích. Takový byl uplynulou sobotu největší český festival dobrého piva a kvalitní hudby - Litovelský otvírák.


Ochutnat některý z klasických i speciálních produktů litovelského pivovaru a poslechnout si dobrou muziku přišly tisícovky lidí. V programu, který trval dlouho do noci, se potom na třech scénách představili například Petr Bende s kapelou, Mandrage, Qeenie, Mig 21, Děda Mládek ilegal band a řada dalších kapel všech žánrů. Nechyběly samozřejmě ani nejrůznější soutěže a pořadatelé nezapomněli ani na zábavu pro děti. Na své si přišli i sportovně založení příznivci piva v cyklistickém závodu Free Litovel Bobr Bike. Při akci bylo také možné prohlédnout si pivovar a nové pivovarské muzeum, které je největší svého druhu v České republice.
Při slavnostním naražení klasického sudu piva připomněl předseda představenstva litovelského pivovaru Miroslav Koutek události před deseti lety, které daly impuls k pořádání Otvíráku. Bylo to tehdy ničivé tornádo, které zdevastovalo pivovarský park a značně poškodilo pivovarské budovy. Otvírák se poprvé konal na podporu rekonstrukce pivovaru i jako oslava hanácké nezlomnosti, se kterou litovelští pivovarníci navzdory běsnícím živlům a jiným těžkým zkouškám nikdy nepřestali vařit pivo. A tradice se pěkně rozmochla...
Litovelský pivovar je přitom jedním z posledních v zemi, který vaří pivo tradiční českou pivovarskou metodou. Za vysokou kvalitu svých produktů sbírá každý rok řadu ocenění. Loni již potřetí v řadě zvítězil v nejprestižnější degustační soutěži se svojí dvanáctkou. To se dosud nepovedlo žádnému z českých pivovarů.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments