Dobré odpoledne, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

33 renesan1O stovky let zpět v čase do období renesance se přenesli účastníci Prostějovského léta, kteří se uplynulý čtvrtek pohybovali na náměstí T. G. Masaryka. Proběhl tu totiž tématický večer, na kterém by se snad ani císař Rudolf II. nestačil nudit. A Večerník byl u toho!

Urozené dámy, vznešení pánové, prostějovské měšťanstvo i lid prostý, který se uplynulý čtvrtek v podvečer dostavil na náměstí T. G. Masaryka, mohl okusit něco málo z dob renesance. O zábavu se urozenému panstvu v publiku postarali středověcí pěvci, hudebníci a herci, kteří předvedli ukázky šermu, tehdejšího stylu boje, výzbroje, renesančního tance, oděvu slavnostního i prostého a nechyběla pochopitelně ani hudba. Tu měli na starost potulní trubadúři, seskupení pod názvem Bakchus, kteří v dobových kostýmech obecenstvo potěšili písněmi milostnými i žertovnými z období 12. až 16. století, stylově zahranými na loutnu, dudy, zvířecí roh i šalmaj.
„Tady je vidět, že dobrá hudba nemusí trhat ušní bubínky, ani z ní člověku nehrozí epileptický záchvat z toho věčného blikání laserů,“ ocenila středověké muzikantské umění jedna z účastnic večera. V jeho průběhu se díky alchymistickému umění magistra Kellyho zjevila i Sirael a širokou veřejnost poučila i pobavila rozverná fraška vynikajících Berounských měšťanů, kteří se pro povyražení zdejšího měšťanstva vzájemně na pódiu málem na kord nabodli. Ale žádný strach, vše bylo pečlivě připraveno a tak nikdo nepřišel k újmě, ani veselý šašek, který to vlastně všechno spískal. Kdo nepřišel, mohl jen litovat.

33 renesan233 renesan3

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments