Dobré ráno, dnes je středa 23.1.2019
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 renesan1O stovky let zpět v čase do období renesance se přenesli účastníci Prostějovského léta, kteří se uplynulý čtvrtek pohybovali na náměstí T. G. Masaryka. Proběhl tu totiž tématický večer, na kterém by se snad ani císař Rudolf II. nestačil nudit. A Večerník byl u toho!

Urozené dámy, vznešení pánové, prostějovské měšťanstvo i lid prostý, který se uplynulý čtvrtek v podvečer dostavil na náměstí T. G. Masaryka, mohl okusit něco málo z dob renesance. O zábavu se urozenému panstvu v publiku postarali středověcí pěvci, hudebníci a herci, kteří předvedli ukázky šermu, tehdejšího stylu boje, výzbroje, renesančního tance, oděvu slavnostního i prostého a nechyběla pochopitelně ani hudba. Tu měli na starost potulní trubadúři, seskupení pod názvem Bakchus, kteří v dobových kostýmech obecenstvo potěšili písněmi milostnými i žertovnými z období 12. až 16. století, stylově zahranými na loutnu, dudy, zvířecí roh i šalmaj.
„Tady je vidět, že dobrá hudba nemusí trhat ušní bubínky, ani z ní člověku nehrozí epileptický záchvat z toho věčného blikání laserů,“ ocenila středověké muzikantské umění jedna z účastnic večera. V jeho průběhu se díky alchymistickému umění magistra Kellyho zjevila i Sirael a širokou veřejnost poučila i pobavila rozverná fraška vynikajících Berounských měšťanů, kteří se pro povyražení zdejšího měšťanstva vzájemně na pódiu málem na kord nabodli. Ale žádný strach, vše bylo pečlivě připraveno a tak nikdo nepřišel k újmě, ani veselý šašek, který to vlastně všechno spískal. Kdo nepřišel, mohl jen litovat.

33 renesan233 renesan3

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments