Příjemnou noc, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

35 dozataTýden po pivínské Dožaté přišla na řadu dožínková oslava i v nedalekých Vřesovicích. Pořadatelé z místního kulturního spolku Máj připravili uplynulou sobotu odpoledne pro návštěvníky skvělé zábavní akce spoustu atraktivních soutěží o ještě atraktivnější ceny. A Večerník byl opět u toho!

„Vloni jsme tuto naši sešlost založili a letos tak pořádáme druhý ročník Dožaté ve Vřesovicích. Teď jsme se snažili vymyslet několik netradičních soutěží a jsem ráda, že nám při organizaci pomáhala spousta nadšenců. Dnes se bude házet polenem, tahat traktor, závodit se bude v jízdě s kolečkem naloženým člověkem a otýpkou slámy a soutěžící budou ještě běhat se lžící, ze které jim nesmí spadnout vajíčko,“ prozradila nám některé z připravených kulišáren Magdalena Kořínková předsedkyně kulturní společnosti Máj ve Vřesovicích.

Vřesovická Dožatá uspořádaná v malebném areálu zdejšího koupaliště, tedy v dnešní době spíše hasičské nádrže, měla zvláštní kouzlo v atraktivních cenách pro vítěze soutěží. „Tou hlavní je prase, které osobně věnoval starosta Fica. No a další úspěšný soutěžící se bude moci předvést při večerní Benátské noci. Dostane zvláštní poukaz pro plavbu v našem rybníčku, u kterého se budou zpívat italské opery. K záchraně je připravena vřesovická pobřežní hlídka,“ usmála se Magdalena Kořínková.

Na Dožatou do Vřesovic zavítal na návštěvu také Jiří Vrba, neodmyslitelná duše trochu slavnější Dožaté v Pivíně. „Rád jsem přijel, vůbec si nekonkurujeme. Ale jak vidím, naši sousedé vymysleli spoustu originálních soutěží a co je hlavní, lidé se tu náramně baví.

A o to přece jde,“ svěřil se Večerníku principál pivínského divadelního spolku Větřák. „Od dávných dob panovala mezi Vřesovicemi a Pivínem velká rivalita, ale to je už pryč. Pana Vrbu jsme proto pozvali velice rádi,“ dodala Magdalena Kořínková z Vřesovic.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments