Příjemnou noc, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

35 dozataTýden po pivínské Dožaté přišla na řadu dožínková oslava i v nedalekých Vřesovicích. Pořadatelé z místního kulturního spolku Máj připravili uplynulou sobotu odpoledne pro návštěvníky skvělé zábavní akce spoustu atraktivních soutěží o ještě atraktivnější ceny. A Večerník byl opět u toho!

„Vloni jsme tuto naši sešlost založili a letos tak pořádáme druhý ročník Dožaté ve Vřesovicích. Teď jsme se snažili vymyslet několik netradičních soutěží a jsem ráda, že nám při organizaci pomáhala spousta nadšenců. Dnes se bude házet polenem, tahat traktor, závodit se bude v jízdě s kolečkem naloženým člověkem a otýpkou slámy a soutěžící budou ještě běhat se lžící, ze které jim nesmí spadnout vajíčko,“ prozradila nám některé z připravených kulišáren Magdalena Kořínková předsedkyně kulturní společnosti Máj ve Vřesovicích.

Vřesovická Dožatá uspořádaná v malebném areálu zdejšího koupaliště, tedy v dnešní době spíše hasičské nádrže, měla zvláštní kouzlo v atraktivních cenách pro vítěze soutěží. „Tou hlavní je prase, které osobně věnoval starosta Fica. No a další úspěšný soutěžící se bude moci předvést při večerní Benátské noci. Dostane zvláštní poukaz pro plavbu v našem rybníčku, u kterého se budou zpívat italské opery. K záchraně je připravena vřesovická pobřežní hlídka,“ usmála se Magdalena Kořínková.

Na Dožatou do Vřesovic zavítal na návštěvu také Jiří Vrba, neodmyslitelná duše trochu slavnější Dožaté v Pivíně. „Rád jsem přijel, vůbec si nekonkurujeme. Ale jak vidím, naši sousedé vymysleli spoustu originálních soutěží a co je hlavní, lidé se tu náramně baví.

A o to přece jde,“ svěřil se Večerníku principál pivínského divadelního spolku Větřák. „Od dávných dob panovala mezi Vřesovicemi a Pivínem velká rivalita, ale to je už pryč. Pana Vrbu jsme proto pozvali velice rádi,“ dodala Magdalena Kořínková z Vřesovic.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments