Dobré ráno, dnes je pondělí 22.4.2019
svátek slaví Evľénie,
zítra Vojtěch
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

35 dozataTýden po pivínské Dožaté přišla na řadu dožínková oslava i v nedalekých Vřesovicích. Pořadatelé z místního kulturního spolku Máj připravili uplynulou sobotu odpoledne pro návštěvníky skvělé zábavní akce spoustu atraktivních soutěží o ještě atraktivnější ceny. A Večerník byl opět u toho!

„Vloni jsme tuto naši sešlost založili a letos tak pořádáme druhý ročník Dožaté ve Vřesovicích. Teď jsme se snažili vymyslet několik netradičních soutěží a jsem ráda, že nám při organizaci pomáhala spousta nadšenců. Dnes se bude házet polenem, tahat traktor, závodit se bude v jízdě s kolečkem naloženým člověkem a otýpkou slámy a soutěžící budou ještě běhat se lžící, ze které jim nesmí spadnout vajíčko,“ prozradila nám některé z připravených kulišáren Magdalena Kořínková předsedkyně kulturní společnosti Máj ve Vřesovicích.

Vřesovická Dožatá uspořádaná v malebném areálu zdejšího koupaliště, tedy v dnešní době spíše hasičské nádrže, měla zvláštní kouzlo v atraktivních cenách pro vítěze soutěží. „Tou hlavní je prase, které osobně věnoval starosta Fica. No a další úspěšný soutěžící se bude moci předvést při večerní Benátské noci. Dostane zvláštní poukaz pro plavbu v našem rybníčku, u kterého se budou zpívat italské opery. K záchraně je připravena vřesovická pobřežní hlídka,“ usmála se Magdalena Kořínková.

Na Dožatou do Vřesovic zavítal na návštěvu také Jiří Vrba, neodmyslitelná duše trochu slavnější Dožaté v Pivíně. „Rád jsem přijel, vůbec si nekonkurujeme. Ale jak vidím, naši sousedé vymysleli spoustu originálních soutěží a co je hlavní, lidé se tu náramně baví.

A o to přece jde,“ svěřil se Večerníku principál pivínského divadelního spolku Větřák. „Od dávných dob panovala mezi Vřesovicemi a Pivínem velká rivalita, ale to je už pryč. Pana Vrbu jsme proto pozvali velice rádi,“ dodala Magdalena Kořínková z Vřesovic.

Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments