Příjemnou noc, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

35 dozataTýden po pivínské Dožaté přišla na řadu dožínková oslava i v nedalekých Vřesovicích. Pořadatelé z místního kulturního spolku Máj připravili uplynulou sobotu odpoledne pro návštěvníky skvělé zábavní akce spoustu atraktivních soutěží o ještě atraktivnější ceny. A Večerník byl opět u toho!

„Vloni jsme tuto naši sešlost založili a letos tak pořádáme druhý ročník Dožaté ve Vřesovicích. Teď jsme se snažili vymyslet několik netradičních soutěží a jsem ráda, že nám při organizaci pomáhala spousta nadšenců. Dnes se bude házet polenem, tahat traktor, závodit se bude v jízdě s kolečkem naloženým člověkem a otýpkou slámy a soutěžící budou ještě běhat se lžící, ze které jim nesmí spadnout vajíčko,“ prozradila nám některé z připravených kulišáren Magdalena Kořínková předsedkyně kulturní společnosti Máj ve Vřesovicích.

Vřesovická Dožatá uspořádaná v malebném areálu zdejšího koupaliště, tedy v dnešní době spíše hasičské nádrže, měla zvláštní kouzlo v atraktivních cenách pro vítěze soutěží. „Tou hlavní je prase, které osobně věnoval starosta Fica. No a další úspěšný soutěžící se bude moci předvést při večerní Benátské noci. Dostane zvláštní poukaz pro plavbu v našem rybníčku, u kterého se budou zpívat italské opery. K záchraně je připravena vřesovická pobřežní hlídka,“ usmála se Magdalena Kořínková.

Na Dožatou do Vřesovic zavítal na návštěvu také Jiří Vrba, neodmyslitelná duše trochu slavnější Dožaté v Pivíně. „Rád jsem přijel, vůbec si nekonkurujeme. Ale jak vidím, naši sousedé vymysleli spoustu originálních soutěží a co je hlavní, lidé se tu náramně baví.

A o to přece jde,“ svěřil se Večerníku principál pivínského divadelního spolku Větřák. „Od dávných dob panovala mezi Vřesovicemi a Pivínem velká rivalita, ale to je už pryč. Pana Vrbu jsme proto pozvali velice rádi,“ dodala Magdalena Kořínková z Vřesovic.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments